Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 141 307
  • 1 663
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 140
Това пък за теглене от банкомат да имаш процент от тегленето на собствените ти пари вече е върховна наглост. Искат ли да си изтегля парите и да си ги сложа под матрака?

# 676
  • Мнения: 2 268
Това е още от септември в ДСК... Голяма наглост е със сигурност.

# 677
  • Мнения: 4 808
ДСК все повече ме изнервят и май със сигурност вече ще я закрия тази карта. Вчера опитах да платя с нея през банкирането, иска ми някакъв токен, а преди време точно за това специално ходих в банката. С картата на Райфайзен платих без проблеми.

# 678
  • Мнения: 4 239
Вчера за първи път внесох на банкомат на ДСК пари по дебитната карта. Внесох 150 лв, а в банкирането виждам внесени 149.80 лв. Това нещо ново ли е или и преди е било така?
В Уникредит не ми удържат нищо (последно внасяне м. февруари)

# 679
  • София
  • Мнения: 4 246
Повечето банки въведоха такса за вноска на банкомат. УниКредит май имаха дневен лимит без такса, не си спомням колко е.

# 680
  • Мнения: 5 250
УниКредит май имаха дневен лимит без такса, не си спомням колко е.
4000лв.

# 681
  • Мнения: 4 239
Ясно. А ДСК?

# 682
  • София
  • Мнения: 4 246
Ами погледнете тарифата на страницата им.

# 683
  • Мнения: 2 030
Още от есента ДСК въведоха такса за внасяне на пари от банкомата.
В същия месец, когато направиха таксата за  теглене да е 0,15% от теглената сума. Преди тегленето беше 0,30 лв. независимо от сумата.
На големите им банкомати можеше накуп да се изтеглят 2000 лв. с такса 0,30 лв. Сега таксата е 3 лв. (0,15% от 2000 лв.)

# 684
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Хахаха, мале, българските банки страшна работа. Такса за внасяне на банкомат...

# 685
  • Мнения: 4 239
Още от есента ДСК въведоха такса за внасяне на пари от банкомата.
В същия месец, когато направиха таксата за  теглене да е 0,15% от теглената сума. Преди тегленето беше 0,30 лв. независимо от сумата.
На големите им банкомати можеше накуп да се изтеглят 2000 лв. с такса 0,30 лв. Сега таксата е 3 лв. (0,15% от 2000 лв.)
Благодаря, kristina! Около мен няма наблизо клон на ДСК, нито голям банкомат на който да внасям по картата. Единствения техен банкомат ми е далеч и често не работи. С пакета, който плащам се оказа, че имам право на 3 безплатни тегления от техен банкомат, както и три безплатни вътрешнобанкови превода. За това се изненадах за 20-те стотинки при внасяне Simple Smile
Иначе и самите служителки вчера се затрудниха да ми пояснят какви са условията на месечния пакет, който плащам...

# 686
  • Варна
  • Мнения: 771
Здравейте, някой ползва ли услугите на Централна Кооперативна Банка?
Търся вариант, с коя банка да сменя ДСК. Благодаря!

# 687
  • Мнения: 19 012
Да, за депозит.

# 688
  • Мнения: 1 457
Здравейте, някой ползва ли услугите на Централна Кооперативна Банка?
Търся вариант, с коя банка да сменя ДСК. Благодаря!

Не ги препоръчвам. Скоро си Закрих сметката там. Онлайн банкирането им е зле, обслужването на място/по телефон е много слабо, за най-дребното нещо трябва да се ходи до техен клон. Сякаш не са чували за електронен подпис и дистанционно банкиране - ако си купиш нов телефон и им ползваш мобилното приложение, трябва да ходиш на място да се активира отново.. Добавяне на контрагент за превод над определена сума в CCB online Lite - на място в клон.. Таксите им преди бяха ниски, но напоследък и те ги вдигнаха.

# 689
  • Мнения: 5 250
Търся вариант, с коя банка да сменя ДСК. Благодаря!
TBI Bank? Без такси за откриване и поддържане на разплащателната сметка и картата. https://tbibank.bg/lichno-bankirane/karti-i-razplashtanija/debitni-karti-tbi-app В офис откриваш разплащателна сметка без карта, а през приложението поръчваш карта Neon(доставката е с Speedy), която е без месечни такси и без такса за теглене от всеки банкомат в България и ЕС. Банковите преводи са по 0.50лв. Без такса за внасяне и теглене на каса до 5000лв. мисля, че беше. Нямат такси за зареждане на електронни портфейли, хазартни игри и прочие. Няма такса за плащане на битови сметки. Няма такса превалутиране, както е при ДСК. Големият недостатък е, че мобилното приложение не е функционално и трябва да ползваш онлайн банкирането през сайта. Мобилното приложение става само да си следиш трансакциите с картата, което не е малко, но все пак не е като при другите банки.
Най-добрият вариант за момента.

Общи условия

Активация на акаунт