Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 140 795
  • 1 663
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 216
Ох, много са зле тези в УниКредит.
Дойдох в офиса да питам как да си активирам промоция Клик, тя ме пита какво било това???
Аз да ѝ обясня?!
Трябваше да звъннеш на:

Кажи им, че искаш да имаш втора разплащателна сметка и да се възползваш от тази промоция "Клик".

# 346
  • София
  • Мнения: 9 910
Служителите в офисите на Уникредит са под всякаква критика. Три пъти ми бъркаха имената на дебитната карта и накрая се обадих на оператор да я поръчам през него Simple Smile За СМС известяването след направена покупка с картата даже и не бяха чували какво е хаха.
На мен 10мин умуваха дали да ми входират една молба или не...и това в деловодство (Централа)...

# 347
  • Мнения: 54 337
Да довърша.
След консултация със също толкова некомпетентна колежка, ми каза, че за да имам Клик, ми трябва онлайн банкиране. Казах, че имам, но не виждам опция за активиране. Каза да изчакам.
След малко ме извика, отворих си банкирането, за да покаже къде е опцията. И тогава ми казва, ама вие имате сметка.
А, добър ден! Как ще имам банкиране, ако нямам сметка???
Ми то ставало само ако си открия нова.
Е, аз какво да ги правя толкова сметки?!
И следващ тъпизъм, ами щом имам вече дебитна карта, то било същото. Казвам, ами не е същото, защото с Клик няма такса за теглене от банкомат.
Ааа, да, това да.
Абе, отчайващи са просто, ужас!

П.П.
Чревоугодник, благодаря, ще пробвам.
От форума научавам повече неща отколкото самите те знаят.
Срамота!

# 348
  • Мнения: 5 216
Чревоугодник, благодаря, ще пробвам.
Така. Можело, ама трябвало да си закрия сметката в банката, тоест вече да не съм клиент на банката и наново да си открия нова сметка през приложението, тогава ще мога да се възползвам от тази промоция за "нови" клиенти. Grinning Това инфо е от кол центъра. Глупава работа. No Mouth

# 349
  • Мнения: 54 337
Ясно. Значи не става.
Няма само да откривам/закривам сметки.То струва пари закриването, ако е скоро след откриването.
А и съм я дала за превод на заплата, пак разправии и документи, мерси!

# 350
  • Мнения: 5 216
То струва пари закриването, ако е скоро след откриването.
Проверих в тарифата и пише, че е безплатно.

# 351
  • Мнения: 47 963
Че мен един от дск директно ме излъга за нещо, което пишеше в общите условия, които в момента разписвахме
Само защото в муден, се зачетох подробно...
Издаде на щерката полувинчата карта. Изобщо...
Да, кол центъра понякога помага, но нима за всяко нещо трябва да получават инструкции от кол центъра. Та това са банални неща

# 352
  • Мнения: 54 337
То струва пари закриването, ако е скоро след откриването.
Проверих в тарифата и пише, че е безплатно.


Не знам какво пише сега, но преди 4 години открих на майка сметка, наложи се да я закрия в рамките на месец, мисля, че  доста платих. Но със сигурност не беше безплатно.

# 353
  • София
  • Мнения: 9 910
Опитвам се да откажа майка ми от ДСК (лоши спомени с един ипотечен - т.е. рефинансирането му в друга банка и развода...). Мисля да видя в Райфа-н дали е ОК (сега в дск плаща 1.50/мес, за теглене доколкото виждам от окт.2020 - няма такса).
При пенсия от близо 260лв - има ли варианти  за кредит (в ДСК е отказан)?
Аз мога да й бъда поръчител.
Та, идеи за банки освен ДСК - за получаване на пенсия (с минимални разходи) и евент. теглене на кредит.

# 354
  • Мнения: 412
Сметка за пенсионер в Токуда е 0,50 лв. на месец, безплатно тегли на банкомати на Токуда и Уникредит, но за заем не мога да кажа.

# 355
  • Мнения: 1 038
Колко време отнема издаването на дебитна карта към разплащателна сметка. Има ли нормална и екстрена поръчка. Сега видях, че ми вземат 4лв. По телефона каза клиентски център ако имам дебитна -2,30.
Принципно съм изненадана от големите банкови такси в България. Но няма как, имам електромер и водомер на мое име и имаме периодично сметки като сме е България и се плащат автоматично.  В момента живея в чужбина.
Местните данъци плащам на място. Трябва да помисля и за тях.

# 356
  • Мнения: 5 216
Колко време отнема издаването на дебитна карта към разплащателна сметка. Има ли нормална и екстрена поръчка.
Около 5 работни дни. Има нормална и експресна.
Сметка в TBI е без месечна такса, ако е без карта. Безплатна регистрация в ePay за плащане без такса на ток, вода и други битови сметки. Банков превод от TBI към сметката ти в ePay(0.50лв. мисля, че беше), за да заредиш сметката в ePay със средства. Данъците също могат да се плащат в ePay, но май имаше такса. Така правят тези, които искат да икономисат кинти от такси.

# 357
  • Мнения: 412
Може и Револют, нямат такси.

# 358
  • Мнения: 4 808
Райфайзен съвсем се оляха с таксите. Имах един малък кредит, с който приключих миналия месец, но забелязах, че ми взимат 25 ст. за това, че прехвърлят парите от сметката ми за погасяване на кредита. Чак ми стана смешно, ама то 20 ст. за туй, 20 за онуй, със стотици хиляди абонати, може и милиони да са, си е сума. Иначе веднага ми пратили оферта за нов кредит. Ще имат да вземат!

# 359
  • Мнения: 1 355
Райфайзенбанк все още нямат никакви месечни такси по разплащателни сметки с превод на пенсия. Също така няма и такси за плащане на битови услуги /лично проверено, всички комунални услуги плащам онлайн/.

Общи условия

Активация на акаунт