ЮЛЧЕТА 2017 г.

  • 52 546
  • 418
  •   1
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 168
nelkata26, и ние сме горе-долу така с тази разлика, че малката си спи при мен от самото начало в едно гнездно. В момента даже не ползвам гнездото, има една възглавница антирефлукс и това е. Буди се да похапва през нощта, но аз го намирам за нормално за кърмено бебе, а и така са ми обяснявали консултанти по кърмене. Аз лично се наспивам, тя суче по 10-тина минути преди пак да заспи, след което и аз. Така бях и с баткото. Все ме плашиха, че нямало да е самостоятелен и т.н. Е, беше най-самостоятелният в градината впоследствие, а и до сега се бори за повече самостоятелност.
За захранване няма да бързам, може би в края на януари ще започна с тиква. Картофи и моркови ще чакам на пролет пресни. След тиквата планирам да и дам някой друг сезонен плод, после оризова каша, елда, просо, авокадо и така. С голямо удоволствие чакам момента Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 11:06 от Persona grata

# 256
  • Мнения: 411
Аз да се оплача.Водихме детето на гастро и се оказа,че е дебело( на 5м трябва да си удвои теглото от раждането,иначе е над нормата.Моя е с 400гр отгоре)и трябва да му намалим колич. мляко и да го захраним.Странното е,че препоръката е да му даваме смесени зеленчукови пюрета,ощв от ден първи и след 10 дни да му дадем плодово пюре,без значение какво и на 5м и половина(демек след 3 седм от сега) да му даваме и месо..Аз бях @_@wtf!Тая жена съвсем разби представите ми за захранване!Каза също да пие вода м/у храненията,а ние му давахме само няколко глътки след хранене по препоръка на педиатърката.Тя пък казва да му давам първо картоф и то смесен с мляко( другата казва да маа направо от буркана без нищо др) и да вкарвам отделно новите зеленчуци и после да ги смесвам.НапрВо съм шах с пешката! И трябвало да има ядене около 12-13ч,а той се храни в 7,10:30,14:00 и т.н.Вашите деца  на какви часове се хранят и смесено ли въвеждате нова храна? Благодаря :/

# 257
  • Мнения: 101
nelkata26, и ние сме горе-долу така с тази разлика, че малката си спи при мен от самото начало в едно гнездно. В момента даже не ползвам гнездото, има една възглавница антирефлукс и това е. Буди се да похапва през нощта, но аз го намирам за нормално за кърмено бебе, а и така са ми обяснявали консултанти по кърмене. Аз лично се наспивам, тя суче по 10-тина минути преди пак да заспи, след което и аз.
Не мисля, че разбираш какво значи всяка нощ да ставаш по 20 пъти от 5 месеца насам. Не, не е нормално, повярвай. Имам 15 годишна кака,която спеше непробудно 8 часа още веднага след изписване от болницата, след това се будеше да яде и спеше още три часа. А и говоря и с други кърмещи майки и няма такъв случай като моя. Не е въпросът само в моето състояние, а и Джасмин изглежда преуморена през деня и супер нервна след една такава нощ. За доброто развитие на мозъка е много важен здравословният сън при бебетата, а не сън, прекъсван 20 пъти. Не се събужда, защото е гладна, тъй като суче около 2 мин.при всяко будене, а защото не е научена да заспива сама(използва зърното ми за биберон), след като преминава от едната фаза на съня в другата. Забелязвам, че има прогрес сега, дори и в дневния сън,който преди беше 4 пъти по 5-10 мин. Просто някои бебета са такива, имат нужда от помощ. Както ги учим на всяко ново умение, така трябва да ги учим и да могат да спят през нощта. Естествено всеки може да избере дали и кога да го направи. Както тук, в Англия, например, родителите не учат децата си на гърне, понякога дори, до 4 годишни. Не смятат това умение за важно за децата. Simple Smile

# 258
  • Мнения: 411
nelkata26, педиатърът какво казва? На какво друго може да се дължи този неспокоен сън? На една пр детето и плачеше нон-стоп,отдаваха го на колики и накрая се оказа с непоносимост към лактоза мисля.Но там имаше и др симптоми.
Ние Димитър от както се е родил сме му направили ритуалче-къпем го,слагаме му пижамка,четем му приказка на нощна лампа ,ако трябва му пея,или го нося малко и го оставяме с една пееща играчка,която е като прожекторче със светлинки и заспива.Може да опитате с такава рутина  и да му говорите,чв е време за сън и т.н. А биберон не иска  ли твоето бебче?

# 259
  • Мнения: 304
Аз да се оплача.Водихме детето на гастро и се оказа,че е дебело( на 5м трябва да си удвои теглото от раждането,иначе е над нормата.Моя е с 400гр отгоре)и трябва да му намалим колич. мляко и да го захраним.Странното е,че препоръката е да му даваме смесени зеленчукови пюрета,ощв от ден първи и след 10 дни да му дадем плодово пюре,без значение какво и на 5м и половина(демек след 3 седм от сега) да му даваме и месо..Аз бях @_@wtf!Тая жена съвсем разби представите ми за захранване!Каза също да пие вода м/у храненията,а ние му давахме само няколко глътки след хранене по препоръка на педиатърката.Тя пък казва да му давам първо картоф и то смесен с мляко( другата казва да маа направо от буркана без нищо др) и да вкарвам отделно новите зеленчуци и после да ги смесвам.НапрВо съм шах с пешката! И трябвало да има ядене около 12-13ч,а той се храни в 7,10:30,14:00 и т.н.Вашите деца  на какви часове се хранят и смесено ли въвеждате нова храна? Благодаря :/
Това са пълни глупости, изобщо не се връзвай на тази лекарка! Моето дете на 5м. беше 7200, родено 3400.
Захранването започва с по един зеленчук, ако е алергично да разбереш от какво е, на интервали минимум от 3дни. Аз захраних с картоф, вариш, пасираш и смесваш с кърма или адапт.мляко до рядка каша и даваш първи ден 3-4 кафени лъжички, на следващия  ден  20-30 гр. И дохранвам с мляко (или кърмиш). После друг зеленчук, като въведеш 3-4 зеленчука можеш да ги смесваш и да увеличите количеството. Нашия педиатър препоръча до края на 6м. Да не замествам цяло хранене- т.е да давам пюре+мляко. Плодовите и кашите ги въведох чак като захраних с 5-6 зеленчука. Сега е почти на 6 м и яде 120 гр пюре+ 60 мл мляко за обяд. Храни се: 8-мляко, 12-зеленчуково пюре, 16- млечно-плодова каша, 19-мляко,22-мляко.

# 260
  • Мнения: 291
Mirosava, моят Митко е на 5 месеца и 1 седмица и тежи 9 кг,71 см. Роди се 4 кг, 51 см. Голям е, ама какво да направя, много е лаком. Яде на 3 часа, не може да издържи повече. Какво ли не опитвах, но не става. На 3 тия час почва един рев, едно ръмжене.... Само през нощта прави по-дълга пауза-вечер яде към 11 и после в 5 сутринта.
Мислех да започна захранването след Нова година, но вече започнах, защото млякото не му стига. Засега съм въвела тиква и морков. Днес ще давам пащърнак. Като мина зеленчуците ще започна с плодовете.

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 13:30 от daniel80

# 261
  • Сливен
  • Мнения: 4 050
Наистина сте големи ,на 5мес ние сме 7кг.Как въвеждаш следващият зеленчук.Ясно е,че се започна с 1-2 лъжички и постепенно се увеличава количеството докато се стигне до цяло бурканче,но после новия зеленчук пак се въвежда с 1-2 лъжички и с какво допълваме с АМ или с предишно въведения зеленчук?От всичко изчетено това не ми стана ясно. newsm78

# 262
  • Мнения: 101
nelkata26, педиатърът какво казва? На какво друго може да се дължи този неспокоен сън?
Ние Димитър от както се е родил сме му направили ритуалче-къпем го,слагаме му пижамка,четем му приказка на нощна лампа ,ако трябва му пея,или го нося малко и го оставяме с една пееща играчка,която е като прожекторче със светлинки и заспива.Може да опитате с такава рутина  и да му говорите,чв е време за сън и т.н. А биберон не иска  ли твоето бебче?
Ами, просто е свикнала да се приспива с цица, това е. Не иска биберон, мъчих я доста, а и не е по-добрият вариант биберон, защото като го изплюе през нощта, ще се окаже без него и пак ще се събуди. Няма медицинска причина според мен и медицинските наблюдатели тук за буденете. Нали като се преминава от едната фаза на съня в другата, всеки от нас се размърдва малко, обръща се и заспива, обаче това умение липсва у някои бебета, не е изградено и това ги събужда като прави сънят им непълноценен. Затова трябва да я науча да заспива сама в креватчето си без цица (с Извинение) или друго нещо, към което да е привикнала. Винаги я поставям будна в креватчето и я клатя леко по гръбчето, шъткам като луда и тн. Ние си имаме рутина вечер, от три месеца правим по едно и също време едно и също, вана, масаж, пижама, кърмене и заспиване. Вече в пълен мрак, открих, че е по-добре. Както и да е, много дълго стана, мисля, че сме на прав път и скоро ще има още по-голям прогрес.

# 263
  • Мнения: 6
Моята маймунка на 5 мес 7700 ,а се роди 2500гр. Живея в германия и тук схемите за захранване са други . Една седмица морков ,една сед. Картоф и на третата с добавка месо или супа. След това се замества нощното със каши и чак тогава плодове. Последното млечно хранене остава сутрешното до годинката. Месото е важна съставка за развитието на беба и е важно да се въведе навреме.

# 264
  • Мнения: 6
Пюретета не се разреждат с мляко ,а само се добавя лъжичка рапичено олио.

# 265
  • Мнения: 411
Маменце,много полезен отговор! Само ме разбрах ,ако например даваш 150мл мляко по принцип,когато дадеш 3-4 лъжички с колко намаля млякото?
Оеси , и аз!Писна ми да чета за тва захранване и все да има нещо,което не съм разбрала хахах
Нелка,ще се успокои малкото човече.Няма възрастен,който да се буди по 20 пъти.Ще трябва да изтърпиш още малко Simple Smile

# 266
  • Сливен
  • Мнения: 4 050
Знам,че пюретата не се разреждат с мляко,имах предвид че се дава малко пюре и после се дава шишето с млякото.

# 267
  • Мнения: 411
Оеси,аз съм чувала че правят и така и така.Една приятелка разрежда с вода дори.Аз мисля да слагам малко мляко в пюрето,за да има познат вкус и да му е по-лесно.
Въпросът е как постепенно намаля количеството мляко,спрямо постепенното увеличаване на пюрето? 1 лъжичка пюре е минус 5мл мляко ли,как?

Последна редакция: ср, 20 дек 2017, 22:37 от Miroslava^

# 268
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
ами аз вече съм заместила две хранения и когато въвеждам нов плод или зеленчук, мудавам две лъжички и намалявам с 20 гр. Млякото. На следващия ден давам половин бурканче и намалявам с 60 гр. И на третия ден вече е готов да изяде, колкото иска, че да се засити. В домшните пюрета не слагам мляко, а вода. Ако са много гъсти,,  не ги иска. В деня, коойто въвеждам нов плод,  не въвеждам нов зеленчук и обратното. Чакам два три дни,  за да свикне с новото и така. Сутрин като се събъди яде мляко , на обяд яде зеленчуково пюре,  в 14:30 плодово, в 18:00  и 21:30 , АМ. Вече сме въвели доста неща и му е вкусно.

# 269
  • Мнения: 101
Здравейте, исках още мнения по една тема, която ми е болна. Много съм дебела и не мога дори лицето да си гледам, с тия огромни бузи. Бях свалила доста килограми първия месец след раждането, но после реших, че ме е страх да не забременея отново и ми изписаха антибебе таблетки, от които за 3-4 седмици си възвърнах 8 кг без да усетя. Спрях ги веднага. Въпросът е, че все още изцяло кърмя и затова гледам да ям по три пъти на ден, за да е достатъчно пълноценна кърмата ми. Гледам и да се движа, веднъж в седмицата ходим на бебе и йога, понякога правя упражнения, но не много редовно, тъй като с това недоспиване нямам сили за нищо. Чувала съм, че при второто дете по-бавно и трудно се свалят килограми. Ама вече пет месеца полудявам толкова дебела. Преди забременяването бях 56кг, сега съм 66-67 и не мърдам. Не мога да се понасям наистина. А коремът ми е като в петия месец бременна. Ужас!!!
Вие как отслабнахте?

Общи условия

Активация на акаунт