Летни забавления за дете на 1 година и 7 месеца

  • 1 053
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Моля препоръчайте места в и/или около София за забавление на проходило дете на година и 7 месеца. Детето е много активно, играе си на катерушки за по-големи деца и с игри за по-големи също, но заедно с това все още не разбира от приказка, опитва се да слага всичко в устата (пясък, пръст, кучешки лайна, фасове, мръсните си пръстенца). Т.е. мястото да е колкото се може по-чисто - без фасове, изпражнения, също без кърлежи ако може (т.е. без високите треви на планинските полянки) и да има някакво забаление за дете на такава възраст...

На детските площадки около нас и в южния парк има страшно много деца и не успяваме да се задържим повече от 1/2 час на едно място, а в южния парк с всичките колела никак не мога да я пусна да си тича свободно.

Като идеи за момента ми хрумват Зоопарка и Врана, все още не сме ги тествали обаче.

# 1
  • София
  • Мнения: 22 967
Мъжът ми от бягане във Врана се върна с кърлеж и то не е обикалял по треволяци, не бих си завела детето там.

# 2
  • Мнения: X
Мъжът ми от бягане във Врана се върна с кърлеж и то не е обикалял по треволяци, не бих си завела детето там.

а къде го е хванал този кърлеж, ако не в треволяци? там какво е принципно, алеи има ли? мерси за мнението, ще внимаваме дори да решим все пак да идем!

# 3
  • София
  • Мнения: 22 967
Има алеи, да. Беше на едно състезание там. Уж пръскат, ама...

# 4
  • Мнения: 12 081
Препоръки за София не мога да дам, но давам идея - щом детето е физически активно и двигателно добре се справя, защо не му купите тротинетка, балансбайк или колело (12 цола)? На тази възраст доста бързо ще се научи и с удоволствие ще кара.

# 5
  • Мнения: X
Има всякакви играчки за физическа активност детето - и топки, и детска количка за кукла, и такава на която се сяда и се буташ с крака, но бързо губи интерес към едно отделно нещо и иска да търчи и да гледа нови работи и да прави това, което не може (това най-вече) Simple Smile)) Но дори и да купим тротинетка или колело (според мен е малка, но все едно) - не променя въпроса ми за места в или край София, които са подходящи за подобно дете. Ето, дори за единствените 2, които успях да измисля, стана ясно, че едното било с кърлежи.

Имаме площадки с катерушки и в квартала, а и южният парк ни е близко, но ми се щеше нещо ново и интересно, което по възможност да й ангажира вниманието за повече от 1/2 - 1 час. За  момента са й най-интересни едни катерушки за по-големи деца, на които не я пускаме все още да ходи и едни въртележки и колички, където се плаща удоволствието и се опитвам да не я свиквам на подобни "зарибявки", понеже не може това да е основно забавление.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 993
Зоопаркьт е добьр избор. Има конна база в Борисовата градина. Миналото лято имаха понита, би трябвало да й е интересно.

# 7
  • Мнения: X
И аз си го мислех с конната база, ама по-скоро за драгалевци, банкя или към плана има няколко конни бази. Но не откривам да пише някъде за деца под 2г., струва ми се, че все пак е малка още дори и за пони... Някой водил ли е дете под 2г. да язди пони?

Общи условия

Активация на акаунт