Сватба 2018

  • 63 103
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 62
Като омъжена от 3 години ще ви кажа, че още дълго няма да се разделите със старата си фамилия- колегите ми от други градове, с които контактувам рядко, все още ме знаят с нея, както съученици и познати, само хората, с които имам по-чести контакти, свикнаха с новата  Wink

# 541
  • София
  • Мнения: 59
И аз мисля да взема фамилията на ММ. По-скоро, не съм мислила, защото не съм го подлагала на никакво премисляне. На мен майка ми (която е доста модерен човек, но в същото време държи и на традициите) ми е казала: "Решиш ли да го (мъжа) вземеш мама, вземаш го със всичкото му - и хубавото, и лошото". Така че фамилното има спада към това "всичкото му" според моите разбирания Laughing

TsvetiB, не ме разбирай погрешно - нямам нищо против малките деца, напротив. Просто се притеснявам, че ако са прекалено малки (бебета), то сватбата ми ще приключи доста бързо, защото ще се наложи родителите им да се приберат може би и преди тортата, за да ги приспят. Според моите разбирания, бебе не се държи до посред нощите навън, а си иска спокойствие и почивка. Малко са ми странни тези разбирания на "прекрасни родители" неможещи да се разделят с децата си, които обаче мъкнат бебета по цял ден навън и само ги изморяват, и изнервят допълнително.
Така че всеки ще си прецени сам. Дано "купонът" не приключи в 10-11 часа. Все пак цяла година съм се готвила, но здраве да е - ще танцуваме с бабите Satisfied

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 13:18 от Joanita

# 542
  • Мнения: 519
Умно го е казала майка ти. А защо мъжът да не вземе женската фамилия? Wink

# 543
  • София
  • Мнения: 59
Умно го е казала майка ти. А защо мъжът да не вземе женската фамилия? Wink

Smile Смешното е, че скоро ходихме някъде, където трябваше да дадем имената си, а чво поискаха моето и някак си жената, която ги записваше, реши, че сме с еднакви фамилии и малко го прекръсти - та му казах да свиква, че и това е възможно!!!! Smiley

# 544
  • Мнения: 12
Умно го е казала майка ти. А защо мъжът да не вземе женската фамилия? Wink

Aз съм попадала на такъв случай. Репликата му беше "по жена съм с еди каква си фамилия", мислех че се шегува, извади лична карта и показа, бях изумена и казах "ще накарам някак и моя мъж, щом става Grinning", a той отвърна "Много трябва да се постарае баща ти, ама много!!!" каквото и да означаваше това. Но реално закона го позволява. Мен ми е малко болно как с брака изчезва нашата фамилията, все жени сме в рода, не е честно някак. :/

# 545
  • София
  • Мнения: 22 957
Аз пък си останах с моята.  Laughing

# 546
  • Burgas
  • Мнения: 106
Честно казано нямам търпение да му "крадна" фамилията и вече официално да сме едно семейство Blush

# 547
  • Мнения: 198
Аз пък си останах с моята.  Laughing

И аз си останах с моята фамилия Stuck Out Tongue Winking Eye
 Първоначално мислехме евентуално съпругът ми да добави моето име (той е само с две кратки имена, така че нямаше да е драматично)  или изцяло да го вземе, но трябваше в нашия случай да го приеме в женския вариант, завършващ на - а и тогава преценихме, че не е особено удачно Simple Smile

# 548
  • Мнения: 1 998
И аз нямам търпение да взема фамилията на мъжа ми. Винаги съм искала да дойде моментът, в който да си променя моята, защото не я харесвам, но въпреки това на моменти ми е леко странно и носталгично като си представя, че вече няма да съм с тази фамилия, с която съм била 25г Simple Smile

# 549
  • Мнения: 882
При мен моя приятел много държи да му взема фамилията. И какво да го правя трябва да му угодя. По ще ми е трудно да започна да казвам съпруга ми Grinning . Ние сме 10 години заедно ще правим  11 и аз до ден днешен казвам моят приятел . Той доста се засяга Grinning

# 550
  • Мнения: 1 998
Моят мъж пък иска покрай сватбата, като ще сменям документи, да си сменя и адреса тук при него. Аз не държа на това, но след думите "Ти какво сега, не искаш ли официално да живеем заедно?" Grinning няма как да откажа

# 551
  • Мнения: 882
Момичета а да ви питам аз съм решила да поема роклите за шаферките ми и дали знаете къде има хубави рокли. Тези по сватбените магазини доста скъпи ми изглеждат а не са кой знае какво.

# 552
  • Мнения: 1 998
Аз няма да мога да поема на моите шаферки, но гледам упорито и търся нещо на сносна цена. До момента нищо не съм харесала, аз само в интернет търся. Във фейсбук има разни групи на бутици, излизат ми вече сами, заради това, че съм търсила рокли.

# 553
  • Мнения: 882
Аз ще го направя, защото преди три години бях шаферка на една доста близка приятелка и не можех да повярвам колко нагло постъпи. Накара ни да си купим плат,който тя избра(прозираше) айде за цвета съм съгласна тя да го определи. Отделно ни избра тя шивачката както и точно какъв модел до ни ушие. Дадох общо 70 лв за един парцал. Беше ме срам, защото всичко ми се виждаше а модела беше права до колената без никакви подплънки или чашки в горната част. Казах си тогава, че ако дойде моя ден да бъда булка няма да го причина на приятелките ми.

# 554
  • Мнения: 882
А мойте изисквания са само за цвета. Въобще не държа да са еднакви или точно определен модел.

Общи условия

Активация на акаунт