Грижи за косата - Тема 99

  • 49 377
  • 357
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 714
Milena_318, благодаря! bouquet

# 211
  • София
  • Мнения: 1 422
Дано информацията да ви е била полезна Simple Smile

# 212
  • София
  • Мнения: 4 714
Много е полезна. bouquet

# 213
  • Мнения: 1 602
             Според вас колко капки мога да сложа в цяло шише шампоан от някое от маслата и само по един вид ли или мога и два вида примерно?

# 214
  • Варна
  • Мнения: 7 732
 Не слагай масла в шишето. При миене отливай в нещо/аз си имам чашка в която разреждам шампоана/ и в дозата капвай по 1 капка. Ако не ти хареса ефекта ще хвърлиш целия шампоан иначе.

# 215
  • Мнения: 1 228
Може ли да предложите бебешки шанпоан.

# 216
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Може ли да предложите бебешки шанпоан.
Скрит текст:

# 217
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
Някой ползвал ли е на Linea bio елексирът с арган? Всъщност серум се води,ухае доста приятно

Аз съм го ползвала преди години,на моята тънка коса идваше тежък.В момента ползвам серума макадамия на същата марка,определено той повече ми харесва,прави косата мека,укротява сухите хвърчащи краища на косата без да утежнява.

# 218
  • Мнения: 308
Момичета, искам да си пусна косата този път много дълга, но когато я оставям така става много суха в краищата. Използвам спрей за разресване на Gliss и слагам по малко арганово масло от време на време, но въпреки всичко в корените се омазнява повече, а в крайщата става суха и след време нацъфтява. Имате ли предложения как да изглежда по-здрава и лъскава? Приятелки ходиха на кератинова терапия, но освен че им изправиха косата, друг ефект не видяха. А аз си представям нещо такова:
Скрит текст:
Моята в момента е по-скоро първата, въпреки че по принцип имам хубава и гъста коса... Не обичам да я изправям, къдря, дори когато мога не я суша, за да предотвратя по всякакъв начин разрушаване на косъма...

# 219
  • Мнения: 1 602
Трябва ти ударна хидратация според мен.Спи с маслени маски,в които има глицерин, кокосово масло,гроздови семки,пшеничен зародиш и прочие.Хидратиращи шампоани и маски също

# 220
  • София
  • Мнения: 4 714
Мила_91Smile, косата израства от скалпа.  Peace
Нормално е при една дълга коса краищата да са сухи, освен ако нямаш личен "ресач" да те реше през 10 мин.  Wink Laughing
Така че, каквото и да правиш на краищата, то си зависи от хормони, от наследственост, естествено не на последно място и от грижа.
Ама не и за нацъфтели коси. Там само ножица. Peace

Аз съм със суха коса. Както и краищата й. Ако не мога да я измия, като се изсуши до ента степен, слагам балсам или маска в/у крайната част на косата. 

С маслата е сложно. Трябва да си наясно кои са запечатващи, кои точно обратното.Има тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=989132.msg35790771&u … Mails#msg35790771

Момичетата тук са споменавали, че разтварят аспирин в балсама или в ш=на, аз не съм провала, така че ще замълча. Peace

# 221
  • Мнения: 2 323
На вече нацъфтяла коса не можеш да помогнеш. За да предотвратиш нов цъфтеж, обмисли прическата. Равна или поне максимално равна коса (максимално дебело количество коса та един слой). И никакво филиране. Така чисто физически косата има повече съпротивление срещу търкане в дрехи примерно Simple Smile

# 222
  • Мнения: X
Здравейте мили момичета, чета ви много отдавна, но чак сега се престрсших да пиша. Поста ще бъде дълъг, за да опиша максимално добре косата, извинявам се предварително. Имам нужда от съвет. Косата ми е почти до кръста с много усилия и нсй-сетне откриване на правилния фризьор успях да я пусна най-сетне равна (преди все ми правеха степени, без да ме питат дори). Може би косата ми не е в много лошо състояние (освен, че пооредня  и изтънява от хормонален дисбаланс). От известно време гледам да използвам само професионална козметика, но нещо не мога да си улуча продукта явно, защото търсения ефект все не идва или го постига, но за кратко. Търся блясък, подреденост и мекота, косата да изглежда жива и преливаща се да е хлъзгава, но без да ми се клечкосва в крайната. Обем не търся, когато беше много гъста ми писна от него и дори се чудех как да го махна. Използвах какво ли не. Лореал про файбър-синия ш+б горе-долу добре, но ми уплътнява малко повече отколкото ми се иска. Алтерна бамбо анти фриз ш+б и термозащита, пари хвърлени на вятъра, косата ми се разхвърчава и изсушава, а толкова фризита и с най-евтин ш сигурно няма да ми се получат. В момента съм със секси хайр - лилавите ш+б, правя и маски с масла, пия витамини защото имам косопад (може би от хормоните) и акне с което вече не знам от колко време се боря. За финиш и с надеждата крайщата да не ми стоят сухи използвам олиото на марокан оил, пробвах и на макадамия, но не ми допада. Като термо защита съм с мистик ойл 3в1,май ми идва тежък обаче, косата ми става по-груба от него като че ли. Иначе косата ми е нормална към мазна, мия я на три дни, омазнява се в корените, а крайщата имат навика да стоят сухи и разхвърчани (ужасни). Моля за съвет, какво бихте ми препоръчали, може и да не е професионална козметика изобщо не държа. Забравих да кажа, че преди няколко месеца я боядисах (за първи път) с леко червеникава професионална боя в салон, без обезцветяване, май това не й навреди, но да го напиша все пак. Бих качила и снимка, но не ми позволява. Ами това е, доста дълго, но се надявам да можете да ми препоръчате нещо. Благодаря Simple Smile

# 223
  • Мнения: X
Успях да кача снимка,
това обаче е точно след боядисването и естествено изглежда по-добре,
попринцип в момента е права, някога ми беше чупливи, но явно от хормоните се изправи 

# 224
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Buba_him, косата ти изглежда чудесно - плътна и гладка. Не виждам да е оредяла, както пишеш, но може би ти си виждаш разликата. Може би някакъв финиш ще ти свърши работа за приглаждане на краищата, но не маслен. На мен от маслените финиши косата ми се разхвърчава в краищата. Използвам кремообразен за офомяне на къдрици на Линеа био. Много ми харесва крема Lóreal Extraordinary Oil:



и този, мисля на Alfaparf:




Обаче моята коса е тънка и доста чуплива / почти къдрава / и изобщо не знам на теб дали нещо от тях ще ти допадне. Кремовете нямат фиксация, но омекотяват краищата.
Боята също има"пръст" в изсушаването на косата.

Общи условия

Активация на акаунт