Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 766
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 322
За Франция и аз съм чувала че е така, лошото е че тук в БГ нищо по въпроса.......... Знам ли мисля си, че просто производителите на превръзки и тампони не я пускат тая бездънна яма, бизнеса е огромен, печалбите също.

# 661
  • Мнения: 29 371
Бях писала по-назад в темата, че в много аптеки не знаят дори какво е това чудо "менструална чашка" и ме гледаха като извънземно... Поръчах си от Ремедиум онлайн, че тази аптека я нямам наблизо в квартала.

# 662
  • Мнения: 1
Здравейте. Ползвам MeLuna Classic S размер от 5-6 години вече, но напоследък сякаш започна повече да ми пропуска. Та съм решила да пробвам някаква друга марка. Харесах си OrganiCup, но не я намирам в български сайтове. Някоя поръчвал ли си е такава, ако може да сподели отзиви и от къде я е поръчала. Или някакви други предложения за марка, която е сходна с MeLuna?

# 663
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Здравейте. Ползвам MeLuna Classic S размер от 5-6 години вече, но напоследък сякаш започна повече да ми пропуска. Та съм решила да пробвам някаква друга марка. Харесах си OrganiCup, но не я намирам в български сайтове. Някоя поръчвал ли си е такава, ако може да сподели отзиви и от къде я е поръчала. Или някакви други предложения за марка, която е сходна с MeLuna?
Аз съм с OrganiCup. Малкия размер си го поръчах от България, от тук, защото не ми се чакаше, исках да я ползвам. Бързи и коректни са. Големият размер е от официалния сайт. Чаках около 10 календарни дни. Очаквах повече.
Доволна съм от чашката, макар че съм новак в областта. Много лесно я слагам и махам, не съм имала проблем досега никакъв. Големия размер ползвам първите 2 дни, а малкия - последните 2 дни.

В България не сме отворени за иновациите като цяло. Чашката е удобно, съвременно решение. Липсва добра реклама и информация.

Последна редакция: пн, 27 май 2019, 20:38 от Black Hole

# 664
  • Мнения: X
Много мои приятелки, с които съм говорила по въпроса, подхождат с недоверие, погнуса, страх и т.н. реакции, когато стане въпрос. Реакциите от раждали жени е същата, както и от по-млади момичета. Българката се има за много еманципирана жена, но по отношение на собственото си тяло е изключително необразована.
Все пак вярвам че ако тръгнат рекламите по телевизията, много жени ще се престрашат да ползват.
Аз не мога да си представя да се върна към превръзките, след като веднъж минах на чаша.

# 665
  • Мнения: 29 371
Никакво връщане към превръзки. Този месец ми се наложи да сложа една, че чашката не беше при мен, като ми дойде. Е, не ми е ок вече. С чашката все едно не съм неразположена. Нито се усеща, нито нищо.  Peace

Много жени не са склонни да пробват. Моя приятелка смята, че ще усеща чашката. Казах ѝ, че абсолютно нищо не се усеща, но не вярва...

# 666
  • София
  • Мнения: 1 365
За пръв път бях чула за чашките преди доста години и реакцията ми бе "ляк", зарових мисълта за това някъде в главата си. явно си е узрявала междувременно до момента, в който започнах да си мисля какъв замърсител на природата за еднократните превръзки. То не че силиконът се рециклира, но пак не може да се сравни.

# 667
  • Мнения: 322
Реших да ходя на профилактичен преглед при гинеколог, който познавам и ми следеше и двете бременности преди доста години. И като му казах че ползвам чашка, такъв укорителен поглед ми отправи, яво трябваше да се стресна. Защо съм била ползвала тия чаши, щяла съм да си нараня влагалището и още един куп глупости ми наговори. То пък се оказа, че имах проблем с изследванията от микробиологията, дрожди, кандида, липса на лактобацили и ми предписа лечение. Слагах глобули осем дни и на деветия ми дойде пък цикъла. Чудих се два часа да слагам ли тая чаша или не и накрая пак си я сложих. Просто не мога да си представя отново тия превръзки и тампони. Сега чакам да ми свърши цикъла и продължавам с лактобацилите Simple Smile

# 668
  • Мнения: X
Те жените ако знаеха колко пари спестяват с тази чашка... Мелуна е 30 лв. В най-лошия случай се избива за 3 месеца неползване на превръзки, а животът на чашката е между 60 и 120 месеца (5 до 10 години). Китайските чашки пък са по 5 лв. Ако не бях решила, че няма да поръчвам повече от Китай, щях да съм със сигурно 10 чашки оттам.

# 669
  • Мнения: 29 371
Да оставим настрана дори парите и замърсяването. Удобството е несравнимо.

# 670
  • Португалия
  • Мнения: 3 976
Аз в последните 4 цикъла съм все изненадана, та и съответно неподготвена. Еееех,няма друг такъв ужас, няма такъв бяс...
Единият път, изкарах първият ден с подлагане на салфетка,но втория не- трябваше да купя превръзка ...

Аз съм опитвала и опитвам постоянно,но е много фрустриращо...за 9г съм привлякла към каузата само 4 жени
В крайна сметка,мисля че е като ,,алтернативната медицина"- всички малко или много я подкрепят,даже може и да пробват,но не им стиска да изчакат да подейства- предпочитат хапченцето

# 671
  • Мнения: 29 371
Аз започнах да ползвам чашката благодарение на форума и вас, момичета. Случайно попаднах на темата, не бях и чувала за чашките. Първите месеци беше трудно, докато намеря моя начин за поставяне. Сега не искам и да помислям за превръзки.

# 672
  • Мнения: X
А, аз се сетих да споделя. Нали имах проблем и през целия цикъл не ми се наместваше веднага чашката (Funcup голяма). Сега изкарах цикъл с малката Mooncup и само веднъж трябваше да я донамествам. Вероятно вълнистият ръб на Funcup прави проблеми, на Mooncup е равен. Впрочем, отрязах почти до края дръжката й. Малко се озорвам с изваждането, но при носене е по-удобно, вече няма дръжка да подпира някъде.

# 673
  • Мнения: 6 904
Да оставим настрана дори парите и замърсяването. Удобството е несравнимо.
Категорично! Грижа ме е за околната среда, но истината е, че ако не ми беше толкова по-удобна едва ли щях да я използвам.

# 674
  • Мнения: X
Интересно е, че последната гинеколожка, при която ходих, подкрепя ползването на чашка. Предишната не беше и чувала, но също нямаше негативни изказвания, когато споменах. Даже беше учудена как с точност знам колко ми тече през цикъла. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт