Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 40

  • 34 911
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35 113
Хич не ги отразявам ако някой лекар ми иска такса , потребителска. Освободена съм и  като онкоболна и като бременна ( в момента). Но моята лична понякога се прави на цапната и си иска таксата

# 721
  • Мнения: 25 750
Аз не знаех, че сме освободени. Ама вече знам. Благодаря! bouquet

# 722
  • Мнения: 10 874
Още на първата страница на темата го обсъждахме това с потребителската такса. Освобождаването важи и за родилки - до 45 дни след раждане. Flowers Hibiscus
Ето точния текст, ако има и други, които не са наясно:

За всяко посещение при личния лекар, лекаря от специализирана извънболнична медицинска помощ или лекаря по дентална медицина здравноосигурените лица заплащат потребителска такса в размер на 1% от минималната работна заплата, установена за страната.

От нея са освободени пациентите със заболявания, включени в Приложение „Списък със заболяванията, при които здравноосигурените лица са освободени от заплащане на такса по чл. 37, ал. 1 ЗЗО“ от Националния рамков договор, децата до 18 години, неработещи членове на семейството, бременни и родилки до 45 дни след раждането, социално слаби, ветерани от войните и военноинвалиди, онкоболни, медицински специалисти, здравноосигурени лица, страдащи от заболявания с над 71% намалена работоспособност и други.

Списъците с всички категории, които са освободени от потребителска такса, трябва да бъдат обявени на видно място пред кабинетите на лекарите, специалистите и лекарите по дентална медицина.


Източник

# 723
  • Мнения: 6 939
Аз знам за потребителската такса, но напоследък съм тоолкова разсеяна, че като нищо бих я платила, ако ми поискат. В лабораторията-ясно.

Лаленце, докато се отсрамя да те питам какво е това на профилната ти снимка и ти я смени Grinning

# 724
  • Мнения: 440
Момичета,днес пак имам много силни болки в цялата коремна област,имам чувството че направо ток ме удря...Дали може да е от храненето това?Мислите ли,че ако направя режим на плодове,зеленчуци и препечен черен хляб ще ми се отрази добре? Вчера болките започнаха след като изядох един Туикс,така че предполагам че това се дължи на храната?Как мислите вие?

# 725
  • Мнения: 1 195
Като нищо е от храната, в Туикса и ядки има. Аз примерно като прекаля с ядки и ме заболява доста коремът.. Малко по-леки храни яж, супички също.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 711
Мнения за др Мазнейкова ??

# 727
  • Мнения: 6 939
Подува ли ти се или просто те боли? При мен ден с ден не си приличат по отношение на корема. Напоследък не ми се подуваше толкова, но вчера например обядвах супа, малко по-късно круша и праскова, след което така зверски ми се поду, че всяко движение беше болезнено.
Но от няколко дни забелязах, че коремът ми вече не е издаден само под пъпа, а е някак равномерно от ребрата до долу, и подуването явно е новата доза разместване. Oх и аз едно обяснение дадох..Grinning

# 728
  • Мнения: X
Здравейте!
Някой знае ли има ли някакво противопоказание използването на Тридерм по време на бременност?

# 729
  • Мнения: 440
Поли, сякаш е малко подут,но аз си имам СРЧ от около 10 години,към което метеоризмът е неизменна част.Бях ги овладяла тези болки,сега пак почнаха.Просто беше ужасно,сега ме отпусна...Пия топъл чай и от загряването се чувствам малко по-добре, но одеве като станах такава болка....Трябваше да се свия на кълбо за минута.Точно сякаш ток ме удря...

# 730
  • Мнения: 6 939
Да, помага и да се завиеш с нещо топло, вече поне вечер е хладно и одеялото си приляга Simple Smile
В началото гинекологът ми каза, че мога да взимам Еспумизан, но пък от него получавам запек..

# 731
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Връщам се от лекар. По календара съм в 5гс.+5 дена. Гинеколожката освен нещо като плодно сакче видя и някаква течност в матката....
Сподели, че това плодно сакче е много малко за 5гс и 5 дена, по-скоро като за 5г.с  и почна да ме разпитва на колко дена ми е цикъла - 30 дена, тоест каза, че и овулацията ми се измества с няколко дена и за това е нормално да не отговаря както го изчисляват календарите.... Това беше първото притеснение и второто за тази течност... предположи , че това означава, че ще прокървя и ми изписа прогестерон вагинално сутрин и вечер.
Тааа някой друг с такава течност в матката ?? newsm78 newsm78 #Crazy

# 732
  • Мнения: 311
Момичета,

Сега се сещам да питам... според вас във втория месец в коя седмица следва да се пуснат изследвания за Микоплазма, Уреоплазма, Цитомегаловирус, Креатин, АСАТ, АЛАТ? Доколкото знам не са задължителни, но как преценяваме дали да ги направим или не? Спрямо резулратите от ПКК и урина или просто за всеки случай?

# 733
  • Мнения: 177
Задължителни са.
Лекарят ти ги пуска.
Аз ги пуснах към 8 май беше седмица.

# 734
  • Мнения: 6 939
На мен не са ми ги пускали, а и не мисля че са задължителни.

Общи условия

Активация на акаунт