Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 141 240
  • 1 663
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 457
Някой има ли впечатления от БАКБ? Сериозно се замислям за тази 'чиста сметка', която предлагат, без месечна такса при постъпления над 500 лв.. А и като цяло таксите им са по-ниски, поне спрямо тези на УниКредит, които плащам в момента..

# 631
  • София
  • Мнения: 1 176
Eliff да права сте, напомни ми скорошен случай, отивам на гости на приятели и по навик в кеш нося 20 40 лева. Решаваме да пазаруваме за вечеря... Леле резил, аз смело в кошницата и очаквам да имат пос терминал, да ама не. Човека ме познава, вика ми утре ще платиш, зарязах всичко в пликовете и беж до банкомата да тегля. Не беше проблем, просто ми стана неудобно, ходя често там, всички ми познават колата и мен.
Вече като тръгна за по малки градове си тегля пари кеш, за да не стават гафове.

# 632
  • София
  • Мнения: 4 245
Има и други аптеки освен споменатите, битови сметки могат да се плащат безкасово. За теглене на дребни месечни думи ползвам Револют карта, с нея тегля до 400лв на месец, предостатъчно ми са.

# 633
  • Мнения: 1 355
След месец доста банки си вдигат тарифите  х2 и х3 за различните операции, няколко вече сложиха комисин % от теглената  сума, дори на техен банкомат.
Основно таксите касаят касовите операции. В тази част мен не ме бърка.
Тегленето от банкомат също не ме бърка, но все още много хора теглят от банкомат и ще останат неприятно изненадани. Засега ДСК, УниКредит Булбанк и ПИБ са обявили, че таксата ще е % от изтеглената сума, а не фиксирана, както беше досега.
Хващам се за този пост, защото споменава тегленето от банкомат. И сега казуса ми:
ЦКБ е банката, в която ми превеждат заплатата и нямам възможност да тегля повече от 400 лв наведнъж. Обясниха ми, че това е заради модела АТМ и ако отида на друг (т.е. на друга банка) ще мога да изтегля наведнъж максимума ми за деня - 2000 лв. На всяко теглене от банкомат на ЦКБ ми вземат 0.30 ст, т.е. ако изтегля 1500 лв, давам 1.20 лв такса банкомат. Дайте съвет мога ли и как да редуцирам тази такса? Чужд банкомат не ми е опция, защото там таксата също няма да е малка.
Аз все съм се чудела на хората, дето си теглят цялата заплата в брой. Не плащате ли с карта на ПОС устройство?

# 634
  • Мнения: 1 457
УниКредит за пореден път ме изненадаха - 37 лв такса за Sepa превод до Швейцария.. Ясно е, че не им е забранено да взимат такава такса, но бива ли така? Пуснах го през A1 Wallet с такса 0 лв..

# 635
  • Мнения: 1 355
Sepa не е ли само между страните от ЕU? Освен това чрез
 SEPA транзакциите са безплатни, но не и за БГ.

# 636
  • Мнения: 58
Здравейте, от скоро ползвам револют, но не съм си поръчала карта мисля да го използвам само за междубанкови преводи. Опитвам се да направя превод от сметката си в реяолют към сметка в банка ДСК, но ми изписва: " Съжеляваме, но нещо се обърка. Опитайте по-късно" Някой може ли да ми помогне като ми каже защо не мога да осъществя превода.

# 637
  • Мнения: 2 583
Здравейте, от скоро ползвам револют, но не съм си поръчала карта мисля да го използвам само за междубанкови преводи. Опитвам се да направя превод от сметката си в реяолют към сметка в банка ДСК, но ми изписва: " Съжеляваме, но нещо се обърка. Опитайте по-късно" Някой може ли да ми помогне като ми каже защо не мога да осъществя превода.

Ще трябва да споделиш малко поовече, така няма как да ти каже никой какво не е наред.
Сега пробвах да направя един превод, и при мен работи.


Започи по метода на изключването..1. пробвай малко по-късно, може да има проблем с мрежата......2.провери дали си въвела данните правилно...и т.н..

# 638
  • Мнения: 58
Ще трябва да споделиш малко поовече, така няма как да ти каже никой какво не е наред.
Сега пробвах да направя един превод, и при мен работи.


Започи по метода на изключването..1. пробвай малко по-късно, може да има проблем с мрежата......2.провери дали си въвела данните правилно...и т.н..
[/quote]

Благодаря, оправих се. 😊 А вие ползвате ли пластика на ревот и ако да при получаването заплатихте ли нещо за доставка?

# 639
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Аз я ползвам. Едно време беше безплатна да си я поръчаш.

# 640
  • Мнения: 58
Аз я ползвам. Едно време беше безплатна да си я поръчаш.
Сега също е безплатна, но пише, че може да има такси за доставката.

# 641
  • Мнения: 9 863
Има такса за доставка. Под 10 лв по спомени.

# 642
  • Мнения: 5 249
А вие ползвате ли пластика на ревот и ако да при получаването заплатихте ли нещо за доставка?
Ако не ти трябва спешно, изчакай, защото понякога ти пращат имейл, че можеш да поръчаш карта с безплатна доставка, но поне един месец трябва мине, откакто имаш акаунт. Всички такси за доставката на картата са на момента на поръчването. При получаване нищо допълнително не се плаща.
Доколкото разбрах Revolut използват българска фирма, която препраща картите по Speedy. Преди картите се получаваха с БГ Пощи и често се губеха.

От около 2г. и половина ползвам Revolut. Основно ползвам картата за пазаруване онлайн в чуждестранни сайтове, защото курсовете са далеч по-изгодни(не са изгодни събота и неделя). Като цяло Revolut предлага далеч повече от всяка банка в България срещу 0лв. такса. https://www.revolut.com/bg-BG/legal/standard-fees
Пластика не ползвам, защото плащам с телефона безконтактно в 99.9% от случаите. В краен случай плащам с пластиката без проблеми.

# 643
  • Мнения: 27
Здравейте, аз ползвам Младежки пакет на ДСК. Не бях разбрала за увеличението на таксите и се изненадах като видях, че са ми дръпнали 30 стотинки за теглене. Уж беше освободена от такси. Като се разрових видях, че са го направили дори процент 0.15% с мин. такса 30 стотинки както сте коментирали по-рано. То ако искам да изтегля 500 лв ще ми дръпне такса 7.50 лв ли?!

Това е за увеличенията от 1.1.2022, но в сайта има и уведомление за увеличения от 28.03.2022. Увеличение за такса на пакета не виждам (има за стандартни и за студентски карти друго увеличение - странно как са пропуснали младежки пакет). Та от март пише:
Теглене на пари в наличност от ПОС в офис на Банка ДСК - за карти Maestro, Debit Mastercard PayPass, Visa Debit payWave, MasterCard Space, Visa Space, World Debit Mastercard, DSK-ISIC, Младежка карта  0.70%, мин. BGN 6.00
Аз ли нещо не разбирам като хората или ще стане таксата за теглене 6 лв???
https://dskbank.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-% … 28.03.2022-%D0%B3

И последно, "Банката счита, че клиентът е приел промените, ако не я е уведомил за обратното преди 28.03.2022 г." - Ако им кажа, че не съм съгласна, няма да въведат промените ли? Grinning Grinning

# 644
  • Мнения: 5 249
1.Като се разрових видях, че са го направили дори процент 0.15% с мин. такса 30 стотинки както сте коментирали по-рано. То ако искам да изтегля 500 лв ще ми дръпне такса 7.50 лв ли?!

2. Та от март пише:
Теглене на пари в наличност от ПОС в офис на Банка ДСК - за карти Maestro, Debit Mastercard PayPass, Visa Debit payWave, MasterCard Space, Visa Space, World Debit Mastercard, DSK-ISIC, Младежка карта  0.70%, мин. BGN 6.00
Аз ли нещо не разбирам като хората или ще стане таксата за теглене 6 лв???
https://dskbank.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-% … 28.03.2022-%D0%B3

3. И последно, "Банката счита, че клиентът е приел промените, ако не я е уведомил за обратното преди 28.03.2022 г."
Ако им кажа, че не съм съгласна, няма да въведат промените ли? Grinning Grinning
1. 0.15% от 500лв. е 0.75лв., тоест 75ст.
2. Тази такса е, когато отидеш в банката и изтеглиш пари използвайки ПОС терминала(все едно плащаш в магазин с картата, но вместо стока ти дават директно парите). Такова нещо никога не съм правил, та едва ли те касае. Не е за теглене от банкомат(ATM).
3. Не. Те даже са го обяснили в линка, който си постнала.
Настоящото изявление има характер на предварително уведомление в съответствие с изискванията на чл. 62, ал. 1 от ЗПУПС. В случай че не приемате извършваните промени, имате право да се откажете писмено от сключения договор преди датата на влизане в сила на промените без да дължите обезщетение или неустойка за това. Банката счита, че клиентът е приел промените, ако не я е уведомил за обратното преди 28.03.2022 г.

Общи условия

Активация на акаунт