Колко често каните гости вкъщи?

  • 147 596
  • 2 819
  •   1
Отговори
# 2 490
  • Мнения: 12 677
Хубаво, ама още Ния се пребори за самостоятелно жилище, а в наши дни все още има снахи, които се врат при свекърви и недоволстват. 

# 2 491
  • София
  • Мнения: 19 343
От Железния светилник ли?
Веднъж четох една ФБ група "Свекървата - гад мръсна". Тук сме направо пеленачета в сравнение с тамошните. И то повечето живеят при свекитата

# 2 492
  • Мнения: 22 036
Трудно ми е да коментирам, защото съм против подобно съжителство, но явно при доста двойки няма друг избор. Или е финансов проблема, или ТОЙ не иска, както е в случая. Не мога да кажа, дали това е причина за раздяла, но съм сигурна, че всички замесени не са щастливи, защото и езика на девойката не ми допадна от прочетеното.

# 2 493
  • Мнения: X
Имаме къде да идем разполагам и с моя собственост... но нашия заврян зет не искал да става ... имаме и възможността на квартира да идем... но и това не иска щом имал свое..
Cuckoo завиждам ти благородно Simple Smile
Оффф, кажи му на тоя гений, че 18 век вече е свършил.

# 2 494
  • Мнения: 22 036
Имаме къде да идем разполагам и с моя собственост... но нашия заврян зет не искал да става ... имаме и възможността на квартира да идем... но и това не иска щом имал свое..
Cuckoo завиждам ти благородно Simple Smile
Оффф, кажи му на тоя гений, че 18 век вече е свършил.

Уиш, при повечето от тази порода нищо не може да се направи и ако иска да е с него, трябва да търпи. Поне на нея не и мрънкат, а на него.
Дано му писне и кандиса, ама надали.

Иначе, когато живееш с някой трябва да се съобразяваш. И в блок да са, пак няма да е приятно на околните да им търпят шума от купоните.

# 2 495
  • Мнения: X
О, Даун, сигурна съм, че това е диагноза, която е нелечима или поне трудно излечима. Дори терапия с чугунен тиган няма да помогне. В една съседна тема току-що писаха за компенсиращи добри качества у мъжа с подобен манталитет. Мислих, мислих, не можах да се сетя за нещо, което би ми компенсирало живота с подобен екземпляр и роднините му. Ако навилите се на такъв живот виждат компенсации, със здраве да си ги ползват.

# 2 496
  • София
  • Мнения: 19 343
Мии.... осигурява материално семейството, може да си поправи всичко, дава заплатата на жена си  Mr. Green Съкровище...

# 2 497
  • Мнения: 22 036
О, Даун, сигурна съм, че това е диагноза, която е нелечима или поне трудно излечима. Дори терапия с чугунен тиган няма да помогне. В една съседна тема току-що писаха за компенсиращи добри качества у мъжа с подобен манталитет. Мислих, мислих, не можах да се сетя за нещо, което би ми компенсирало живота с подобен екземпляр и роднините му. Ако навилите се на такъв живот виждат компенсации, със здраве да си ги ползват.

Не забравяй, че има и привличане, а когато го има, любовта е сляпа за последиците.

Аз мисля, че ако са нормални хората, могат и заедно да живеят, но винаги трябва да има съобразяване, което натежава. Аз съм казвала, че поради стечение на обстоятелствата, винаги сме живяли с баби, за известен период и с двете (дядовците си не помня, починали бяха), но никога не е имало напрежение между майка ми и свекърва и или между баща ми и тъщата ми, както и между двете свати.

Аз се изнесах, не защото е имало конфликти, а защото нямаше място и ми помогнаха да си купя жлище и да не ми се налага да се прибирам на пръсти, за да не събудя някой.

Канех редовно гости и редовно някой от родата се примъкваше, но всъщност беше весело и приятелите ми харесваха родата. Аз съм продукт на късен брак и нямам проблем в общуването с по-възрастни и не би ми пречило родителите ми или нечии други да се присъединят към купона.

# 2 498
  • Мнения: 1 985
Това са традициите - жената отива при мъжа, другото е било рядко, и все пак се е срещало. Напр. когато имат само момичета, за едното може да дойде зет.
В днешно време не мисля, че е необходимо някой да ходи при някого. За мен ако двама души не са в състояние да се отделят и да заживеят сами, без родители, то те не са готови за семейство и по - добре всеки да си живее при "мамини".
Комунални съжителства с родители неминуемо водят до напрежение, ако не в началото, то със сигурност като се появят деца.

# 2 499
  • Мнения: X
Много редки са примерите за безметежно съжителстване между хора от различни поколения, Даун. Аз самата не само с родители не мога, но си давам сметка, че вече и с Говендър Мой трудно бих живяла. Просто имаме различен начин на живот, различни приоритети и ако живеехме заедно, напасването им би било трудно, да не кажа невъзможно.

Cuckoo, съкровище, да, гарнирано с още едно съкровище.  Mr. Green

# 2 500
  • Мнения: 22 036
Това са традициите - жената отива при мъжа, другото е било рядко, и все пак се е срещало. Напр. когато имат само момичета, за едното може да дойде зет.
В днешно време не мисля, че е необходимо някой да ходи при някого. За мен ако двама души не са в състояние да се отделят и да заживеят сами, без родители, то те не са готови за семейство и по - добре всеки да си живее при "мамини".
Комунални съжителства с родители неминуемо водят до напрежение, ако не в началото, то със сигурност като се появят деца.

По принцип съм съгласна, но нали се сещаш, че това ще остави един огромен процент от хората сами и бездетни. Давайте си сметка, че  не всеки има потенциал да изкарва задоволително количество пари, а пък и тези хора имат нужда от обич, мечтаят за семейство и имат същото право като останалите да го имат на определена цена.

Уиш, аз също не мога от отдавна, но докато бях дете живеехме ОК. Аз понякога се чувствам виновна, че се наслаждавам на моментите, в които детето е при баща си. Липсва ми, но имам поне един два-часа, в които ми е супер Simple Smile.

# 2 501
  • Мнения: 1 985
Това са традициите - жената отива при мъжа, другото е било рядко, и все пак се е срещало. Напр. когато имат само момичета, за едното може да дойде зет.
В днешно време не мисля, че е необходимо някой да ходи при някого. За мен ако двама души не са в състояние да се отделят и да заживеят сами, без родители, то те не са готови за семейство и по - добре всеки да си живее при "мамини".
Комунални съжителства с родители неминуемо водят до напрежение, ако не в началото, то със сигурност като се появят деца.

По принцип съм съгласна, но нали се сещаш, че това ще остави един огромен процент от хората сами и бездетни. Давайте си сметка, че  не всеки има потенциал да изкарва задоволително количество пари, а пък и тези хора имат нужда от обич, мечтаят за семейство и имат същото право като останалите да го имат на определена цена.
И това съм го мислила, Даун, но за мен ако семейството няма средства за един нормален живот, включващ изплащане на ако щеш и на една стаичка в най - забутания квартал, то в един момент неразбирателството ще вземе връх. Естествено, животът е дълъг, не знаеш какво ще дойде утре, но смятам, че човек трябва да прави тази сериозна крачка тогава, когато се усеща стъпил на краката си.
Аз лично много обичам и майка си, и свекърва си, но да живея с която и да е от тях, би ме побъркало. Толкова различен начин на живот имаме, аз съм разхвърляна, а те подредени до безкрайност, че всяка от нас би се изнервила на макс. Разбира се, ако се наложи, недей Боже, при болест или други извънредни обстоятелства, ще свикнем, но това са усилия, които бих положила наистина при голяма необходимост.

# 2 502
  • София
  • Мнения: 19 343
Тогава си налягат д*то, докато не могат да си позволят отделно жилище. Еманципацията си има и задължения, не само права.

# 2 503
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Всъщност може би процентът няма да е чак толкова голям. В моето обкръжение се сещам само за една приятелка, която живее в къщата на свекърите си, но и тя си има отделно жилище, в което биха живели иначе, просто в момента ремонтират здраво. Останалите живеят сами. Някои даже в съборетини в близки села, но са си техни. Пък и в случая на авторката не става дума за невъзможност да живеят сами. Имат възможност, тя каза, и за квартира и за нейното жилище, но са се навряли там заради ината на мъжа. Дупе да й е яко.

# 2 504
  • Мнения: 22 036
Хай, ти живееш във Варна, високо образована си и имаш нормални доходи, нормално е средата ти да е такава.

Извън така описаната социална страта, има още доста.  Не може да си затваряме очите за наистина бедните, било то по техен избор или по стечение на обстоятелствата и не, не е нормално да им се отрича право на семейство, пък било то и неприемливо за останалите.

Винаги се стига до там, кой има право да се размножава, а това води към много тъмни части от историята.

Общи условия

Активация на акаунт