Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 44

  • 108 048
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 621
Точно същия, по препоръка на дерматолога.

# 721
  • София
  • Мнения: 22 769
Миналата седмица си купх шампоан на Ревалид от аптека Фрмастор за 9 лв. и някакви стотинки. Беше на промоция. Може още да е на тази цена в аптеката.

# 722
  • Мнения: 9 991
Моля, момичетата, които са се борили с лека форма на себореен дерматит, споделете някой бюджетен шампоан с по-изчистен състав. В момента съм в ремисия, ползвам единствено Нахткерцен, на скалпа ми действа добре, но краищата ми са сухи дори след маска (с къдрава коса съм).  Дерматологът твърди, че трябва да забравя за масовите шампоани. Виждам, че почти всички съдържат парфюми и сулфати, но аз така и не разбрах дразнителите ли го отключиха или по-скоро среса.

Maска кисело мляко и сода. Шампоан Евтерпа за пърхот. Може и с крем Нистатин да си мажеш скалпа. Също на Телодерма лосион 8, го дават, ще може да се маже на скалпа, след което се мие.

# 723
  • Мнения: 4 770
Нахткерцен се движи в порядъка на 6-9 лв. Иначе се лекувах с Mediket, който е швейцарски и струва 20 лв. за 80 мл., но е железен. Обаче не мога да се мия само с лечебен. За мен 14 лв. е ок, важното е да няма СЛС и парфюм. Благодаря за предложението.

Revalid-а има SLS, за съжаление,  но ако не знаех, не бих предположила. Много е мек и косата стои на допир и на външен вид много нежна като текстура с него. Но ако сулфатите са ти проблемни, по-добре не рискувай, има достатъчно безсулфатни продукти на пазара. Може да пробваш и нещо натурално, ако нямаш алергия към етерични масла. И аз съм с къдрава коса със сухи краища и поддържането на чисти корени, здрав скалп и едновременно гладки краища си е мъка. Simple Smile

# 724
  • Плевен
  • Мнения: 584
Аз се борих с пърхота с две неща, които мога да кажа, че действат в положителна насока.
 - спрей и шампоан на Здраве форте -



 - веднъж седмично правех маска с 1 жълтък, рициново масло, масло от чаено дърво, масло от шеа и лимонов сок.

Пърхота ми видимо намаля, изчезна чувството на сух и опънат скалп, няма го сърбежа.

!! Купувала съм от по-евтиния шампоан Здраве актив  - на мен явно не ми понесе и получих алергия от него.

# 725
  • Мнения: 13 291
https://www.sinunapteekki.fi/catalog/lacto-plus/lacto-plus-shamp … maton-p-2057.html

Купувам го от магазин в София за 8 лв-300 мл, онлайн не съм търсила, за чувствителен скалп е, хидратиращ, което ще ти помогне и за сухите краища.
Или въобще какъвто и да решиш шампоан търси за чувствителен скалп.

Прав е дерматолога за масовите шампоани
На Phito също има много добър шампоан за чвствителен скалп, като е в промоция е 27 лв за два шампоана

# 726
  • Мнения: 12 821
На Фитокод бяха ми хвалили шампоана, те са доста изчистени откъм състав, но и той май не е за в тази тема, нещо от сорта на 10-11лв да беше. Не мога да споделя собствен опит обаче, понеже аз самата не съм претенциозна към шампоаните и така и не се наканих да го пробвам.

# 727
  • Мнения: 18 562
Моля, момичетата, които са се борили с лека форма на себореен дерматит, споделете някой бюджетен шампоан с по-изчистен състав. В момента съм в ремисия, ползвам единствено Нахткерцен, на скалпа ми действа добре, но краищата ми са сухи дори след маска (с къдрава коса съм).  Дерматологът твърди, че трябва да забравя за масовите шампоани. Виждам, че почти всички съдържат парфюми и сулфати, но аз така и не разбрах дразнителите ли го отключиха или по-скоро среса.

Прав е. Наистина трябва да забравиш. Аз  съм от малка с проблимен скалп. Нещо като себорея. При мен е и наследствено. Ползвала съм стотици шампоани. Не искам да те разочаровам но всичко е с ефект докато се ползва и временно затишие от около 2-3 месеца при мен зимата се обостря.Латото съм екстра. Шампоана от който съм най-доволна и вече купувам само него , защото друго не ми помага изобщо е Дюкре Келуал ДС. Състава не е от най-изчистените. Но това е много ефикасен шампоан. За мен най-доброто на пазара. За около 22-24 лв се намира 150 мл някъде. Спра  ли го всичко ко се връща. Доволна съм също от Юсерин dermocqpiliare,Клоран розовия за чувств. скалп. Преди няколко месеца в Токуда един кожен ми предписа поридния шампоан-другия на Дюкре Псо ( за псориазис се води). И не ми помогна. На здраве съм ползвала.  Имам няколко лечебни, които редувам. Писнало ми е, защото са тежки повечето и изсушават за косата. Но сменя ли става по-лошо. Не мога да си купя нормален шампоан от години. Много малко от тях ми понасят. Професионални също ползвам. Сега даже трябва да поръчвам отново Дюкрето. Пробвам експерименти отвреме навреме сменям разни шампоани, но винаги се връщам към него. Ефекта е мигновен за две седмици се оправям. Лошото е,че това не се лекувлекува, само се поддържа и е едшн омагьосан кръг. При мен е доста лека форма. Братовчед  ми препоръча този Дюкре. Той се оправи само с него и сега винаги има от нето и не посяга към друг шампоан.
Лечебните шампоани се ползват временно и се редуват с меки, ежедневни или бебешки. Добър за целта, уникален шампоан за мен е на Биодерма Ноуд.
Питах един дерматолог преди " И сега какво, вечно с такива шампоани ли ще съм?". И той каза" Ама това е много по-Добре, отколкото тежките кортикортикостероидни перпарати". Няколко специалиста  са ми казвали, че ефекта им е спорен и понякога става още по-лошо и да не ползвам. Така, че ще си карам доживот с лечебни, по-добре все пак. Нанасяй Само на скалпа такива шампоани, Дюкре е доста тежък за останалата коса.
Надявам се да съм била полезна.
И евтини с катран и разни от аптеките съм ползвала. Не  ги препоръчвам, защото нямат ефект.
Не са от най-бюджетните, но от опит препоръчвам тези, защото съм пробвала буквално всичко и евтино и скъпо.И при мен това работи. Общо взето под 15 лв ефикасен шампоан за себорея не съм намирала. Много помага и Себорал Форте. От години ме спасява и не оставам без него. Както и стрити хапчета нистатин в обикновен шампоан. Можеш да пробваш.

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 08:54 от Мис Каролин Бингли

# 728
  • Мнения: 13 291
Доколкото разбрах от поста момичето в момента не търси лечебен шампоан са себорейния дерматит, а такъв когато няма такъв и да запазва положението и да не се провокира отново.
Голяма част от изброените са за лечение, а не след  лечението

# 729
  • Мнения: 18 562
Аз пък разбрах, че търси точно такъв, а не поддържащ. Макар, че.аз съм писала и за подходящ поддържащ-след лечение е точно Биодерма имат специален такъв за редуване с лечебните. Както И Юсерин-много са хубави и двата и са чудесни и за ежедневно ползване. Просто не се сещам.за нищо супер бюджетно  (освен бебешки някакви) което да върши работа при този проблем. Може да пробва с био шампоани, без СЛС (тези на Клоран са такива).

# 730
  • Добрич
  • Мнения: 795
От опита си със себореен дерматит, най- бюджетния вариант, който ми е помагал, е шампоан Кетозал, който се бори срещу гъбичката разпостранител, цената му е около 6лв за 60мл, но се ползва малко количество, би стигнал за около месец. При мен имаше полза буквално от първите 1-2 ползвания.
Но аз лично редувам продуктите, за да не ми привиква скалпа, на този етап ползвам Еусерин +Джиндира Цинк. Джиндира засега се отразява добре, има видим ефект от първото ползване.
Иначе тези шампоани силно изсушават косата, неизбежно е.

# 731
  • Мнения: 18 562
Каква е тази Джинджира?

# 732
  • Мнения: 6 940
Джинджира спрей цинк пиритион : D много хубав продукт, любим ми е за лице. Всеки път като реша да разнообразя с нещо друго, съжалявам.

# 733
  • Мнения: 2 621
Благодаря ви много, момичета, за предложенията. Наистина, търся поддържащ такъв, по-нагоре писах, че съм в ремисия, минах лечението с Медикет. Раязгледах в аптеката - и Биодерма Ноуд, и Юсерин, и Клоран имаха парфюм в състава си и не посмях. Май ще си карам с Нахт-а Simple Smile и ще пробвам маската с кисело мляко и сода.
Тъпото е, че  изобщо не разбрах какво го провокира - сулфатите ли, стреса ли, и двете ли...
Май бюджетно, изчистено и ефикасно са взаимно изключващи се...

# 734
  • Мнения: 7 569
Имаше един шампоан на Алверде без аромат и сулфати.

Общи условия

Активация на акаунт