Още има жълтеница и пие Methylprednisolon-опасно ли е ? -Вече е добре.

  • 3 723
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Простете, но от тези цифри не става ясно колко наистина е билирубина и какви са фракциите му. umo1/l вероятно е mmol/l...? 61,25 e ? в mmol/l?

# 16
  • Мнения: 574
Незнам защо има разлики  и кое колко е нямям представа. Утре може пак да питам.

# 17
  • Мнения: 8 585
ок...Всичко ще е наред.

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 16:49 от Birdie

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Анче, с първото ми детенце изживях кошмар с тази жълтеница Sad Роди се 4 кила, а трябваше да го сложат в кувьоз и облъчват 6 дни + система глюкоза, а през това време не ми го дадоха за нито едно кърмене. Аз цедях и хвърлях кърма. Вече забравих какви бяха стойностите на билирубина, но един ден даже го бяха качили на линейка към Педиатрията за смяна на кръвта, без даже да ме информират. Няма да ти описвам през какво минах, след като не можах да си намеря бебето и никой не можеше да ми каже къде е то. Доста офф се получи, но не мога да го забравя, въпреки че 9 години са минали от тогава. Доста дълго време се задържа жълта кожата му и особенно бялото на очите. Наливах го с глюкоза по препоръка на лекарите.
Като родих второто вече бях в стрес как ще мине жълтеницата. Изписах се от болницата по-малко от 24 часа след като родих. Всеки ден в къщи идваше акушерка да ни контролира. Жълтеницата отново се появи и в силна форма. Подлудих акушерката си. Описах и как процедират в БГ, исках веднага мерки да се вземат за малката. Тя натиска кожичката на малката с пръст и по това как се променяше цвета определи, че няма страшно. Пита също дали памперсите ни редовно са мокри, а те бяха. Опасно било ако памперсът е сух. Лечението което ми предписа беше много кърмене и никаква вода, само кърма. Колкото повече акало малкото толкова повече намалявал билирубина, не съм лекар обяснявам го по народно му  Embarassed Да я извеждам на слънце, защото лъчите влияели благоприятно за намаляване на билирубина, а ако не я извеждам да я държа поне близо до светлината на прозореца. Тъй като от жълтеницата малката беше доста поспалива, трябваше аз да се грижа да не стои повече от 3-4 часа без кърмене и ако заспива на гърдата да я събуждам, подръпване на уше, носле, ако трябва да я разсъблека, тогава и ставало студено и некомфортно и се събуждала. Слава богу за около месец се изчистихме благодарение на тези съвети, без никакви лекарства.
Ако виждаш, че жълтото постепенно изчезва, памперсите са мокри и малкото не е лениво не се притеснявай. Някои бебета имат ужасно упорита жълтеница. Прави изследвания и консултации с лекар, но не забравяй кърмене, ако можеш и през час, колкото повече толкова по-добре и много разходки навън.

# 19
  • Мнения: 574
Благодаря ти МЕРИ , очичките вече не си личи да са жълти ,но миналата седмица леко жълтееха. За пишане пиша много ,но започна да ака по-рядко и дори на 2-3дни веднъж. Още от седмият ден излизаме по разходки и почти нищо не ни спира. Трудно ми е да я тъпча много ,защото пък после си повръща. Храни се , но според мен трябва и още да яде ,но като я натоваря повече и повръща.
Дано скоро да се похваля ,че се е изчистила.

# 20
  • Мнения: 824
И аз се бях подлудила с тази жълтеница ooooh!и двамата я караха 40 дена какви ли не изследвания правихме и така не се разбра от какво .Когато ходих с малкия при специалист във Варна ме попита дали веднага са срязали пъпната връв(не помня какво беше обяснението и какво ,4е не я бяха срязали веднага Rolling Eyes)бях толкова ошашавена ве4е с ходене по лекари.Но важното било ,че мокри памперсите и 4е за един месец наддаде 1,200кг.Не се притеснявай ще се оправите аааааааааааааа и още че моите били много белички и затова Laughing

# 21
  • Мнения: 1 771
Благодаря ти МЕРИ , очичките вече не си личи да са жълти ,но миналата седмица леко жълтееха. За пишане пиша много ,но започна да ака по-рядко и дори на 2-3дни веднъж. Още от седмият ден излизаме по разходки и почти нищо не ни спира. Трудно ми е да я тъпча много ,защото пък после си повръща. Храни се , но според мен трябва и още да яде ,но като я натоваря повече и повръща.
Дано скоро да се похваля ,че се е изчистила.

Както Мери ти е писала кърми начесто. Глюкозата няма да помогне,а само ще пречи на изхвърлянето на билирубина,защото той се отделя чрез акото,а не чрез урината.Често кърмене, не течности.
Успех и пиши.

# 22
  • Мнения: 574
Да ви се похваля-вече е добре моето Стефи newsm44. Доктора каза ,че хематокрита и е мъничко нисък,но може да се оправи и след 1-1,5м ще пусне нови изследвания. Директния билирубин също е малко висок, но явно намалява.
За радост на мама е качила общо 2кг за два месеца.
Много благодаря на всички ,които се включиха от страната и чужбина и ми дадоха съвети и подкрепа.
Благодаря!  bouquet Бъдете здрави и много щастливи! newsm51

# 23
  • Мнения: 8 585
Чудесно! Стискаме палци...

Общи условия

Активация на акаунт