iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 88

  • 61 124
  • 726
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 35 973
 megsis
Не звъни, а отиди лично и се разправяй със служителите - да ти покажат/кажат кой е доставил тази пратка на адрес и защо не е предадена лично на теб.
Занеси и кашона.
Пусни жалба - трябва да има възражение от теб черно на бяло / не телефонен разговор/.

VIVIQN1980  Hug

iHerb® Код:    YUL919
дава още 5% намаление - за нови и стари клиенти

# 556
  • Мнения: 9
megsis
Не звъни, а отиди лично и се разправяй със служителите - да ти покажат/кажат кой е доставил тази пратка на адрес и защо не е предадена лично на теб.
Занеси и кашона.
Пусни жалба - трябва да има възражение от теб черно на бяло / не телефонен разговор/.

VIVIQN1980  Hug

iHerb® Код:    YUL919
дава още 5% намаление - за нови и стари клиенти
До момента разбрах ,че проблема не е с бг пощи, а в DHL
Изчаквам и справка от тях ,понеже в града нямаме офис но DHL и ще се наложи да пътувам
Дано се изясни всичко ,
жалбата най-вероятно ще се напише ,но въпроса е към кого
Как може да има такива несериозни хора
леко съм бясна ...

# 557
  • София
  • Мнения: 35 973
До момента разбрах ,че проблема не е с бг пощи, а в DHL
Изчаквам и справка от тях ,понеже в града нямаме офис но DHL и ще се наложи да пътувам
Дано се изясни всичко ,
жалбата най-вероятно ще се напише ,но въпроса е към кого
Как може да има такива несериозни хора
леко съм бясна ...
С каква доставка е пусната пратката?
Ако е с DHL Express - носи я куриер, но преди това получаваш поне един СМС от DHL.
Ако е пусната с Delivery by Local Post - пристига в Пощата и от там си я търсиш. Възраженията са към тях. При този метод на доставка, се ползва DHL само до границата, вътре с страната пратките се поемат от Пощите.

# 558
  • Мнения: 9
До момента разбрах ,че проблема не е с бг пощи, а в DHL
Изчаквам и справка от тях ,понеже в града нямаме офис но DHL и ще се наложи да пътувам
Дано се изясни всичко ,
жалбата най-вероятно ще се напише ,но въпроса е към кого
Как може да има такива несериозни хора
леко съм бясна ...
С каква доставка е пусната пратката?
Ако е с DHL Express - носи я куриер, но преди това получаваш поне един СМС от DHL.
Ако е пусната с Delivery by Local Post - пристига в Пощата и от там си я търсиш. Възраженията са към тях. При този метод на доставка, се ползва DHL само до границата, вътре с страната пратките се поемат от Пощите.
това ми излиза в сайта https://webtrack.dhlglobalmail.com/?id=32441&trackingnumber= … 75322484016501115
до софия и от там пратката се губи,никой нищо не знае, и номера не отговаря
има още един номер на кашончето - и с него нищо
смс или обаждане нямам

# 559
# 560
  • София
  • Мнения: 35 973
Това е пратка на БГ Пощи.
Пусни жалба на този мейл:
jalbi@BGPOST.BG   
Посочи град, адрес, пощенския клон. Опиши случая.
От тук направи точна справка за:
ПК Пощенски код
ПС Пощенска станция
адреса и т.н.
http://www.bgpost.bg/bg/312   държат на ПК и ПС, да са точно посочени
Скрит текст:
7300   Кубрат   Ул. Цар Освободител № 6   0879/164345
7301   Кубрат 1   Ул.П.Яворов №7   обслужва се от Кубрат Ц

# 561
  • Sofia
  • Мнения: 40
Така, да пусна още инфо по моя казус, може да е полезно на някой. Обадиха ми се по телефона да ми разяснят защо съм платила 12 лв + 1.5лв.
Казаха че след като ползвам услуга за освобождаване през БГ Пощи трябва да им платя тези 12 лв за митническа обработка, това е. Ако съм искала сама да ходя да си я освободя от митница тогава съм щяла да платя само 1.50 но пак не разбирам защо пък тогава да им плащам тези 1.5  защото тогава щях да си я взема и транспортирам сама?!? Само при мен ли така се е получило или всичко ходите директно на митница?
Ако е така, това ми е първата и последна пратка до 30 лв хем не ти я носят, хем си плащаш за всичко, хем има риск да изчезне.

# 562
  • София
  • Мнения: 35 973
Така, да пусна още инфо по моя казус, може да е полезно на някой. Обадиха ми се по телефона да ми разяснят защо съм платила 12 лв + 1.5лв.
Казаха че след като ползвам услуга за освобождаване през БГ Пощи трябва да им платя тези 12 лв за митническа обработка, това е. Ако съм искала сама да ходя да си я освободя от митница тогава съм щяла да платя само 1.50 но пак не разбирам защо пък тогава да им плащам тези 1.5  защото тогава щях да си я взема и транспортирам сама?!? Само при мен ли така се е получило или всичко ходите директно на митница?
Ако е така, това ми е първата и последна пратка до 30 лв хем не ти я носят, хем си плащаш за всичко, хем има риск да изчезне.
12 лв се плаща за Попълването на Митническата декларация, а след като пратката е до 30лв, няма нужда от такава.
Според мен, просто са разбрали, че могат да ти вземат едни 12 лв.

Аз получавам пратките си на адрес, плащам тези 12 лв. + 3,50 + такса куриер, но когато ми се обадят по тел. и ми съобщят сумата, мога да я оспорвам. Едва след като съм съгласна да платя, ми я носят и за всяка платена сума получавам касов бон.
Пусни жалба към Митницата и приложи всички документи, вкл. ордера, платежно нареждане и т.н.
servicedesk@customs.bg  - тук попитай на какъв мейл може да подадеш жалба

# 563
  • София
  • Мнения: 566
1. Пратките са ми пуснати с Delivery by Local Post (DHL). При проследяване на пратките, последното съобщение е "PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN, Melrose Park, IL, US". Това ли е последното съобщение, което ще получа или има още, да ме известят, че влиза в БГ? Имате ли впечатление, горе-долу колко време отнема да стигне до поща в София след въпросния статус? Имам стотици пратки от Китай, но от САЩ поръчвам за първи път.

2. Харесах си BioActive Complete B-Complex на Life Extension, ето това - https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-BioActive-Complete-B-Com … Veggie-Caps/67051 . Струва ми се възможно най-доброто като качество и за парите си. Смятам да ползвам по капсула дневно, мисля, че е напълно достатъчно. Колебаех се за по-скъпия Co-Enzyme B-Complex на Now, но разликата в парите е повече от 2.5 по мои сметки и вече ми идва доста... Какво ще кажете за този B комплекс? denis., според теб заслужава ли си? Имам и известно притеснение, че дозата от 1 капсула ще е много за майка ми, жена на 82 години.

моя код за 5% отстъпка - ROV5021

# 564
  • Мнения: 18
Djagi, моя поръчка пусната на 28 август пристигна (според тракинга) 12.09 в България. Поръчката е за не повече от 18,50лв (subtotal). Тези дни ще видя какво развитие ще има. Доста се наплаших от предишните постове. Ето  примерен краен тракинг

# 565
  • София
  • Мнения: 35 973
1. Пратките са ми пуснати с Delivery by Local Post (DHL). При проследяване на пратките, последното съобщение е "PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN, Melrose Park, IL, US". Това ли е последното съобщение, което ще получа или има още, да ме известят, че влиза в БГ? Имате ли впечатление, горе-долу колко време отнема да стигне до поща в София след въпросния статус? Имам стотици пратки от Китай, но от САЩ поръчвам за първи път.

2. Харесах си BioActive Complete B-Complex на Life Extension, ето това - https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-BioActive-Complete-B-Com … Veggie-Caps/67051 . Струва ми се възможно най-доброто като качество и за парите си. Смятам да ползвам по капсула дневно, мисля, че е напълно достатъчно. Колебаех се за по-скъпия Co-Enzyme B-Complex на Now, но разликата в парите е повече от 2.5 по мои сметки и вече ми идва доста... Какво ще кажете за този B комплекс? denis., според теб заслужава ли си? Имам и известно притеснение, че дозата от 1 капсула ще е много за майка ми, жена на 82 години.

1. До седмица ще се появи:
GBSLOX, GB   DEPARTED FROM TRANSIT FACILITY
 след около 2-3 дни
SOFIA LC/AO, BG   ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY - END OF TRACKING, DELIVERY SHORTLY  - и това е последното, след него от 1 до 8 дни трябва да си получиш пратката - в пощата, ако е на митница - това може да отнеме още 1 до 7 дни

2. В-комплексът, който си избрал, е хубав, формите са с висока бионаличност.
Не зная за какво се приема, но дозите са малко високи за профилактика, по-скоро са лечебни.
Иначе, за цената си е супер. Peace
За майка ти е редно да се консултираш с лекар / ако е имала/има онкол. заболяване, не е желателно да се приемат високи дози /.
Страничните ефекти при здрави хора, от по-високи доза са: диария, гадене, главоболие, необичаен или неприятен вкус в устата, сърбеж, уртикария, алергия, подуване, изтръпване или затруднено дишане, замъглено виждане, скованост, висока кръвна захар, проблеми с черния дроб и т.н.
Нормални и безобидни са, особената миризма и оцветяването на урината.
Тези странични ефекти се преодоляват по-бързо с прием на много, много вода.

# 566
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Може ли да ми препоръчате омега , която да е подходяща за кърмачки.

# 567
  • София
  • Мнения: 35 973
 Дневна промоция
валидна до  13.09 - 20.00 ч. н. вр.
$9.49   Peace
Real Techniques by Samantha Chapman,
Cheek And Lip Set,
Limited Edition, Finish, 3 Brushes

# 568
  • София
  • Мнения: 566
Djagi, моя поръчка пусната на 28 август пристигна (според тракинга) 12.09 в България. Поръчката е за не повече от 18,50лв (subtotal). Тези дни ще видя какво развитие ще има. Доста се наплаших от предишните постове. Ето  примерен краен тракинг
Благодаря ти, точно това за тракинга ми трябваше. Имам още 2 етапа за тракинга, но поне при теб, сравнително бързо е пътувала пратката.

Не ми е много ясно, в настройките ако се промени от лева на $, има ли някакво значение за Subtotal-а и съответно за митниците? Направих си една пратка на 29 лв. и някакви стотинки, но ако го обърна в долари и го сметна по курса на митниците (1.657 или подобно), излиза с 10 стотинки повече в субтотала от 30 лева... Кое е за предпочитане и изобщо има ли някакво значение?

denis., много благодаря! Малко ме наплашиха страничните ефекти... Винаги чета коментарите за продуктите които поръчвам, за въпросния B комплекс има няколко с проявени алергични реакции (зачервяване и сърбеж). Относно майка, на 82 изглежда с 20 години по-млада, да ми е жива и здрава. От много години взима хранителни добавки, витамини и минерали, фибри, ензими, пробиотици, за сърцето, хитозан, за газове някакви и т.н. ... Малко е пълничка и няма отслабване... Предполагам, че е хормонално, защото е с махната щитовидната жлеза и махната надбъбречна а от няколко години и без жлъчка.

*моя код за 5% отстъпка - ROV5021

# 569

Общи условия

Активация на акаунт