Колко често каните гости вкъщи?

  • 147 718
  • 2 819
  •   1
Отговори
# 2 475
  • Мнения: 13
Интересна тема Simple Smile Аз лично каня гости (мой приятели) много рядко, поради причината че се случва в домът на половинката ми ... дори и за една чаша кафе гледам да отбягвам поради простата причина (родителите му) .. ... Ако е приятно времето подготвям всичко от вън и присъствието им е неизбежно дори и без покана , която естествено в техния двор не им е нужна , но тук вече става въпрос за съобразяване .... Ако е вечер се почва ... музиката е силна , много силно говорите, смеете се силно пфффф,  естествено всичко това се казва на приятелят ми... Същата ситуация се развива в много по лоши ситуации когато е с негови приятели или мой на етажа ни и естествено те не са поканени... телефонен тормоз цяла нощ и дуднене на следващия ден естествено не и пред мен .... УЖАС   

# 2 476
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Ама това значи не е "домът на половинката ти", а "домът на баща му и майка му". Simple Smile Разликата е оттук до небето, както и сама си се убедила по косвен път.

# 2 477
  • Мнения: 13
По принцип при тях се знае кое на кой е дори и документално...  но това мисля че няма особено голямо значение и е доста видимо не само за нас , и да кажем нещо ние ще излезем виновни , както в повечето случай , защото всеки път с някоя забележка казана пред мен не оставям длъжна не съм от най мълчаливите и търпеливите...

# 2 478
  • Варна
  • Мнения: 36 862
Май живеете в обща къща, на различни етажи. Мислили ли сте да се отделите на съвсем различно място?

# 2 479
  • Мнения: 13
Аз да но той не иска

# 2 480
  • Варна
  • Мнения: 36 862
Ами, в такъв случай, опасявам се, че това е само началото на проблемите ви.

# 2 481
  • Мнения: 13
Ще гледам да бъда обрана в думите си , за да не бъда пак критикувана за отношението си .... Надявам се след време и тези неща да утихнат.

# 2 482
  • Мнения: 19 581
Ах, тези семейни къщи с общ двор и различни етажи с роднини....колко скандали стават заради тях! Никога няма да си причиня такова нещо аз.

# 2 483
  • София
  • Мнения: 19 462
Ако бях отишла в дома на моята свеки - един човек нямаше да може да влезе. А у нашите за 4 години кой ли не дойде на гости.
Разказвала съм как веднъж свекърите се върнаха вкъщи и тя с несъблечено палто хукна да мете. Такава картинка не се забравя и след 24 години.

marinitkataaa, сигурно нямате финансови възможности, но това не пречи на приятеля ти поне да мисли в тази насока. Трябва постоянно да му напомняш, че ти там си чужда и твоите думи се възприемат много по-зле от неговите. И факта, че неговите родители нямат място във вашата компания.

# 2 484
  • Мнения: 13
Имаме къде да идем разполагам и с моя собственост... но нашия заврян зет не искал да става ... имаме и възможността на квартира да идем... но и това не иска щом имал свое..
Cuckoo завиждам ти благородно Simple Smile

# 2 485
  • София
  • Мнения: 29 061
Имаме къде да идем разполагам и с моя собственост... но нашия заврян зет не искал да става ... имаме и възможността на квартира да идем... но и това не иска щом имал свое..
Cuckoo завиждам ти благородно Simple Smile
А ти се оплакваш от свекървата?

# 2 486
  • София
  • Мнения: 19 462
Заврян зет ще е, ако живее при вашите. Ако е само твоя собственост - какъв е проблемът, ако не сте в един двор.
Той не може да е заврян зет, но ти може да си завряна снаха. Ей, манталитетът на булгарише мачо не умира лесно дори в 21 век.

marinitkataaa, може би има за какво да завиждаш, но трябва да се имат предвид и истинските причини, а не декларираните. Да, ММ сам каза: "Ти с майка ми няма да се разбереш." и аз оценявам, че си познава чудото.  Mr. Green
Но истината е, че тяхното семейство има един не особено приятен манталитет - хем използват някого, хем да се опитват да принизяват полученото и да иронизират другата страна като балъци.

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 12:10 от Cuckoo

# 2 487
  • Варна
  • Мнения: 36 862
Добре де, него не го ли смущава това, че не можете дори и едни гости да си поканите?

А като дойдат децата един ден направо не ми се мисли какво ще има да става...

# 2 488
  • София
  • Мнения: 29 061
Заврян зет ще е, ако живее при вашите. Ако е само твоя собственост - какъв е проблемът, ако не сте в един двор.
Той не може да е заврян зет, но ти може да си завряна снаха. Ей, манталитетът на булгарише мачо не умира лесно дори в 21 век.
Joy Много вярно. Преди години, когато още имаше драма с отказа ми да живея при свекърите, веднъж на майтап казах "Оооо, аз завряна снаха няма да ставам". Толкова стреснато и "разбиращо" ме изгледаха.

# 2 489
  • София
  • Мнения: 19 462
Това са традициите - жената отива при мъжа, другото е било рядко, и все пак се е срещало. Напр. когато имат само момичета, за едното може да дойде зет.

Общи условия

Активация на акаунт