Отново гърло

  • 1 330
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Какво да дам за червено гърло ,при нас винаги ни изписват панцеф ,защото нищо друго не помага .Вече сме малко по големи и си мислих дали да не сам Инфлуцид и осцилококцинум ? Или нещо друго ? Обикновенно караме три дена с витамини ц ,Изопринозин и температуро понижаващи и накрая панцеф ?

# 1
  • Мнения: 36 001
а кои сте "вие", които сте "малко по-големи"?

# 2
  • Мнения: 1 565
Близначки на 2 ,6 м

# 3
  • Мнения: 46 543
Какво показва гърления секрет?

# 4
  • Мнения: 1 565
Не съм ходили да давам от снощи е така според мен още не е толкова зле едва 37 дигна .По скоро сополите правят проблем .Вече не ходя веднага на лекар все едно и също ни казва сигурно вече за 10 път за две години сме със зачервено гърло .

# 5
  • София
  • Мнения: 7 996
Ако всеки пьт за зачервено гьрло пият антибиотик, това е лудост. Направете един гьрлен секрет, за да се види дали има нещо. Иначе има летни вируси, които протичат сьс зачервено гьрло и не се пие антибиотик за тях.

# 6
  • Мнения: 1 565
Не е всеки път но поне три пъти до сега са пили антибиотик правят ангини и не става с друго

# 7
  • Мнения: 46 543
Не съм ходили да давам от снощи е така според мен още не е толкова зле едва 37 дигна .По скоро сополите правят проблем .Вече не ходя веднага на лекар все едно и също ни казва сигурно вече за 10 път за две години сме със зачервено гърло .
Не за този път. По принцип какво излиза, за да назначат Панацеф.
Може да е недоизлекувана бактериална инфекция. Затова се прави гърлен, спрямо резултата се изписва точния АБ, и след лечението се пуска контролен секрет, за да се види дали е чист. Ако не е назначен правилния АБ инфекцията си стои и се възобновява, което води до чести боледувания.

Другият вариант, ако не ви пускат изследвания, да ви изписват АБ за вирус, който си е нормален за възрастта и си минава сам, само излишно се приема лекарството.

Затова - задължително настоявай за гърлен секрет, ако пак тръгнат да ви изписват АБ.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 996
Ангината сьщо задьлжително не се лекува с антибиотик. Има вирусни ангини, вьпросьт е да се изолира кой е причинителят. Приемьт на антибиотик при вирусна ангина е безсмислен, освен ако няма вторична инфекция.

# 9
  • Мнения: 5 820
   Според вас гърлен секрет може ли да вземе и лаборант?

# 10
  • Мнения: 46 543
Дъщеря ми само при лаборант съм я водила.

# 11
  • Мнения: 5 820
Дъщеря ми само при лаборант съм я водила.

   Зададох този въпрос, защото преди два дни ходих на очен лекар и показах Микробиологичното изследване на очен секрет. И докторът ми отговори, че не трябва да зачита това изследване, тъй като трябва да се взима такъв секрет само от лекар. Добре, но като лекар не иска да вземе такъв секрет, какво прави човек? Много са ми интересни такива доктори. Не знам каква е тяхната цел. Човек иска да разбере какъв е проблемът му. Вярвам, че и лаборантите са обучени и специализирани да взимат секрети.

# 12
  • Мнения: 46 543
Мхм, много лекари се правят на интересни с подобни коментари, само те са страшната работа, от другите нищо не става, въпреки че това са учили Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
   Според вас гърлен секрет може ли да вземе и лаборант?
Да, разбира се, но лекарката на сина ми държеше тя да вземе секрета като имаше проблем. Изводите си вадете сами.
Иначе в 9 от 10 случая ги взема лаборант на децата ми.

Общи условия

Активация на акаунт