Покажете си детските стаи - тема 24

  • 118 417
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 9 653
Здравейте!
Закъсах. Моля за съвет! Получи се неприятна ниша между края на гардероба и стената точно до вратата на детската стая. Очаквах го, защото гардеробът идва по-дълъг, но не очаквах да е толкова ужасно. Гардеробът е стар,  но горе-долу се съчетава с новата секция и върши добра работа, затова го запазих обаче нямаше как иначе да разположа мебелите и се получи това от снимката. Ползвам го за някои играчки като топки и т.н., но ми се иска да го затворя с нещо. Ако сложа някаква завеска там ми се струва, че ще стои грозно. Вие как мислите? Тясно е като пространство и не мога да го запълня с друг шкаф или етажерка.Приемам предложения как да го организирам това място. Тези играчки нямам къде другаде да ги сложа, затова ги напъхах там. В началото бяха подредени и не беше толкова зле, но детето играе с тях и не винаги остават подредени, а е баш до вратата и ме дразни жестоко. Дори кош не мога да сложа, защото поне тези, които разглеждах не се побират. Алтернативата е от платнените кошове, но те се късат бързо и не искам постоянно да купувам.

 
Скрит текст:

# 286
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Завеса ще е грозно.Аз бих направила етажерка открита или комбинирана с шкафове по поръчка с мои размери и идея.Висока колкото гардероба.

# 287
  • Мнения: 46 572
С няколко парчета ПДЧ по размера на дупката ще стане идеално и без пари.
Това дясното така сглобих за играчки на детето като беше малко.
Скрит текст:
Ако стената или гардероба позволяват може да стане и само с лавици, в смисъл да са закрепени в тях. Ето какво измислих за една ниша в банята, има само 2 крепежни елемента в задната стена и етажерките са набити в тях.
Скрит текст:

# 288
  • София
  • Мнения: 9 653
Мда, може би някакви лавици ще са моето решение. Благодаря, момичета! Остава да хвана някой от братята ми да ги изработи, че изобщо не ги умея тези неща. Много съм вързана в ръцете. Даже имам две плоскости от новата секция, които останаха като резервни и мога тях да ползвам.

# 289
  • Мнения: X
Ако мястото позволява аз бих сложила някакви чекмеджета за играчки от рода на тези.

# 290
  • София
  • Мнения: 9 653
Не намерих такива с нужните размери, иначе търсих от тях из интернет.

# 291
  • Мнения: X
Май нямаш много избор тогава. Слагаш рафтове и евентуално кутии за съхранение, ако има подходящи.

# 292
  • Мнения: 13 206
http://www.ikea.bg/small-storage/Storage-boxes-and-baskets/

Какви трябва да са размерите?

# 293
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Здравейте! Правим обзавеждане на стаята на сина ми - 9 год. Измислила съм мебелите, спряла съм се на цветове горе-долу. Сега разсъждавам за леглото му - ще бъде 120х190, с повдигащ механизъм откъм дългата страна, ще има ракла откъм горната страна. Понеже ще е долепено в ъгъл, така стената до леглото, първо ще се зацапва и второ няма да е приятно облягането. Първо мислех леглото освен ракла отгоре да има висока табла отстрани. Сега обаче се сетих, че може на това място да се хване дъска за стената, а леглото е като спалня, т.е без странична висока табла. По готино ще е тази дъска да е тапицирана, но искам да мога да свалям и да пера. Приемам всякакви идеи как да го направим.
Тъй като обзавеждането е дело на мене и брат ми като майстор аматьор, не мога да разчитам на идеи от майстора.

# 294
  • София
  • Мнения: 12 266
Теди, аз също търся подобно нещо да се направи някъде.
Там, където ми направиха мебелите предлагат да тапицират дъски, но дамаските, които имат като избор никак не ми допадат..
При мен идеята е да стане както е на проекта  -  https://photos.app.goo.gl/Go8UixUJEpNH00Ni1

Честно да си призная, след като се отказах да си поръчам на мебелистите, не съм търсила усилено варианти как да стане това, но е крайно време да приключа и с това, тъй като общо взето само то остана.

# 295
  • Мнения: 39 555
В Олх съм срещала обяви за облечен гръб на спалня.

# 296
  • Мнения: 10 607
В Олх съм срещала обяви за облечен гръб на спалня.
Ние си тапицирахме сами с ММ таблата - дунапрен + плат и отзад с такер.
Да се сваля и пере не виждам как би могло обаче...

# 297
  • Мнения: 46 572
Не харесвам страничните табли. За облягане възглавници.
До определено ниво тапет/ламперия също ми допада.

# 298
  • Мнения: 1 354
И аз ще поръчвам тапицирана спалня, по мои критерии, няма готови на пазара. Според мен е доста симпатични и практично.

# 299
  • Мнения: 1 526
https://yandex.ru/images/pad/search?p=2&text=%D0%B4%D0%B5%D1 … 68&rpt=simage.  Знаете ли тези неща на точици отстрани до леглото тапет ли са просто ? Тези къщички и облачета каква с според вас и къде могат да се намерят, много ли хареса как е станЛо

Общи условия

Активация на акаунт