ЮНЧЕТА 2017 г.

  • 63 167
  • 730
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 258
Кариала, аз захраних с пъщърнак, и моята пръцка и се поразхлаби, педиатърката каза, че мога да давам биогая. И пъщърнакът, и тиквата разхлабват. Аз от два дни спрях захранването, че моята бебка е с шарка - вчера отказа да яде, а днес, без да искам,  претоплих пюрето и дадох направо АМ.

# 481
  • Мнения: 980
При нас пак обратно. Акото е станало по жълтичко и погъсто. Иначе преди сме били с течно иислузесто. Тъкмо се заралвах че са управят нещата....

# 482
  • София
  • Мнения: 1 609
Karjala, зависи от много неща. Ясен преди захранването също беше с течно и слузесто ако; после го хвана нещо като запек - изхождаше се веднъж на два-три дена, но не чак твърдо, а кашесто, макар и по-гъсто от преди. Беше така допреди няколко дена; сега се изхожда всеки ден, понякога и по два-три пъти (като днес), но е доста гъсто. Цветът се променя според това, което е ял. Акал е и лилаво след пюре от сини сливи. Ако детето е жизнено, изглежда добре, няма температура или някакви други тревожни симптоми, аз не бих се притеснявала, но ако се тревожиш, нищо не пречи да се консултираш с лекар за всеки случай.

# 483
  • Мнения: 1 457
Тиквата дразни червата-майка ми е с колит и се превива като яде тиква. Умишлено няма да дам сега за захранване, че до 4,5 месеца беше с колики. Иначе се извива и пръцка от картофа, но без да има гримаси и рев. Аз още съм на старта със захрахнването-дала съм само морков, картоф и тиквичка-тея дни му правя комбинация от трите. Зяпа и скача да се гмурне в лъжицата с носа напред. Днес имах много работа и викам ще дам готово пюре-имах морков на хип. Много кисело ми се видя-все едно имаше домат вътре, малкия направи гримаса и аз веднага станах да приготвям. Ще видим как ще я караме с пюретата-аз мислех да комбинирам домашни и купени, ама... А акито е станало като пластелин направо Simple Smile
Иначе тая вечер ме изуми-по принцип предлагам вода с биберон и не пие. Тази вечер сипах в малка чашка-стъклена 30-40мл. Изпи две чаши, при това все едно досега само така е пил вода. А онзи ден му купихме чаша с капаче, дето се пие без да се разлива, но явно няма да я ползва.

# 484
  • Мнения: 980
И аз имам такава чаша от която не се разлива. Но на нея пише от 9 м, така лежи неразупакована.... 🤔
Иначе сме също в начало. Само пащернак и тиква му давах. Следващо смятам тиквички. Намерих от Кауфланд био. Иначе засега само готови пюрета давам, но тиквички чисти няма. Така че ще се наложи да сготвя.
И при нас акото и погъсто и се чудя за ориз и картоф как да давам, да не се запече....
Освен това нещо яко се е подсекло дупето. Отдавна не му се е случвало. Сигурно се променя киселинноста на акото....

# 485
  • Мнения: 891
Аз тъкмо въведох пилешкото.Не съм очаквала да й хареса толкова.Изяжде едно бурканче и търси още.Ще продължа със заешко и пуешко....продължавам с жълтък и от 8 месец глутен.Сега е на 7 месеца без няколко дни.

# 486
  • Мнения: 258
Момичета, а вие по каква схема захранвате? Лекарката каза след като въведа първия зеленчук за около 10 дни, всеки следващ да го давам на 24 часа, но ми се струва много набързо и давам по два дни. Ама тя е яла само пъщърнак и морков, чудя се утре какво да е.

# 487
  • Мнения: 980
Тиква може, или купи био тиквички и ги сготви. Simple Smile

# 488
  • Мнения: 891
Karjala,нали няма да се обидиш? Дали ще даваш био тиквички....или обикновена тиква....логиката е никаква.Или всичко ще е така нареченото био или няма смисъл.

Аз захранвам по 3 дена.На 24 часа ми се струва много кратко.

# 489
  • Мнения: 980
Цвете, това Био е за мое успокоение само,  Grinning Grinning Grinning

# 490
  • Мнения: 891
И аз взимах био пащърнак ,а другото не био защото нямаше....разбирам те Grinning

# 491
  • Мнения: 980
Някой виждал ли някъде пюрета на хипп Бял морков? В Кауфланд няма. Дали да отида до Билла? А другото, май и в Дм продават пюрета. Някой купувал ли от там?
Чакам да ми донесат уред за готвене за бебета. Май сама ще правя пюрета. Че и поевтино излиза.
Само че се чудя колко издържа такова пюре в хладилник и може ли да ги замразявам? 🤔 Чух че е било удобно да се замразяват месни пюрета в формички за лед..... Обаче за зеленчук и плод не знам, дали е удачно да се замразява....

# 492
  • Мнения: 665
Здравейте момичета, скоро не съм писала на 11ти бяхме на консултация и малката е 7кг, 64см., педиатърката ме заюрка да вкарвам бързо бързо месо, каши и жълтък ама не си давам зор, до момента яде тиква, пъщарнак, броколи, картоф, батат, тиквичка, оризова каша, пуешко месо, синя слива, банан и ябълка.
Биха ни последните две ваксини и я хвана разстройство от което се зачерви и обрина цялата отдолу, дадох малко оризова водичка и май поразкара, но за всеки случай ще изчакам и днес и от утре почвам с жълтъка  Whistling..

Иначе и ние вече сме в клуба на падналите от спалнята беебета  Confused, тази нощ я бяхме взели при нас и я бях сложила до мене и към 5ч. само се чу едно туп и уаааа, милото изкарало си акъла че и се ударило много гадно ми стана, а като знам че това ни чака  Cry

# 493
  • Мнения: 665
Някой виждал ли някъде пюрета на хипп Бял морков? В Кауфланд няма. Дали да отида до Билла. А другото, май и в Дм продават пюрета. Някой купувал ли от там?
Мисля че в аптеки Ремедиум има а може и в ДМ да го има  Simple Smile

# 494
  • Мнения: 980
Бууу, слагайте я помежду вас. Аз само така правя. Че се върти като пумпал, а вече застава на ръцете и колена и иска да пълзи :-o Май ще купуваме кошара за игра днес.
Сега ще ходя в Лидл, има бебешки дрешки и сутиени за кърмачки. Много харесвам дрешки от Лидл, много са мекички и качеството е на ниво.
Ние сме били на преглед на 6.12. Младежа е 71,5 см и 8800 кг. Не е дебел, но много са му дълги краката. 😀 Всичките гащи са къси, вече взимам за 9 м.
Сега трябва да правим ехограф. Но ми е много страх да гонося в болница, да не хване някакъв вирус. Миналия път се разболя от бронхеолит и пихме аб. А то на бебето няма как да сложа маска. Оффф..

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 11:12 от Karjala

Общи условия

Активация на акаунт