Тийнейджър пита за едно специално хапче

  • 5 039
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Добре, не мога да разбера само защо всички ме нападат и започват да ме съдят? Ще четете теми, ще имам проблеми? Аз най-спокойно питах просто за съвет хора с опит, а получавам критика, която не мисля, че по някакъв начин съм заслужила. Да, на 15 съм и водя полов живот, защото съм сметнала, че съм готова за това и съм узряла достатъчно. "Днешната младеж" се влияе от многобройни фактори, променящи хем начина на мислене, хем самия ни организъм. Храната, например, "днес" е в пъти по-различна и влияе по-различно на тялото ни, водейки до по-бързо развитие. В училищата раздават презервативи в осми клас, а именно тогава, когато децата са на по 14-15 години, друг пример. Не твърдя, че съм много голяма и осъзнавам, че не съм, но това не означава, че не съм узряла до толкова, че да мога да преценя какво да върша и какво не. Колкото до Ескапела, взех го, защото бях притеснена и осъзнавах риска, но исках да се успокоя и да бъда сигурна, че няма да имам още по-големи проблеми от тези, до които до води хапчето. Благодаря на всички!

Последна редакция: сб, 12 авг 2017, 23:12 от blackpanda

# 16
  • Мнения: 1 716
Дали те съдят ти е най-малкият проблем. Мисли за себе си и гледай да не ти се налага отново да правиш нещо подобно, защото рисковете за здравето са големи.

# 17
  • Мнения: 9
Имам глава на раменете и щом веднъж ми се е случило, вниманието се повишава два пъти повече, логично.

# 18
  • Мнения: 1 716
Много неща са логични.

# 19
  • Мнения: 9
Ами то това го има в учебника за 8 клас по Биология раздел - женска полова система и хигиенни познания.   Mr. Green

Ами аз не съм учила Биология тази година, защото съм в езикова гимназия, така че подобни намеци са излишни. Благодаря.

# 20
  • Мнения: 9 465
А, ти какви отговори очакваше да срещнеш тук? Да те аплодираме може би? Колкото до презервативите и на мен са ми раздавали в 8 клас и не беше пък чак тооооолкова отдавна. Колко да са се променили времената? И, кво? Раздават презервативи и старта е даден. Това ли Ви е логиката на Вас младежта?
След като не учиш биология те съветвам да отидеш до библиотеката и да си набавиш литература на тема "Как да се предпазя от нежелана бременност?"
И моля ти се, не ни се карай, че не те подкрепяме! По пътя, по който вървиш в момента, много от пишещите тук се връщаме.
Майка ти знае ли, че водиш полов живот? Какво мисли по темата?

# 21
  • Мнения: 9
А, ти какви отговори очакваше да срещнеш тук? Да те аплодираме може би? Колкото до презервативите и на мен са ми раздавали в 8 клас и не беше пък чак тооооолкова отдавна. Колко да са се променили времената? И, кво? Раздават презервативи и старта е даден. Това ли Ви е логиката на Вас младежта?
След като не учиш биология те съветвам да отидеш до библиотеката и да си набавиш литература на тема "Как да се предпазя от нежелана бременност?"
И моля ти се, не ни се карай, че не те подкрепяме! По пътя, по който вървиш в момента, много от пишещите тук се връщаме.
Майка ти знае ли, че водиш полов живот? Какво мисли по темата?

Не съм тъпа, че да не съм образована по темата за бременността. Дори не съм задавала въпрос за нея, а дали е нормално цикълът ми да закъснява и не съм се и усъмнила дали съм бременна или не. Не очаквам аплодисменти, а съвети, защото в крайна сметка - станалото е станало. Майка ми знае, да и може би това е неочаквано. Пътят, по който съм тръгнала не мисля, че е грешен, защото си гледам образованието и семейството. И моля, не ме слагайте под общ знаменател "младежта", защото това с училищата беше един прост пример, доказващ, че възрастта е нормална за навлизане в тази част от живота.

# 22
  • Мнения: 9 465
Не си тъпа и никъде не се твърди подобно нещо. Просто си необразована по темата! Sunglasses

# 23
  • Мнения: 9
Не си тъпа и никъде не се твърди подобно нещо. Просто си необразована по темата! Sunglasses
Напротив, напълно образована съм и няма как Вие да знаете дали съм или не, защото не съм дала повод за изводи.

# 24
  • Мнения: 9 465
Ние изводите си ги направихме само от 2 изречения в първия ти пост.
Аз като майка те съветвам да уведомиш майка си. Тя е човекът, който ще ти помогне и подкрепи. Не ние!

# 25
  • Мнения: 9
Ние изводите си ги направихме само от 2 изречения в първия ти пост.
Аз като майка те съветвам да уведомиш майка си. Тя е човекът, който ще ти помогне и подкрепи. Не ние!


Както казах, майка ми е уведомена. И не знам какви точно изводи сте си направили, но единственото, което направих, е да задам един нормален въпрос във форум, направен за това.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 372
презервативът те предпазва от и доста други неща, освен от нежелана бременност.

тези неща могат да доведат до това, че когато стигнеш до годините да искаш бременност, може да не успееш да я постигнеш...

# 27
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
А какъв е проблема с Ескапел-а, че ми стана любопитно? Какво значи "да я оправят" след Ескапел?

# 28
  • Мнения: 640
Леле, скъпи Дами, изядохте го, това момиче... Защо правила секс... Ами тя е на 15г, Вие на 15 г с кукли ли си играехте?!?! 😆 не се правете на чак такива светица....
Браво, че е взела хапче, ескапел няма как да причини безплодие.... Да хубаво е да използвате презервативи, но нека всяка от вас, да се замисли, колко презервативи самата тя е използвала....
И една бременност би и объркала още повече живота.....
Лесно е да се осъди една тинейджърка.... "днешната младеж" ?!?!  Чак пък толкова.. .. Днешната младеж е по -добре образована и ориентирана от вчерашната....

# 29
  • Мнения: 25 822
А какъв е проблема с Ескапел-а, че ми стана любопитно? Какво значи "да я оправят" след Ескапел?

Хормони са. Особено при младо момиче, може да и обърка цикъла, после да се влачи по лекари и да се чудят защо не и идва.

Общи условия

Активация на акаунт