Сватба 2018

  • 63 107
  • 741
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 62
Леле  Crazy
Моята сватба беше в градина и нямаше много нужда от украса, беше лято и всичко беше зелено и красиво, исках от агенцията няколко конкретни неща- бели покривки и калъфи за столовете и масите, бели хартиени помпони над масите. От малко цветарско магазинче си поръчах букета, украсата от свежи цветя за нашата маса (на нея имаше също и свещи в кръгли стъклени бурканчета), като за колата поръчах голям букет с пиафлора, който майка ми премести на нашата маса, докато ние се подготвяхме да влезем в ресторанта.
Толкова дълго избирах цветове, аксесоари, торта, бутониери, украса за кола, табелки с имена, кутия за пари и т.н., чудех се дълго за всеки детайл, бях свалила над 100 снимки от сватби с идеи, а в крайна сметка никой от гостите ми не помни дали на масата му е имало цветя. Аз просто прецених, че мога да направя този ден приказен за нас и гостите ни, без да хвърлям една камара пари и то за детайли, на които никой няма да обърне внимание  Peace

# 571
  • Мнения: 6 299
Здравейте, попаднах на оферта за сватба в хотел Лайт в София. Изглежда много приятно като място, а офертата им е повече от приемлива. Някой може ли да сподели мнение?
Не мога  да кажа нищо за хотела. На снимките изглежда добре. Струвами се обаче, че ресторантът е за не повече от 30 човека. Освен това е свързан с лоби бара. Следва да прецените дали това е удачно. Другото, което следва да проверите е дали се разрешава силна музика след 22 часа, защото хотелът е в центъра на София между жилищните сгради.

# 572
  • Мнения: 53
За Арка 300-450 лв, кола100-180, букет 100, украса на маса 60-90, младоженска маса 200-300, а другото е по-дребна украса за изнесения ритуал и в тези цени не влиза труд по украсяването, т.е 10% от сумата е за труд. Това е услуга украса от флорист, няма нищо включено от сватбена агенция...

# 573
  • Мнения: 198
За Арка 300-450 лв, кола100-180, букет 100, украса на маса 60-90, младоженска маса 200-300, а другото е по-дребна украса за изнесения ритуал и в тези цени не влиза труд по украсяването, т.е 10% от сумата е за труд. Това е услуга украса от флорист, няма нищо включено от сватбена агенция...

Тези цени са горе-долу стандартните цени на флористите. Разбира се зависи най-вече от вида на цветята и количеството, но е толкова цената за една бих я нарекла дори стандартна украса от агенция, защото за пищни украси с преливащи отвсякъде цветя цените са съвсем други.
Вариант е също да поръчате цветята при флорист или от разсадник, без да ви ги аранжират и сами да ги нарежете и поставите във вази или гъби.

# 574
  • Мнения: 12
2 к лева са страшно много пари, но зависи кой колко пищно го иска.
Украсата на колата ни струваше към 40 лв. и пак ми се вижда много за 5-те минути, в които сме се возили от вкъщи до ритуалната зала /после всичко беше на пешеходно разстояние/, букет - 25 лв., украса в ресторанта - по един малък букет рози в гъба на всяка маса и един по-голям на младоженската  - 70 лв., малки свещници по масите - още 20-тина лева. Калъфките и панделките по столовете, арката над младоженската маса и стойки с изкуствени цветя ми бяха комплимент от ресторанта. Simple Smile Но и да не бяха, не би трябвало да струват повече от 300-400 лв.
Би ли ни показала снимки, защото наистина цената много зависи от пищността и вида цветя? Simple Smile Аз такива красоти виждам, само "pin-вам" картинки, но ме плаши реалната цена на тези неща Grinning
Призив и към останалите дами, показвайте ни повече снимки. Simple Smile

# 575
  • Мнения: 37
И аз тези дни бях до една агенция жената ми предложи цени за това което искам и като ударих чертата 1400лв. А не искам пищна украса. Цялата укараса ще е със изкуствени цветя не искам и да си помислям ако искам естествени

# 576
  • Мнения: 5 547
В момента не мога да кача.
Пищно не е било в никакъв случай, защото така исках аз, но все пак мисля, че се получи добре. Исках да е семпло и красиво. За мен многото пари за украса са средства, хвърлени на вятъра. Арките с живи цветя се изхвърлят на следващия ден, а струват стотици левове. По-добре да се вложи повече в качествен алкохол, хубава храна, добър диджей. Но това е мое мнение.

# 577
  • Мнения: 198
Качвам ви за ориентир няколко снимки от нашата украса (без да претендирам, че такива са очакванията и желанията на всички, просто като пример).
Цветята за арката бяха около 250 лв, а само цветната кръгла украса за маса - 80лв., съответно масата на младоженците беше 300 Wink

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 18:01 от Mimische

# 578
  • Мнения: 882
Попитай в някой цветарски магазин какво ще ти предложат. На мен ми предлагаха по 50 лв на маса   и за 250 лв на нашата маса    красиво  е и бях готова да дам тези пари, но попитах в един друг цветарски магазин от Елин Пелин и почти същата украса даже съм сигурна,че ще бъде по хубава за 5 лв на маса и 70лв за булчинска маса.  Все още не сме направили пробни , но като направим ще кача снимки. Разликата в цената е огромна.  Аз съм също на мнение, че няма смисъл да се дават много пари за украса от цветя, който  ще увяхнат

# 579
  • Мнения: 178
monikrisi, първата снимка предполагам е за масите за гости, и макар и хубаво и симпатично, е мнооого мъничко букетче за цена от 50лв. (ако става въпрос за едно такова на маса). То въобще няма да се забележи на масата.
А другата цена от 5лв. ми се вижда нереална, освен ако сам не си ги набере човек от някоя градинка....

# 580
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен. Нашата сватба ще бъде на 20.05.2018 Simple Smile Малко ми е притеснено заради баловете май,но се надявам да няма проблеми. Обикалям магазините за рокля, но мисля ще отскоча и до Асеновград.
 Общо взето, всичко искам да си направя сама, само за декорацията мисля да търся фирма, която да предлага сватбена украса под наем. Под пара съм всеки ден,но тръпката е хубава Simple Smile Поздрави на всички.

# 581
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Добре дошла... Ако сте от София е точно преди баловете, та може и да се разминете "на косъм". Simple Smile  Резрвирали ли сте ресторант, диджей,фотограф/видео?! Те са най-трудните и често трябва да се правят компромиси (да се смени или датата или мястото)....

Голяма тръпка е организацията.

Онзи ден ми пристигната едните цветя от Алиекспрес за украсата на главната маса. Все още си чакам цветята за масите на гостите. Сега цяла зима Събота и Неделя ще се занимавам с украсите, поканите и всичко друго.
Сама се опитвам да се спирам и да не бързам, въпреки че нямам търпение да направя украсата. Но знам, че бързането често не води до нищо хубаво Grinning Ще вземе да ми хрумне нещо друго и трябва да променям цялата украса... Laughing

# 582
  • София
  • Мнения: 22 961
Нашата сватба беше на 16.05, много съм доволна от нашия ресторант, но ми направи много лошо впечатление като казах в началото, че сватбата ще е май месец и те ми казаха, че ако е в дните на баловете няма да стане, въпреки че нямаха все още резервации...  Rolling Eyes

# 583
  • Мнения: 62
Усещането сам да си направиш част от нещата е неописуемо!
Аз направих помпони за украса на ресторанта, табелките с номера на масите, етикетите на бутилките, гривните за шаферките, украсих кошниците за късметчетата и подаръците за гостите, покани, бутониери, подаръчета, букет и украса на колата избрах сама, нямах нужда от агенция за това.
Сега като се връщам назад единственото, което бих променила, е, че щях да започна с всичко по-рано. Уж има много време до сватбата, но в последния месец изскачат непредвидени дреболии и става напечено Grin

# 584
  • София
  • Мнения: 59
Момичетааааааа................. имам ресторант и дата!!! Its getting real now!
На 02 юни явно ще се женя - уречено е вече
Успях да запазя и датата за изнесен ритуал, за часа - допълнително ще се разбираме
Сега църквата ми остава и ще имам 1% готова сватба Laughing
Започнах усилено да търся агенция в Бургас - получих една оферта вече от Брилянтин (страшно красиво портфолио имат), но ми се вижда доста скъпо, предвид, че цветя няма в офертата (те са отделно).
Тоест - арка, конзола, две стойки, 20 стола с панделки (за ритуала), пътека, по която да минем, указателна табела "Сватба", украса на масата (без цветя), картончета с имена, менюта и номера на масите + разпределително табло за около 100 човек а- 1000лв.
Отделно още около 500-600лв за някакви "консултации" до 6 часа с тях и труд.
И пак казвам - никъде не са включени цветя.

Но сега чакам и "Диаманти" - много хубави мнения прочетох.

А за DJ, видео и фото направоооо.......не ми се мисли.

Общи условия

Активация на акаунт