Деца с очни проблеми - тема 9

  • 93 117
  • 506
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 25
Здравейте! Има ли някой с диагноза херпетичен кератит? Детето ми е с тази диагноза и зрението и намаля за 1 г. 50% Sad моля ако някой знае нещо което да ми е от помощ ще съм благодарна.

# 406
  • Мнения: 3 998
И ние сме с Нано Виста, много са гъвкави и нямат чупене, вече две години и половина сме с тях и сме много доволни. Удобни са и за детето и са много леки, отзад имат дупки за връзка и няма мърдане. Нашето момченце е на 3г и 5м, драска си стъклата постоянно и на нас на два, три месеца ни се налага да ги сменяме, а ние сме с доста висок диоптър и астигматизъм и ни излизат по 250лв на смяна, но какво да се прави, здраве да е, когато пораснат ще се научат да ги пазят. Нашият имаше страбизъм(след операция преди месец и половина се надявам да е зад гърба ни вече) и в комбинация и с високия диоптър и астигматизма, компромиси не правим и сменяме, когато се налага. Пари се печелят, важно е здравето на децата Simple Smile
При кой д.р правихте операцията за страбизъм?

# 407
  • Мнения: 37
И ние сме с Нано Виста, много са гъвкави и нямат чупене, вече две години и половина сме с тях и сме много доволни. Удобни са и за детето и са много леки, отзад имат дупки за връзка и няма мърдане. Нашето момченце е на 3г и 5м, драска си стъклата постоянно и на нас на два, три месеца ни се налага да ги сменяме, а ние сме с доста висок диоптър и астигматизъм и ни излизат по 250лв на смяна, но какво да се прави, здраве да е, когато пораснат ще се научат да ги пазят. Нашият имаше страбизъм(след операция преди месец и половина се надявам да е зад гърба ни вече) и в комбинация и с високия диоптър и астигматизма, компромиси не правим и сменяме, когато се налага. Пари се печелят, важно е здравето на децата Simple Smile
При кой д.р правихте операцията за страбизъм?

 
Здравейте, операцията правихме в Турция, в Истанбул. При проф. Назан Ерда (страболог). Страхотен професионалист и сега тя си следи детето. За няколко месеца направи толкова неща, които тук в Бг за две години и на половина не направиха. За сега нещата изглеждат страхотно и се надявам проблема да не се върне и всичко вече да е зад гърба ни

# 408
  • Мнения: 9 873
Благодаря ви, момичета! Страхотно полезни сте ми! И аз дадох толкова пари, а нито едната от двете оптики не ми предложи нито гъвкави рамки, нито защита срещу надраскване. За следващата подмяна вече ще знам. Wink

# 409
  • Мнения: 1 729
За съжаление, човек се учи в движение.

На мен единствено ми споменаха, че има опция за изтъняване на стъклата, когато са по-големи диоптрите. Но май само по-скъпите марки стъкла го предлагат като опция.

Гадното е, че в началото даже не знаеш какво да питаш.

# 410
  • Мнения: 9 873
Нашето е изтънено, което е 5д.
Чака се една седмица, за да дойде, откъдето ще идва. Права си, в движение се учи човек Wink. Видях току-що дете с не чупливи рамки. Ни май по-тънки ми изглеждат. Те и неговите диоптри били половин диоптър. Та, като за нашето дебело стъкло, дали ще го издържат?

# 411
  • Мнения: 3 998
Когато избирахме нашите рамки ни казаха, че може да се поставя стъкло с различни диоптри и няма никакъв проблем. Стъклото може да се подменя многократно.

# 412
  • Мнения: 67
Висока миопия, кривене на очите навътре.
Здравейте, ето я и нашата история.

На 6 месеца и половина отидохме на профилактичен преглед в Токуда при др. Светославова. Разшириха зениците веднъж с 3 капки и измериха - 7 и - 4 + астигматизъм ( не помня с точност). Използваха модерна апаратура. Препоръката беше да заквиваме окото с - 4 за по 2 часа на ден. Като ни предупреди че от това диоптъра може да се вдигне. На контролен на 1 годинка тогава ще прецени очила или лещи. Докторката беше мила, но прегледът ми се стори хаотичен и прибързан.

2ро мнение при др. Оскар. Една седмица по късно. 3 пъти разшири зениците на бебето с по 1 капка през 20 минути. Каза, че според него не криви очите. Измери - 4 (вместо - 7) и + 3 (вместо - 4). Каза да не слагаме лепенки, че детето си вижда и да се върнем когато стане на годинка. Апаратурата ми се стори остаряла. Имаше 200 човека и доктора бързаше, постоянно влизаха и излизаха хора от кабинета.

3то мнение. На 8 месеца. Др. Лиляна Димитрова в частния и кабинет. Разшири му зениците.
Потвърди първото измерване с леки отклонения, - 7,5 и - 3,75 + астигматизъм . Каза, че криви и 2те очи и сигурно ще се наложи операция и пак няма да има 100% зрение. Предписа очила с обикновени стъкла с пълен диоптър без астигматизма. Апаратурата беше модерна. Вика ни на контролен след 1 календарна година. Докторката изглеждаше изморена, но спокойно ни изчака да си зададем всички въпроси. На въпроса дали има подобни случаи отговори оклончиво.

Сега ни предстои 4то мнение.

Много ми се искаше др. Оскар да е прав, но май не е.
Искам да ви попитам има ли в България изобщо лекар, който да има опит с късогледство при много малки деца какъвто е нашият случаи? Обмислям и консултация в чужбина.
Бих искала да се свържа с някоя майка на детенце с подобен проблем.
Много ме объркват лекарите. Всеки казва различно. А никой не ми каза така и така имал съм и преди такъв случаи, еди как си се развиха нещата. Дават ми препоръки, но на база на какво не се знае. Искам да знам, че са имали и други подобни случаи.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 08:49 от adoring_minsky

# 413
  • Мнения: 85
Здравейте,
за различен от вашия проблем съм търсила различни очни специалисти - само д-р Барбукова в СБОБАЛ Варна, ми е давала спокоен отговор на въпроса - "Имали ли сте в практиката такъв случай, как се развиват нещата в бъдеще, какво да очаквам за детето ми?"
Другите се преструваха, че не ме чуват като ги питам

# 414
  • Мнения: 101
Здравейте, мами! И при нас започнаха очни проблеми. Синът ми е на 1г и 10м и отскоро започна да криви очичките навътре. Рядко ги събира едновременно към носа, предимно изкривява едното или другото навътре. Не е постоянно изкривяването, случва се като гледа нещо отблизо или като е уморен. Заведохме го на преглед при д-р Люцканова в очен център Изгрев. Разшири му зениците и чрез скиаскопия измери диоптър +3,5 на едното и +4 на другото око. Прегледът мина с много рев и дърпане, опита и с рефрактометър, но не се получи. Диагнозата е далекогледство с интермитираща езотропия. Изписа очила с диоптър +2 и на двете очи, като след 3 месеца трябва да отидем на контролен преглед и каза, че най-вероятно ще увеличи диоптъра на очилата.
Решихме да отидем на второ мнение при д-р Ковачев. Според него вероятно диоптъра не е измерен правилно, понеже детето е неспокойно и отделно не може да съдейства все още. Посъветва ни да изчакаме до 3-годишна възраст и обясни, че при малки деца често има кривене на очичките и промяна в акомодацията и често диоптъра се израства. Каза, че е притеснително ако очите останат по-продължително време в изкривена позиция и не се центрират веднага след самото кривене. Каза ако искаме да се консултираме и с д-р Филева в Света Петка. Запазили сме час, но е чак за 22 февруари.
Има ли мами, чиито дечица са със същата диагноза и сложихте ли очилца или решихте да изчакате? И ако сте сложили очила с + диоптър, дечицата не виждат ли размазано с тях на далечно разстояние ?

# 415
  • Варна
  • Мнения: 74
Здравейте, имам дете на 2г, което по рождение е с очен проблем. В момента сме пациенти на др Филева и сме доволни, защото е спокойна, с опит и техника зад гърба си. Препоръча ни я прф. Контрова като   й разказахме случая си. Не натискайте детето, говорете, обяснете не е толкова малко. Ще свикне в един момент и ще стане "с добро" прегледа. Били сме и при Барбукова, изключително хуманна и търпелива, но не мога да кажа мнение за опита й. Били сме на операции в Белгия в UZA. Може да потърсите консултация с тях, като предварително се уговорите за час с писма. Търсете консултация с др Ван Ос. Цените им са по човешки дори от българските- около 40Е, но имате др. разходи. Знам какво е чувството да те боли за детето ти и в същото време да събереш сили, за да намериш най-доброто за лечението му!
Ако мога да помогна с каквото и да било, пишете ми!
Желая здраве!

# 416
  • Мнения: 836
Здравейте,
за различен от вашия проблем съм търсила различни очни специалисти - само д-р Барбукова в СБОБАЛ Варна, ми е давала спокоен отговор на въпроса - "Имали ли сте в практиката такъв случай, как се развиват нещата в бъдеще, какво да очаквам за детето ми?"
Другите се преструваха, че не ме чуват като ги питам
Подкрепям мнението Ви за др.Барбукова. На моето дете помогна много. Имаше вече в практиката си друго дете с подобен проблем, но нашия беше по-изострен. С постоянство от нейна страна, а и от страна на детето сме доволни от резултата.  Синът ми беше на 5 г. стигаше до кръста й, когато го занесохме при нея на преглед.  Сега е на 18 г. В един момент тя самата поиска и уреди консулт с доц.Контрова -предложеното лечение/макар и по-кратко във времето/ при нас не даде резултат. И така искам, неискам следвах съветите  и лечението на др.Барбукова. Моето дете е поредното в практиката й, което премина от призматични към обикновени стъкла на очилата и не криви окото. Това лято дори направихме слънчеви очила с диоптър +1,75 и на двете очи. Доволна и благодарна съм й на тази лекарка.

# 417
  • Мнения: 185
Здравейте, моето момченце е на 5г. и от тези дни сме с диагноза за астигматизъм и късогледство на двете очи - 0,5. Казаха, че няма корекция и, че докато расте ще се качва диоптъра 😔. Изписаха ни очила за астигматизма и късогледство. Четох тези дни за очилата, че има за и против. Чудя се дали да не видим и друго мнение. Кой доктор бихте ми предложи от София 😐

# 418
  • Мнения: 5
Здравейте,
детето ми е на 2 години и 4 месеца.
Когато беше на година и половина му направиха операция заради страбизъм. Слава Богу, всичко мина добре и това е зад гърба ни. Остана далекогледството и астигматизмът. Носи очила, но е хубаво при слънчево време да носи слънчеви.
Знаете ли къде могат да ни направят слънчеви очила с диоптър за толкова малко дете? Диоптричните ни са на Нано  и сме много доволни. Удобни са му и си ги носи без проблем.

# 419
  • Мнения: 9 873
На мен в нашата оптика ми казаха, че не правели слънчеви с диоптър? Може и толкова да си знаят. Но лятото, когато е горещо той много се поти с очила, и не иска да ги носи

Общи условия

Активация на акаунт