Как успявате да пиете 2л. вода?

  • 3 328
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 760
Имам огромна чаша - буквално голяма купа за супа, но с дръжка, побира 750 мл. Правя си сутрин чай от мента или лайка без захар и като стои на бюрото, ща не ща го пия. Иначе не се сещам да пия вода, а вкъщи наваксвам с бира, което е още по-зле.

# 16
  • Мнения: 2 126
Да кажа и аз как се научих да пия от литър или 1,5л със голяяяям зор стигнах до 3,5л. Първоначално катзо започнах да се наливам голям зор. И понеже съм на 90 дневната диета,във водния ден взех едно шише от 600мл и някак по леко изпивах една след друга без да се мъча. И вече така от сутринта пълня първата бутилка и следващите нататък. Усетих ,че ако не пия по някое време,примерно половин час не съм пила вода, започвам да чувствам жажда. Преди да се науча съм имала дни когато до следобяда я съм изпила една чаша,я не. Трябва да се пие вода Simple Smile

# 17
  • Мнения: 460
Колкото повече течности, толкова по-добре.

# 18
  • Мнения: 32 058
Здравейте, тъй като скоро ще започвам някакъв режим и най-вече трайна промяна в храненето имам нужда от вашите съвети. Наясно съм, че за правилното функциониране на организма трябва много вода, НО аз необичам да пия вода. Глътвам по няколко глътки, когато съм жадна и толкова. Ако се опитвам да пия през час-два по цяла чаша, направо ми се повдига на 3тата чаша. Имам  куп проблеми, които пряко или косвено се дължат на тази дехидратация, но незнам как да се преборя със самата себе си. Дайте идеи Simple Smile

Аз обичам да пия вода. Сутрин изпивам две чаши топла вода веднага след ставане. Ето ми ги 500мл. Другото е за през деня. Не го пия на екс. Свикнала съм да отпивам.
Имам си кана с филтър за чешмяната вода. Понякога и минерална пия.

Казвали са ми, че когато човек е жаден, всъщност това означавало, че е дехидратиран вече. Тоест не трябва да се чака да ожаднееш. Не знам колко е вярно.

# 19
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Хайде и аз да споделя, че аз си имам моменти в които не пия вода и такива в които пия много. Напоследък пия около 2.5л на ден без много да му мисля. Това което направих най-напред беше да си взема готино и удобно стъклено шише, от което да ми бъде приятно да пия вода. Със ставането сутрин се научих да пия по чаша леко охладена вода и си го наложих като правило: Кафе мога да пия, чак след като изпия чаша вода. И обикновено първата чаша я пия на екс защото организма ми е ожаднял, но дори да не е на екс докато не я пресуша не си позволявам кафе. След това си измивам шишето и го пълня с леко хладна вода и го държа пред себе си постоянно, а когато излизам гледам да е в чантата ми.

В началото ми беше доста трудно наистина, може би ми отне месец поне да свикна да пия по повече вода, още повече, че докато организма се адаптира посещенията на тоалетната са през 15 мин. Но на кратко съвети те ми са:
1. Намери си хубаво шише от 500мл, което да те мотивира да пиеш вода.
2. Не слагай цялото количество вода, която си решила да изпиеш пред себе си, пълни си шишето/чашата и брой колко пъти я пълниш. Иначе може и да се отчаяш.
3. Не започвай с по 3л на ден, а се стреми да надграждаш и давай шанс на организма ти да се адаптира. Започни с 500мл за ден и карай така 3 дни, после вдигни на 750мл на ден и пий по толкова още 3 дни, след това вдигни на литър и пий по литър вода една седмица и т.н. Така и ти ще свикнеш и организма ти също.
4. Намери си вода, която харесваш или слагай плодове във водата за да я овкусиш. Чаят без захар също е опция.
5. Бъди сигурна, че имаш вода със себе си във всеки един момент.
6. Има много приложения за телефон които имат аларма и ти напомнят да пиеш вода, може да се възползваш от безплатните.

Общи условия

Активация на акаунт