ЮЛЧЕТА 2017 г.

  • 52 565
  • 418
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Ние днес с ставаме на 3 месеца. Вчера ходихме на консултация, вече сме 6 кг и 64 sm. Яде 5 пъти по 150 ml. Колики почти няма вече. Нашият педиатър каза,  че по - късно ще слагаме ротавируса,  за да не се нтрупват много ваксини . За температурата ни каза около 20 градуса. А иначе вече ще започваме сок от ябълки и морков Simple Smile

# 91
  • Мнения: 295
Руми, не го приемай като намеса от моя страна, но захранване със сокове на 3 месеца е практика, която е отречена от 20 години. СЗО, както и всички лекари които са излезнали от средата на 20ти век препоръчват захранване поне след 5ти месец, оптимално след 6ти, при това със зеленчуци или зърнени каши. Соковете имат силно киселинно съдържание, което не е добре за стомаха! Има опасност да се върнат коликите и вярвай ми ще бъдат много по силни от преди!
Тази практика със сокове от 3ти месец е въведена от руската школа, като тя е имала смисъл навремето, защото масово бебетата са се хранели с кисело мляко, не с АМ. Това е водело до липса на витамини, но сега не е така. Потърси допълнително информация има много статии по въпроса.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 168
Здравейте! И ние се премерихме днес. От раждането до сега са 2 месеца и 1 седмица и общо е качила 1900 гр. В момента е 5 кг и 600 грама.  Не знам колко изяжда, кърмя я на поискване. Коликите ни са все още ужасни, вече и гласът й е като скрибуцаща цигулка  от рев, но поне расте въпреки този зор.
Вече започнахме и да излизаме с раничката, направихме доста дълги разходки и май се чувства добре. Сега се чудя за някакво покривало за по-студените дни. На мен също ми е много приятно да я нося.
И аз ще се изкажа против ранното захранване със сокчета. На всяко бурканче за детска храна вече е изписано, че не е препоръчително до 6-тия месец. Соковете вече и за големи не ги препоръчват, заместват ги смутитата, но няма да задълбавам. Всеки си има своите убеждения.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 23:49 от Persona grata

# 93
  • Мнения: 154
Да се похваля пъпът ни е почти оправен. Сега спираме с мазенето след неделя и ще изчакаме дали отново ще почне да пуска секрет:)

Относно захранването, много е лошо когато няма кой да ти каже и нямаш време да прочетеш. Поне при мен беше така, защото моята майка почина преди три години, а свекърва ми е с по стари разбирания, приятелки с деца много малко и в един момент се усланяш на мнението на педиатъра. Например нашата лекарка беше казала овесена вода да давам, за да почне да ака всеки ден. Моя е спокоен и затова имах време да прочета, че не е правилно заради глутена. Че ходих и търсих безглутенови овесени ядки и дадох 12 лв за тях... никакъв ефект, но поне не получихме колики. Но ако си с нервно бебе, надали имаш нещо време да прочетеш. Така че руми и аз като стара свекърва ще ти кажа, да проверяваш нещата, които педиатъра ти казва, защото може и да са добри, но може и да не са. В крайна сметка решението е твое, но е хубаво да знаеш какво да очакваш или да откриеш някаква алтернатива. Аз поне съм на тоя принцип. Аз затова се включих във форума, за да чета какво правят другите майки. 😁😁

# 94
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Ами какво да ви кажа....то всеки различно казва за всичко наистина. Примерно и вода някои казват,  че не трябва да се дава, пък Краси обича много. Дълга е темата и за водата и за соковете и като цяло за захранването. За соковете специално аз повдигнах темата пред педиатъра. Simple Smile по времето,  когато ние сме били деца, така сме гледани. Не казвам разбира се, че на сто процента е правилно. Ще пробвам,  ще видя как му се отразява и ще споделя.  Simple Smile може би ако беше на кърма,  не бих давала зор за захранване,  но с това АМ ми се ще да пробвам поне.

# 95
  • Мнения: 304
Относно захранването - АМ много "напомпва" децата и затова голяма част от педиатрите препоръчват ранно захранване. Нашият препоръча от 4-ти пълен месец да започна, също със сокче от ябълка, морков - 2седмици след това.
Първото си дете така захраних, със сурови сокчета и после варени  зеленчуци. Кашите запичат, аз ги въведох чак към 10-ти месец.
Всеки има мнение и право да решава. В днешно време не е ясно кое е правилно и кое не. Мнения безброй, а има и много литература по въпроса.

# 96
  • Мнения: 295
Както казах не приемайте коментара ми като намеса! Това е моето мнение и опит, който споделих.

# 97
  • Мнения: 1 049
Здравейте, юлски мами!
Извинявайте, че така ви нахлувам в темичката, аз съм от априлките. Причината ни в клин, ни в ръкав да ви пиша, е понеже имам един цял джъмбо пакет на Памперс премиум кеър (белите), 3-ка, 204 памперса, купени от Емаг за 68 лв., за толкова ги и продавам. Кашончето не е отваряно, вътре са три пакета по 68 бр. Лятото нещо не изчислих явно добре, презапасих се, но на моята вече и умаляват и трябва да минаваме на следващия размер. Ако някоя мама има интерес, нека ми пише на лични.

# 98
  • Сливен
  • Мнения: 4 052
Момичета как си обличате бебчетата сега като захладня вкъщи и навън?Вкъщи го обличам с памучни ританки ,плетени терлички,боди с дълъг ръкав и памучна горничка.Навън още не сме излизали като застудя и не знам как да го облека?

# 99
  • София
  • Мнения: 693
Oesi , аз се чудя дали не прекалявам с обличането. Все си мисля , че понеже сме на къща е по хладно пък и стаята в която сме е на колони отдолу е тераса и то открита. Спрямо теб я обличам повече.  Значи слагам боди потниче или къс ръкав и ританки и отгоре гащеризон интерлог или другото май е като плюш . Не знам как водят плата. Понякога и горно като беше по студено.  

# 100
  • Мнения: 154
Аз вкъщи го обличан с боди с дълъг ръкав и ританки, или само с един цял гащеризон. У нас е 21-23 градуса.
Навън го обличам с боди с дълъг ръкав, ританки и едно връхно като яке доста дебеличко плюс одеало и шапка, но моята количка се заушвамот всякъде и няма как да му е студено. И го изкарвам всеки ден по 20 30 минути, само ако вали дъжд не го изкарвам, но като спре използвам момента.

# 101
  • Сливен
  • Мнения: 4 052
Притеснявам се да не го изнежа,но ръцете му са все студени от както минаха жегите,стоплят се само когато го държим гушнат.Температурата днес в къщи е 24° в хола където сме целия ден и около 20-22° в спалнята.Сутрин винаги е със студени ръце ,но той не дава да ги завия или са вдигнати нагоре или ако го успея да го завия въпреки че е заспал веднага ги изкарва.За зимата се чудя дали да не му взема спално чувалче с ръкави http://kosara.bg/bebeshki-detski-spalen-chuval-s-rykavi-rach-637177

# 102
  • Мнения: 411
Привет!Аз отдавна не съм писала и ше се отчета набързо.На 25.09 Митачето направи 2м ,като на всеки преглед наддсваше по 1200гр,пораснал е със 10см откакто се роди.Педиатърката каза,че втория месец е наддал много и сега го храня 6 пъти (4 пъти със 130мл Ам и 2 пъти изцеждам кърма,понеже неиска от гърдата вече) и ако е още гладен да му давам вода.В къщи е около 21-23 градуса,лятото беше на 26-27.В Петък му сложиха първия прием на първата ваксина,след 2 седм.,ще го водя за втори прием и евентуалноно за ротавирусната. Обличам го с боди с дълъг ръкав и панталонки или ританки,понякога му слагам боди с къс ръкав и камизолка с дълъг отгоре и нощем го завивам с пухено одяло.И неговите ръце са студени и понякога му слагам ръкавички,иначе всичко др му е топло.Преди ваксината беше със сополки и му изписаха 'Макситрол" и махахме секретите с "Носко"(онова с прахосмукачката).Вие докъде я докарахте със забелването на пишлето?

# 103
  • Сливен
  • Мнения: 4 052
Много сте пораснали Мирослава.Ние в момента се храним 7 пъти по 115мл заради повръщането ,докторката каза по -често с по-малко количество през 3 часа,като последното е 12ч и после в 6ч.Иска ми се обаче да махна яденето в 12ч ,че се налага са го будя за да яде и става кисел,което обаче означава да променя часовете на другите хранения и количествата и още не съм го измислила как да стане.

Последна редакция: нд, 01 окт 2017, 10:49 от oesi

# 104
  • Мнения: 295
В къщи сега е около 22-24 градуса. Обличам с боди къс ръкав, памучни тънки блузка и клинче, чорапки и терлички. Вън е по същия начин обаче я нося в слинг, което се води още един кат дрехи и отгоре се замятаме с пончо. Ако вали слагам тънко яке за бебеносене заради качулките. Вечер спи с  боди къс ръкав и цял памучен гащеризон завита с чаршафосано одеяло.

Общи условия

Активация на акаунт