Голямата тема за малките масла - 18

  • 83 873
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 1 707
Момичета някоя мама от Вас случайно да си е правила сама мехлем от невен и свинска мас/зехтин?

# 46
  • София
  • Мнения: 17 780
Аз си правих Peace

# 47
  • Мнения: 336
Жижи@, относно ЯЧРМ и аз го търсих в БГ, но няма никъде. Изпратих запитване и до Зоя.бг, от където ми отговориха, че „Продуктите с ямайско черно рициново масло са спрени от продажба поради проблем с вноса и коректността на самия доставчик. Към настоящия момент не сме намерили алтернатива.” Надявах се да е временно спрян и със следващата ми поръчка да  мога да си го закупя, но уви.
Някой поръчвал ли е от този сайт? :
 https://www.ecco-verde.bg
Привлече интереса ми с голямо разнообразие на продуктите на Akamuti и малките разфасовки на маслените смеси за лице и тяло на Khadi.

# 48
  • Мнения: 1 156
Аз ползвам най-често масло от чаено дърво. Слагам го във водата и препарата, с които мия пода. Това срещу бълхи. Също слагам върху пъпка, ползвала съм го за топли и студени инхалации, пръскам си смесно с вода, когато има настинали вкъщи...
Ползвам и кокосово масло - в сладкиши, маска за коса и т.н.
Също имам лавандулово, портокалово.
Имам и бадемово, но все не мога да измисля нещо интересно за него. Идеи да имате?

# 49
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз ползвам най-често масло от чаено дърво. Слагам го във водата и препарата, с които мия пода. Това срещу бълхи. Също слагам върху пъпка, ползвала съм го за топли и студени инхалации, пръскам си смесно с вода, когато има настинали вкъщи...
Ползвам и кокосово масло - в сладкиши, маска за коса и т.н.
Също имам лавандулово, портокалово.
Имам и бадемово, но все не мога да измисля нещо интересно за него. Идеи да имате?
Бадемовото може да използваш за коса и за маслено измиване.

# 50
  • софия
  • Мнения: 1 707

По кой от двата начина го прави с зехтин или с мас?Каква е самата технология,има ли ефект?

# 51
  • Варна
  • Мнения: 737
Момичета някоя мама от Вас случайно да си е правила сама мехлем от невен и свинска мас/зехтин?
Баба ми всяка година или през година си прави по 1-2 бурканчета.Използва винаги свинска мас,но точно не знам как се прави. Инче е много хубаво за рани.Зарастват по-бързо даже в момента лекува на дядо раните му по лицето само с този мехлем. Wink

# 52
  • Мнения: 1 752
Съвсем се побърках вече:blush:Като прочетох за свинска мас, реших, че ако в неделя си правя еластисайзър, ще го направя с мас:grinn:

# 53
  • софия
  • Мнения: 1 707
Момичета някоя мама от Вас случайно да си е правила сама мехлем от невен и свинска
мас/зехтин?
Баба ми всяка година или през година си прави по 1-2 бурканчета.Използва винаги свинска мас,но точно не знам как се прави. Инче е много хубаво за рани.Зарастват по-бързо даже в момента лекува на дядо раните му по лицето само с този мехлем. Wink

по принцип е за рани и кожни раздразнения -дъщеря ми  лятото е като момче синки и рани ,но става и за стрии

# 54
  • София
  • Мнения: 17 780

По кой от двата начина го прави с зехтин или с мас?Каква е самата технология,има ли ефект?
С мас, купена от Кауфланд. Не можах да намеря домашна. Маста се премива във вода, защото обикновено има сол в купената, топи се и цветята от невен се пържат вътре до потъмняване. Прецежда се и се охлажда, това е.
Направих си 3 бурканчета преди месец, но не се мажа, за да кажа има ли ефект Embarassed

# 55
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Преди седмица направих една кутия.
Технологията е следната и е много важно да се спазва стриктно Peace

200гр.пресен цвят от невен/може и дръжките  да се сложат с листата,но става зеленикав.Аз предпочитам само цвета,грее като слънце после  Heart Eyes/;200гр.неосолена св.мас/ако има сол се загрява буркана на водна баня,оставя се да изстине леко и се обира отгоре пяната/;7гр.пчелен клей на пръчка.

Разтопява се маста на бавен огън,добавя се цвета и се пържи около 10мин. на ниска температура.Много е важно това иначе прегаря и мирише лошо.Добавя се прополиса накрая.Всичко се бърка с дървена шпатула!

Дърпа се съда от огъня и се оставя покрит 12ч.
На другия ден процедурата се повтаря по същия начин.Като изстине се прецежда през 2 слоя марля и се съхранява в хладилник в затворен буркан.
По желание се капват 3,4 капки етерично масло за аромат/лимон,портокал,/но аз не ге правя.
От тези съставки излиза около 400гр продукт .

Ако спазваш всичко стриктно ще имаш чудесен мехлем!

Помага при трудно зарастващи рани,изгаряния,хемороиди,гъбички.

Дъщеря ми беше на 3г.когато си сцепи веждата много грозно.... Confused Бях в паника дали ще остане белег.Лепиха мястото в болницата.След 20 ден започнах изнтензивно мазане с крема/по 3,4 пъти на ден с втриване/

За по малко от 40 дни кожата се изпъна,порозовя и няма и помен от 'местопроизшествието'  Simple Smile

п.п:Съпругът ми е готвач и често се парва в работата.Задължително има една малка кутийка с този мехлем.

Успех!

# 56
  • София
  • Мнения: 17 780
Да, това беше доста по- подробно и добро описание на процедурата.
Аз моя малко го препържих уж с цел да се извлекат повече вещества от невена и се наложи да капвам повече етерично масло за аромат (и дезинфекция- ползвах масло от чаено дърво)


Днес бях в Зоя да си купя бурканчета и да видя наливните масла. На тези, които се съхраняват в големите метални съдове, тестерите им имаха много странен аромат и цветово според мен не бяха окей. Арганово, шипково, кайсиево и другите течни. Ще продължавам да си взимам от Дм/Лили в тъмните шишенца, стоящи на хладно.
До тях имаше на открито какаово на бучки. То миришеше много силно и хубаво. Кокосовото беше се втечнило, но ухаеше също страхотно. Имаше и от карите. От тези бих си взела, от другите не. Макар че пак не ми се вижда уместно да се държат на слънце на прозореца.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Жижи@, относно ЯЧРМ и аз го търсих в БГ, но няма никъде. Изпратих запитване и до Зоя.бг, от където ми отговориха, че „Продуктите с ямайско черно рициново масло са спрени от продажба поради проблем с вноса и коректността на самия доставчик. Към настоящия момент не сме намерили алтернатива.” Надявах се да е временно спрян и със следващата ми поръчка да  мога да си го закупя, но уви.

Благодаря за информацията!Ще се поръчва от чужд сайт явно,всъщност имам приятелка в Англия,която скоро ще си идва и ще я помоля да ми донесе.Аз лично искам да го ползвам за вежди и мигли,четох,че и там давало добри резултати.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 737
Да ви се похваля днес си купих масло от Ший от ЛИЛИ.Довечера ще го добавя към маслата си за маслено почистване(авокадо и бадем,че другите ми свършиха),но си мацнах малко на крака ми и стана едно такова мекичко и приятно ммм! Yum Heart Decoration

# 59
  • Мнения: 18 542
Ще се поръчва от чужд сайт явно,всъщност имам приятелка в Англия,която скоро ще си идва и ще я помоля да ми донесе.Аз лично искам да го ползвам за вежди и мигли,четох,че и там давало добри резултати.
Чак такива добри резултати, в сравнение с обикновеното, няма. Можеш да си го поръчаш от ибей  Peace

Общи условия

Активация на акаунт