Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 733
  • 753
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 872
Здравейте, момичета.
А какво мислите за нефритените яйца

# 496
  • Мнения: 640
Аз никога не съм пробвала нефритено яйце, но ми звучи повече като секс играчка... Действа ли възбуждащо?

# 497
  • Мнения: X
Това са топчета от нефрит за кегелови упражнения, стягане на тазовата мускулатура. Не са точно секс играчки.

# 498
  • Мнения: 1 174
Здравейте,
Според вас менструална чашка удачно ли е да се ползва от момиче влизащо в пубертета?

# 499
  • Мнения: 640
Ако не е девствена, не виждам проблем, стига да спазва отговорно хигиенните изисквания

# 500
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Според производителите няма минимална възраст за използването на чашка, щом като вече момичето има менструация.
Според мен е важно тя да е наясно, че трябва да се спазва по - стриктна хигиена в сравнение с превръзките.
Изберете малък размер, моето мнение е за средно мека чашка (OrganiCup, Ruby Cup, Lily Cup (има ги в България), Lena Sensitive (от чужбина)). По - удобна е и според мен е мит, че по - трудно се слага.

# 501
  • Мнения: X
В САЩ масово момичетата почват направо с тампон или чаша, много малко ползват превръзки.

# 502
  • София
  • Мнения: 1 363
Здравейте, аз съм с постоянно бяло течение. Достатъчно обилно, че да ми се налага да ползвам ежедневни превръзки всеки ден. Писна ми просто! Чудя се с тези многократни превръзки, бързо ли абсорбират, ще ми седи ли мокро? Ако пропусна да си сложа превръзка става много кофти, бельото ми е памучно, да приема ли, че усещането ще е същото и с памучна превръзка?

# 503
  • Мнения: 1 410
Това не е нормално да имаш бяло течение, аз бях преди 7г като теб и много трудно забременях. Иди на доктор, на мен ми бяха изписали спец. интимен гел и нещо друго

# 504
  • София
  • Мнения: 1 363
Ами бях, не се изолира нищо, само намалени лактобацили, изписаха ми вагилакт, но ефект нямаше. Тъй като няма мирис, сърбеж, нищо, не предприемам други мерки.

# 505
  • Мнения: 6 904
Не мисля, че абсорбират по-зле от обикновените, но отидеш ли до тоалетната ще трябва да ги сменяш по всяка вероятност ако са мокри, защото след това е малко неприятно усещането - студени са.

# 506
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
И мен ме интересува с тази цел. Гинеколожката ми каза че било на хормонална основа, но си е досадно.

# 507
  • Мнения: 437
Когато минах на чашка и спрях всякакви превръзки, ми изчезнаха и всякакви такива течения.

# 508
  • София
  • Мнения: 1 363
Я виж ти, какъв неочакван ефект. Аз и без друго се замислям за чашка...иначе течението ми беше спряло само за 1-2 месеца след първото раждане.

# 509
  • Мнения: 1 876
Когато минах на чашка и спрях всякакви превръзки, ми изчезнаха и всякакви такива течения.

Вероятно има общо с това, че химикалите в обикновените превръзки дразнят и дисбалансират рН-то, а избеленият памук също нарушава баланса и дразни кожата там.

Някой да си е поръчвал Organicup и с мнение за нея? А MeLuna?

Общи условия

Активация на акаунт