Моля дайте ми съвет-не иска да яде

  • 937
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 348
Детето на една наша позната също имаше проблем с лъжичката и не искаше, беше го страх ли, не се знае. Тя започна да му дава след всяка лъжичка да си цока по малко бибата, за да свикне. Много беше смешен и сладък, и свикна.  baby_neutral

# 16
  • Мнения: 683
Момичета според вас дребния /1 и 9 мес. мъжага/ може ли да яде филийка с маргарин? Маслото категорично го отказва, а от филийката с маргарин може да хапне няколко хапки. Колбасите и те не са за предпочитане, но като откаже друго му давам по 1 дебърцин и си го изяжда. Днес точно това му беше обяда- дебърцин и естествено шише мляко.

Може да не е полезно, но едва ли е по-вредно отколкото да не яде нищо! Close На мен ми се е случвало след годинката да давам разни филиийки с разни неща... Tired - и маргарин и конфитюр (за мед още ме е страх) и пастет, че даже и кремвишче, но обикновено ги позапичам по малко. Хапва си детенце, даже ги предпочита пред манджите ми  Whistling До сега проблеми съм нямала. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 511
Много добре разбирам ситуацията...
До преди 3-4 месеца и аз бях полудяла с това ядене...Тано-отслабнал,аз-за психиатрията!
Но открих начина...трябва детето да се забавлява,да му се отвлича вниманието и то яде!
Например Тано всичко дава да се плацика с вода...Слагам един стол на мивката(в банята или в кухнята),качвам го,пускам водата,къпем патици,мечета...всичката фауна подвизаваща се в кашона за играчки,пускам,спирам водата...той лапа ли - лапа!
Първият път не бях на себе си от щастие,че си е изял супата и киселото мляко без да изплюе нито залче!
След процедурата естествено е мокър,преобличаме се и така!
Аз съм спокойна,той-нахранен!
Сега като се постопли на обяд сме навън и ядем на люлките до Детската кухня!

# 18
  • Мнения: 683
Много добре разбирам ситуацията...
До преди 3-4 месеца и аз бях полудяла с това ядене...Тано-отслабнал,аз-за психиатрията!
Но открих начина...трябва детето да се забавлява,да му се отвлича вниманието и то яде!
Например Тано всичко дава да се плацика с вода...Слагам един стол на мивката(в банята или в кухнята),качвам го,пускам водата,къпем патици,мечета...всичката фауна подвизаваща се в кашона за играчки,пускам,спирам водата...той лапа ли - лапа!
Първият път не бях на себе си от щастие,че си е изял супата и киселото мляко без да изплюе нито залче!
След процедурата естествено е мокър,преобличаме се и така!
Аз съм спокойна,той-нахранен!
Сега като се постопли на обяд сме навън и ядем на люлките до Детската кухня!
Много е вредно да се заиграва детето докато яде /така пише по книгите/, но е перфектно решение!!! И аз го прилагам. Слагам две панички - едната с яденето, другата празна. Прхвърля с лъжичка от едната в другата и от време на време лапва по някоя  Peace
Накрая е невероятно омазана, но... мисията е изпълнена Peace

# 19
  • Мнения: 11 546
Идеята да даваш сироп за кашлица на детето,само за да повиши апетита му не е добра.Синът ми беше същия,а и мисля,че доста деца минават през този етап.Аз също съм била злояда като малка,и какви ли фокуси не са правили моите родители за да ме накарат да ям.Мисля,че всичко ще си дойде на мястото постепенно. Laughing

# 20
  • Мнения: 396
И моята щерка минава през такива периоди,един ден,ако яде нещо различно от кисело мляко,на другия нищо не вкусва,но аз не я насилвам,знам,че когато е глдна сама ми казва АМ-АМ.Не мога да си го обесня,но знам,че ще отшуми.Така,че споко щом синчето ти е живо детенце,не му липсва ядене.  bouquet

# 21
  • Мнения: 318
Майчета не се притеснявайте и моят 11 годишен син като беше малък сме го гонели из стаите с лъжицата да му даваме да яде. И до сега се сещаме за това. Неискаше и неискаше да яде. А сега се чудим с таткото, как да го накараме  по по-малко да хапва, че се е превърнал в малък слон.  Laughing
Но пак си е махнат в яденето. Това не яде, онова не яде. Специално за него трябва да се готви. Но млякото му е задължително през деня. Много го обича.
Сега си имаме и двумесечно момченце, че да видим и неговите маниери след няколко месеца. Wink

# 22
  • Мнения: 160
Все си казвам, че не трябва да се ядосвам, ама нещо ми идва в повече като не мога да го накарам нищо да яде. Хората около мен сигурно им е писнало да слушат за моите проблеми, но на мен само това ми е в главата и на устата. Детето ми е здраво/слава богу/ и е доста палав, но и ако хапваше щях да съм доста по-спокойна. Все ми казваха, че не е лесно да си майка, но чак сега го осъзнавам. Дано само по-бързо да отшуми. Лек ден и БЕЗПРОБЛЕМНО ХРАНЕНЕ на всички майчета във форума.Simple Smile

# 23
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И моята щерка минава през такива периоди,един ден,ако яде нещо различно от кисело мляко,на другия нищо не вкусва,но аз не я насилвам,знам,че когато е глдна сама ми казва АМ-АМ.Не мога да си го обесня,но знам,че ще отшуми.Така,че споко щом синчето ти е живо детенце,не му липсва ядене.  bouquet

Аз също така мисля. Щом синът ми е жизнен и здрав и цял ден да не яде, не е фатално. Момичета, не насилвайте децата, те сами ще си кажат, когато са гладни...

Общи условия

Активация на акаунт