Как да реагирам на това поведение?!?

  • 26 367
  • 457
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 11 551
Потърси го само ако искаш при всяка дрязга да ти се цупи като малко момченце. Thinking

Добре де, ама как знаете, каква е дразгата и кой реално е с поадекватно поведение, че правите подобни заключения?

От къде сте убедени, че авторката не се цупи и не очаква да я "умилостивяват" ката час и в крайна сметка младежа просто се дистанцира с мълчане от подобно поведение?
От къде сте убедени, че скарванията от страна на авторката не са за неземни простотии и той просто да не знае как да реагира?

Защо решихте, че той е сръдльо и цупорчо, че и поощрявате авторката, че е права?
Реално няма лошо да я поощрим - да се почувства добре момичето и да продължи напред. Ще дойдат нови гаджета. Но ако тя се сърди лесно, ако прави проблеми за дреболии, ако очаква, че като се фръцне който и да е господин ще тъчи и ще търси не път, а магистрали към нея ... просто ще е поредната стара мома.   

# 406
  • Мнения: 32 488
Скрит текст:
Елора, от една порода сме  Hug

Има такива мъже с изнежена психика, на които сакън да не им кажеш истината или нещо на въпреки, че да не подбиеш крехкото его, дето се клати като на коча .... Въобще не търпят и най-малкия намек, че нещо не е както трябва. Дори и намекът просто да витае във въздуха. Whistling Не обичат някой да очаква нещо от тях, защото тогава рискът да се издънят е по-малък...или просто, защото се чувстват задушени от ангажиментите към този човек.

Нямам спомен авторката да е казала, че звъни през 2 часа за отчет от страна на любимия. Представям си, че просто имат навика/уговорката да се чуват по 1-2 пъти на ден. Я да се уговорят за среща/мероприятие/преспиване, я да си споделят как е минал денят им. А приятелят й често забравя и си намира по-важни неща. Аз например всеки ден се чувам с един много близък човек. Ако не го чуя до края не деня, не ми върне обаждане или не ми звънне първи - започвам да си мисля, че нещо се е случило. Просто защото имаме навика да се чуваме. Ако нямахме такава уговорка - нямаше толкова да ми прави впечатление. Peace А да чакам на стендбай при дадено обещание за обаждане ми е едно от най-омразните неща.

Не успях да прочета всички мнения, не ми се четяха 27 стр. Прегледах постовете на авторката. Имаше такъв пост, в който пишеше, че сръдните им са за такива неща. От негова и от нейна страна. Но авторката не дава подробности в какво точно се състоят тези недоразумения. Но е ясно, че поведението му е странно, контролиращо, себично.

# 407
  • Мнения: 736
 Не мога да разбера защо все мъжът е виновен, добре, ок, виновен е... но пък много малко хора се замислят, че поведението е продиктувано от нещо. Трябва всички хора да са наясно, че човека срещу теб е огледало на теб самия. Аз него не го оправдавам но от ясно, по ясно е, че двамата взаимно не се понасят и да много ясно, че ще излезе най-лошото от характерите им... Козирога това, козирога онова, явно не сте срещали влюбен Козирог и със сигурност такъв, нарушава много правилата си и е готов на много саможертви. Не един или двама съм видяла.

# 408
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Но е ясно, че поведението му е странно, контролиращо, себично.
Въобще не съм убедена. Как точно я контролира като тя е изискващата постоянни контакти? Той просто мълчи и не я търси след скарване, доколкото разбирам, а това е далеч от представите ми за контрол. Всъщност Дорис е права, не прочетохме нито една конкретна ситуация за да можем да си направим конкретни изводи. Само шикалкавене и общи приказки.

# 409
  • Мнения: X
Не мога да разбера защо все мъжът е виновен, добре, ок, виновен е... но пък много малко хора се замислят, че поведението е продиктувано от нещо. Трябва всички хора да са наясно, че човека срещу теб е огледало на теб самия.

То и за боя и други видове насилие може да се каже същото.

Повечето хора се замислят с какво провокират дадено отношение. Хората могат и да си преценят каква реакция от другата страна е поносима и приемлива за тях - и каква не.

В случая е невъзможно да се прецени кой крив, кой прав, описаното е прекалено абстрактно.

Въобще не съм убедена. Как точно я контролира като тя е изискващата постоянни контакти? Той просто мълчи и не я търси след скарване, доколкото разбирам, а това е далеч от представите ми за контрол.

Цупенето, изолацията и мълчанието също са форма на контрол. Някои форми могат да минат и за пасивна агресия. По принцип.

# 410
  • Мнения: 66
козирога е много добър и много често дамите бъркат люовта и добротатат в него аз например съм такава зодия и се чувствам много доре когато чрез добро направя някого щастлив и радостен но много трудно се влюбвам по скоро го преимам за даденост и поносимост от колкото любов

# 411
  • Мнения: 6 432
Но е ясно, че поведението му е странно, контролиращо, себично.
Въобще не съм убедена. Как точно я контролира като тя е изискващата постоянни контакти? Той просто мълчи и не я търси след скарване, доколкото разбирам, а това е далеч от представите ми за контрол. Всъщност Дорис е права, не прочетохме нито една конкретна ситуация за да можем да си направим конкретни изводи. Само шикалкавене и общи приказки.

А, точно! (още не съм изчела всичко и се надявах, че има поне 1 пример със ситуация) Значи, бързо да се яви авторката и да даде няколко примера. Освен това не трябва да е толкова горда. С гордост нещата не стават, спират се по-скоро. Wink

# 412
  • Мнения: 30 062
Не съм съгласна, че посоченото мълчание е равнозначно на бой. Точно обратното - на него не му се разправя и влиза в излишни спорове. Има мъже, които обичат да спорят и да се обясняват, той явно не е от тях. Авторката да си намери подходящия за нея и това е.
Понякога човек не вижда собствените си грешки, а бърза да обвинява другия. Може би трябва да се замисли над собственото си поведение. Не знам доколко му държи сметка и му иска обяснения, аз не бих търпяла скандали за подобно нещо като описаното от нея.

# 413
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Цупенето, изолацията и мълчанието също са форма на контрол. Някои форми могат да минат и за пасивна агресия. По принцип.
Контрол на какво? Да контролира нея? По какъв начин точно? И в нейното поведение откривам желание за контрол, ако ще си говорим по принцип. Предвид липсата на конретика в постовете на авторката аз бих внимавала с изводите на този етап. На бас, че ако отсрещният човек разкаже версията си ще звучи различно.

# 414
  • Мнения: 32 488
Но е ясно, че поведението му е странно, контролиращо, себично.
Въобще не съм убедена. Как точно я контролира като тя е изискващата постоянни контакти? Той просто мълчи и не я търси след скарване, доколкото разбирам, а това е далеч от представите ми за контрол. Всъщност Дорис е права, не прочетохме нито една конкретна ситуация за да можем да си направим конкретни изводи. Само шикалкавене и общи приказки.

Нямам време и не ми се рови пак в постовете и. Не казвам, че само той е виновен. Обикновено в тези ситуации вината е и в двамата.
Иначе и аз това написах. Тя пише предимно общи неща и подхвърля нещо.
Или наистина цупеното му е без причина или тя премълчава нещо.

# 415
  • Мнения: 6 432
козирога е много добър и много често дамите бъркат люовта и добротатат в него аз например съм такава зодия и се чувствам много доре когато чрез добро направя някого щастлив и радостен но много трудно се влюбвам по скоро го преимам за даденост и поносимост от колкото любов

Искаш да кажеш, че понякога си с някоя дама не от любов, просто защото я "понасяш", а тя те харесва много (да речем; така де, щом е с теб)?

# 416
  • Мнения: 2 500
Авторката да дойде да каже дали му се е обадила в крайна сметка.

# 417
  • Мнения: X
Контрол на какво? Да контролира нея? По какъв начин точно? И в нейното поведение откривам желание за контрол, ако ще си говорим по принцип.

Ами поведението ѝ се опитва да контролира. Не си ли попадала на хора, които да ти се цупят? Ако си по-мек по характер ходиш да ги омилостивяваш, да се извиняваш (дори и да не си сигурен за какво точно), те правят фасони, после благородно ти прощават, но леко ти напомнят за онзи път, в който си сгафил в очите им. Те държат юздите, те определят колко време ще те "наказват" с мълчание.

И терминът silent treatment е добре познат. Има една хубава статийка на английски в Уики. Смъртоносно е за връзките това наказание с мълчание.

Natali_, не сравнявам боя с мълчание. Забелязала съм, че жените все търсят грешките в себе си, все дълбаят, а мъжете си свиркат. Та идва момент, в който човек трябва да отстои себе си, а не все да си търси проблеми и да се чуди с какво е провокирал някой друг. Този някой друг се е формирал преди да го срещнеш и понякога с нищо не провокираш реакциите му.

# 418
  • Мнения: 11 551
Иначе и аз това написах. Тя пише предимно общи неща и подхвърля нещо.
Или наистина цупеното му е без причина или тя премълчава нещо.

Видях само едно конкретизиране, че му казала нещо на шега, а той се засегнал и не звънял с дни.
То от шега до шега - балкан разлика, пък може и да е тънкообиден г-на.

В зодии не вярвам - и козирог, и козел и благороден елен да е трябва да се потърси причината за тези сръдни и мълчанки и да си кажат кое е приемливо и кое не за всеки. Хората се натъманяват щом се харесват и има привличане.

# 419
  • Мнения: 66
козирога е много добър и много често дамите бъркат люовта и добротатат в него аз например съм такава зодия и се чувствам много доре когато чрез добро направя някого щастлив и радостен но много трудно се влюбвам по скоро го преимам за даденост и поносимост от колкото любов

Искаш да кажеш, че понякога си с някоя дама не от любов, просто защото я "понасяш", а тя те харесва много (да речем; така де, щом е с теб)?

а не но просто трябва да мине доста време да ми докаже любовта си ето това се е получило и с авторката  повечето от тази зодия изгледаме странни но под обвивката се крие нещо много ранимо

Общи условия

Активация на акаунт