ЮЛЧЕТА 2017 г.

  • 52 513
  • 418
  •   1
Отговори
# 315
  • Бургас
  • Мнения: 168
Ms. M, и ние сме на Омнибиотик Панда и не бих го сменила. Опитала съм доста вече, но този има сякаш най-голям ефект. Моята дъщеря също много трудно се изхожда, но изходният материал не е твърд. При нея е от газове, които блокират перисталтиката. На мен ми обясниха за начало да давам дълго време овесена каша и аз предимно това и давам. Ти какво си въвела освен тиква?

# 316
  • Мнения: 289
Здравейте, мами! Simple Smile
Аз съм от октмврийките, но имам едно питане към вас като към по-напред с нещатата. Stuck Out Tongue
Имаше ли разлика в това как понесоха вашите бебета ваксините първи, втори и трети прием?

# 317
  • Мнения: 101
Здравей, при нас ги понесе еднакво зле. Около седмица беше безпричинно кисела и се будеше по-често през нощта. Но имаше значение кой и как ги слагаше инжекциите. При една докторка направо си изплака очите, два часа след това не можа да се успокои, дори и с кърменето и разходки с количката, което й е любимо.

# 318
  • Сливен
  • Мнения: 4 044
При нас първия път три дни беше с температура,като първия ден беше над 38 градуса,втория път нямаше,обаче ден след това се разболя,лепна от мен риновирус,третия път не разбрах,че сме сложири ваксина,без температура ,спокоен.И трите пъти  плака само докато му ги биха и много бързо заздравяха боцканията.

# 319
  • Мнения: 304
Ms. M. кърмиш ли? Или адаптирано мляко? При първото ми дете беше така, реших проблема с АМ Лактана Био + сок от круши или чай от сушени сини сливи. Нашият педиатър препоръча и овесена каша, тя е с глутен, но те са вече 6+ месеца и може да пробваш.  Също е с дерматит, но от тези неща не се обостри.

# 320
  • Мнения: 295
Здравейте, мами! Simple Smile
Аз съм от октмврийките, но имам едно питане към вас като към по-напред с нещатата. Stuck Out Tongue
Имаше ли разлика в това как понесоха вашите бебета ваксините първи, втори и трети прием?
Здравей! При нас първите ваксини бяха с Т 38.5 и много кисела за 3 дни. Вторите ваксини с Т 39.3 и пак 3-4 дни рев. Третият прием се бях подготвила да е кошмар, обаче не ги усетихме 😀 и бях приятно изненадана.

# 321
  • Русе
  • Мнения: 103
Откакто захранвам (вече месец и 10 дни) бебко има страшни проблеми с изхожданията - по няколко малки топчета... 2-3 пъти на ден, сухи и твърди.

И моя син беше така. При него дори беше веднъж на 3-4 дни, с много напъвания.  Аз давах Линекс бебе капки. Едно шишенце съм дала досега. От 4-5 дни не съм обаче, тъй като свърши, но не е имал повече проблеми. Smirk

# 322
  • Мнения: 731
Въвела съм пащърнак, карфиол, тиква, тиквичка, броколи, картоф и спанак сега. Не кърмя. Давам Аптамил ХА. Овесена вода не съм давала

# 323
  • Сливен
  • Мнения: 4 044
Карфиола мирише ужастно,малкия такива физиономии прави ама го яде,ще му дам още два пъти колкото да е въведено.После се чудя броколи или оризова каша да дам.Плодовете отделно ли ги давате или смесвате със зеленчукови или с каша?

# 324
  • Мнения: 101
Бананът например съм го дала дори да го смуче сама, обаче аз го държа, защото тя иска да си вкара цялото парче в устата. Мандарина по същия начин, както и киви. Като й направя плодово пюре от какъвто и да е плод, не го иска с лъжица. Грозде обелено и без семки на много малки парчета съм давала и горе-долу яде. Ама всяко бебе е различно, така че пробвай. Аз не робувам на приказки за алергии и тн, затова съм въвела и цитрусови даже. Едно време майка ми на 5-6 месеца ни е давала с брат ми пюре от портокали и банани.

# 325
  • София
  • Мнения: 687
Да кажа и аз за ваксините първият прием бебка ги понесе добре без температура само беше кисела. Вторият прием вече имаше Т 37.5 и 37.2 и беше отусната няколко дни сега и предстои трети прием на ваксини. Искам да отбележа , че слагаме всеки път по една ваксина не по две наведнъж .

# 326
  • Мнения: 1
Здравейте, и аз съм мама на юлче (7/7/17).
Съвсем нова съм като цяло в бг-мама.
От месец и половина и ние се захранихме, но все още нямам заместено изцяло хранене.
Искам да попитам, дава ли някоя мама овесена каша вече, и ако Да, дали я смесва с плод например... Simple Smile

# 327
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Давам овесена каша на хип, това бешв първият глутен, който дадох. Смесвам го с плод...най - често сливи или круша. Засища повече, отколкото само пюре и се харесва.

# 328
  • Мнения: 411
Това за сутрешна закуска ли го давате?Аз мисля скоро да въвеждам глутена и закуската наведнъж,но малкия яде каша с плодове следобяд и ако му давам и сутринта няма ли да му дойде множко?

# 329
  • Мнения: 291
Мира,и аз ще въвеждам глутена от другата седмица. Овесената каша ще я давам както другите каши досега-следобед с плодово пюре. Като въведа глутена,започвам да давам закуска. Закуската може да е овесени ядки с авокадо и плодове,кисело мляко с бисквити и попара със сирене ( като въведа млечните). Засега аз лично ще изчакам със закуската до осмия месец.

Общи условия

Активация на акаунт