Сватба 2018

  • 63 076
  • 741
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 756
Може би първото нещо след ресторанта, беше да потърся подаръци за гостите. Чудех се между компас и още нещо, ако се сетя какво беше, ще пиша. В крайна сметка поръчах 100 компаса от Китай Simple Smile

# 211
  • Мнения: 1 998
Аз за последните 2г бях на 3 сватби, от които само на едната имаше подаръчета. На другите дори не се бях замислила защо няма. На тази, на която имаше, представляваха едни картончета, като картички, с благодарствено послание към гостите, че присъстват на празника на младоженците, пазя си го още.
За магнитчета и аз се чудех, но още нищо категорично не съм решила, може и да нямаме, ще видим.

# 212
  • София
  • Мнения: 22 948
Аз за последните 2 г бях на 9 сватби + моята и винаги е имало подаръчета. Grinning

# 213
  • Мнения: 519
Момичета, жестоки са ви идеите, мерси. Компасът и лъжичките много ми харесаха, сега ще ги подхвърля като идея на половинката! Айси, откъде от Китай поръча? Алиекспрес? Не съм го ползвала, ама май ще поразцъкам Simple Smile

Поздрав с една симпатична сватба в хамбар.

# 214
  • Мнения: 198
И ние последните две-три години присъствахме на петнайсетина сватби и на всички имаше подаръци за гостите. Тези, за които се сещам бяха различни сладки (макарон, шоколадова близалка сърце, бисквитки с имената на младоженците), свещи, лавандула в торбичка, шишенца с ракия или някакъв друг вид аперитив. Не липсваха и стъклени фигурки със сърчица и лебеди, но като че ли не бяха толкова предпочитан избор. Моят личен фаворит беше фотобудка с възможност за директно разпечатване на снимките, много хубави спомени ни останаха.

Вариантите са наистина много, но разбирам момичетата, които се чудят. Ние също дълго време не можехме да стигнем до някакво решение и накрая избрахме семена за цветя. Сега няколко месеца след сватбата получаваме снимки от гостите на засадените цветя, така че си мисля, че също е удачен избор.

Между другото от детските спомени ми просветна, че на сватбите на лели и чичовци сме получавали памучни кърпички или хавлиени кърпи, така че тенденцията с подаръците за гости май не е толкова нова Wink

# 215
  • Мнения: 519
Mimische, разкажи повече за фотобудката. Откъде я наехте, на какви цени, ползваше ли се? На мен ми се иска да разхвърлям по масите полароидни фотоапаратчета с тази цел Simple Smile

# 216
  • Мнения: 198
Mimische, разкажи повече за фотобудката. Откъде я наехте, на какви цени, ползваше ли се? На мен ми се иска да разхвърлям по масите полароидни фотоапаратчета с тази цел Simple Smile

Това с полароидните фотоапарати също е готина идея. На една сватба бяха направили нещо като простир за снимки (бяха опънали няколко конопени въженца) и гостите си закачаха там снимките с щипки.
Относно фотобудката - това беше на сватбата на приятели в чужбина. Аз от там се ентусиазирах да търся тази услуга в България и установих, че има две фирми, които я предлагат (едната беше Фото Кинг или нещо подобно, на другата не й помня вече името), може там да питаш за конкретна оферта.
Друго, което се сетих е, че покрай нашата подготовка за сватбата, обмисляхме и идеята за карикатурист и съответно карикатурите да са подаръците за гостите. Има няколко, които предлагат тази услуга, но е сравнително скъпо удоволствие на фона на други възможности.

# 217
  • Мнения: 1 756
Сетих сееее - чудех се между мини глобус и компас. Намерих ги страхотни глобусчетата, но без доставка в Европа. Също смятам, че са интересен подарък със символика. Относно компасите, Роузи, намерих ги из olx или bazar. Почитах дали могат да ми доставят 100 бройки и така, че мен хич ме няма в китайската търговия Joy Общо взето друг човек хи поръча от там без да ме натоварва особено много чисто финансово. Покрай сватбата преоткрих тези два сайта и си поръчах доста неща на достъпни цени.

# 218
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Аз съм пазарувала неведнъж от Алиекспрес. Не е толкова трудно. Сега сигурно ще си купя от там консумативи за украсата на масите. Честно казано сватбарските неща излизат по-скъпо, отколкото от тукашните сайтове... покани, тейбъл картички, подаръчета.... освен ако не си поръчаш компасчета, както icey, които не са сватбарски, а после си ги окрасиш, има смисъл. Аз така ще си поръчам изкуствените цветя от там Simple Smile

Аз обмислям свещички като подаръчета с надпис "Благодарим....",имената и датата. Има страхотни магнитчета, но те ме ограничават да подарявам на семейство по един... иначе ми се вижда безсмислено едно семейство да има 2-3 магнита.   

Тези ми харесаха много:
Скрит текст:

# 219
  • Мнения: 37
И аз съм се спряла за сега на магнитчета, някакви по забавни като тези

# 220
  • Мнения: 99
Здравейте, момичета. И ние плануваме сватба за 2018г. Запазихме си вече ресторант, фото, видео, DJ. Сватбата ще бъде на 16.09.2018г. в Пловдив. Избрахме ресторантът на Парк хотел Санкт Петербург, фотографът е Димитър Яков, а виеото ще бъде от Димитър Димитров - Studio 1, DJ - Иван Бончев. Сега имам терзания по това дали да сме с изнесен ритуал или в ритуална зала. Искахме гражданският брак да бъде в градината на хотела , но имат такса 200лв само да изнесат 20 стола, отделно 240лв изнесен ритуал от общината и арки, украси и т.н. ще ни коства поне 500-600лв. Не мисля, че е нужно да похарчим толкова пари за 20 минути.
Отсносно поканите сама ще си ги правя, даже вече си изработих перфектната за нас след няколко опита.
За подаръци на гостите мислих чашите от Welcome drink-a да бъдат гравирани с нашите инициали и украсени с панделка и те да останат за подарък, но първо половината гости най-вероятно няма да ги вземат и второ пак има такса 100лв за Welcome drink, без значение дали чашите ще са от нас. Така ще излезе доста скъпо, а и аз съм на мнение, че тези подаръци само събират прах в шкафа. Бяхме скоро на една сватба подаръците бяха мини кактусчета. Много са сладки. И още не знам какви ще бъдат имам време за това.
В момента оглеждам и агенции за украса. Мислих сама да си я правя, но в деня на сватбата не съм сигурна, че ще има някой, който ще се съгласи да украси. Имам позната, която е декораторка, но честно да си призная, не желая да разчитам на познати, че все стават гафове.

# 221
  • Мнения: 5 546
Пърпъл, и нашите подаръци за мъжете бяха такива магнитчета с колата, само че във форма на сърце и в цвета на сватбата. Simple Smile Подаръците за жените бяха ветрила - най-разумното нещо, което успях да измисля за жегата. Simple Smile
Идеята с гравираните чаши за шампанско много ми хареса. Simple Smile

# 222
  • Мнения: 145
Здравейте, момичета. Знаете ли дали без граждански брак може да се направи църковен?

# 223
  • София
  • Мнения: 22 948
Здравейте, момичета. Знаете ли дали без граждански брак може да се направи църковен?

Принципно не може, но в България няма невъзможни неща.  Simple Smile

# 224
  • Мнения: 145
Здравейте, момичета. Знаете ли дали без граждански брак може да се направи църковен?

Принципно не може, но в България няма невъзможни неща.  Simple Smile

Много благодаря за бързия отговор, и аз така знам, че не става, но все пак ще попитам в църквата, защото искам църковния брак да не е в деня на самата сватба. Ако не става, просто ще го направим след сватбата.Blush

Общи условия

Активация на акаунт