Катастрофи с жертви всеки ден

  • 22 458
  • 243
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 22 754
Сега вече не е ли 120 км/ч.??? Преди май беше по-висока. Но не съм сигурна.

# 211
  • Мнения: 14 490
Какво се заяждаш, тя е написала, че са се връщали от Белград, не че магистрала Тракия е от Белград. И при дъжд и сняг 120 не е най-удачната скорост, дори на магистрала.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
140 км/ч е максималната разрешена скорост по магистрала в Бг.

# 213
  • София
  • Мнения: 22 754
Не я ли намалиха заради много катастрофи и жертви?

# 214
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 211
Не я ли намалиха заради много катастрофи и жертви?
жертвите не определят максимално допустимата скорост по магистралите.

# 215
  • София
  • Мнения: 22 754
Не я ли намалиха заради много катастрофи и жертви?
жертвите не определят максимално допустимата скорост по магистралите.

Това е яссно!

# 216
  • Мнения: 2 143
Какво се заяждаш, тя е написала, че са се връщали от Белград, не че магистрала Тракия е от Белград. И при дъжд и сняг 120 не е най-удачната скорост, дори на магистрала.
Нямат култура, нямат съзнание, нямат мозък. На 27.11. се прибирахме от Белград и на магистрала Тракия беше ужас.
Права си - предположих и сгреших! Моя грешка. Наистина може да се прибереш от Белград по Тракия!
п.с. Неудачна е едно, допустима друго.

# 217
  • Мнения: 4 741
Нямат култура, нямат съзнание, нямат мозък. На 27.11. се прибирахме от Белград и на магистрала Тракия беше ужас. 90% караха като обезумели с над 120 км. при положение, че по пътя имаше сняг и валеше. Никаква дистанция. Пълни идиоти.
На 05.07 при Ихтиман отново заради несъобразена скорост и не спазване на дистанция ни удари товарен бус.
Не знам как минават листовките и изпита за кормуване?
Белград? Магистрала Тракия? Някой пълни идиоти карат със 120 по магистралата,  на други им куца Географията.

А и между другото - колко е максимално допустимата скорост по магистралите в Република България?
Вие май изобщо не четете. На връщане от Белград. Вие от къде мислите трябва да минем за Бургас? По м. Хемус. А пък малко след границта няма да кажа какви шматароци имаше- с летни гуми, ама караха Порше и BMW. 42 км. карахме с 40 км/ч. щото гъзарчетата си мислят, че са на Карибите и им трябват летни гуми в края на ноември.
Да, пълни идиоти при положение, че имаше сняг по пътната настилка, валеше сняг. В посока Пловдив беше много натоварено. Изпреварваха невнимателно, не спазваха дистанция.
Имаше няколко предпоставки за ПТП.

# 218
  • Мнения: 4 741
Сега вече не е ли 120 км/ч.??? Преди май беше по-висока. Но не съм сигурна.
И при сняг и непочистен път пак ли със 120 км./ч трябва да се движи едно МПС?
Изобщо тези, които си мислят, че при намалена видимост е допустимо да се кара с над 100 км./ч. били ли са жертва на катастрофа?
Аз говоря като жертва. Както писах в по- реден пост, на 05.07 бяхме блъснати от товарен бус на м. Тракия при Ихтиман. Имаше мъгла и дим. Съпругът ми караше с 60 км. и така успяхме навреме да видим някакви силуети на обърнати автомобили и спряхме без да ударим лекия автомобил пред нас. Ако и товарния бус караше с 60-70 км. нямаше да се натресе в нас и да ни помели. Не знам как оцеляхме по чудо. Бяхме и с голямото дете (5 годишно). Е, мен малко ме потрошиха, но поне съм жива. Нямате представа какъв ад беше, какъв звук издават намачканите ламарини, колко е страшно да слушаш стенанията на хората молещи се някой да им помогне.
Ако всички бяха съобразили скоростта и дистанцията спрямо обстановката нямаше да има толкова пострадали и жертва.
Ако и съпругът ми беше карал със 120 км./ч. или повече сега щяхме да сме на оня свят.

# 219
  • Мнения: 2 143
Съпругът ми караше с 60 км. и така успяхме навреме да видим някакви силуети на обърнати автомобили и спряхме без да ударим лекия автомобил пред нас.
А съпругът ти караше ли на аварийни?  Щото то по закон и правилник за прилагането му има изискване за минимална скорост с която да се кара по магистрала ако няма наложено ограничение на скорост. Въпроса е риторичен, знам, че не е! Между другото превозно средство което пъпли с 40 км/ч при намалена видимост е също толкова опасно колкото гъзар със 130 при същите условия
Личен опит. Ако падне малко дъжд или недай боже придружен с мъгла всичкото шофер започва да кара на ръчна спирачка ( дето има една приказка - малко дъжд да падне и охлювите изпълзяват на пътя ). Затова от позицията на опита и над 800к грубо километра по знайни и незнайни пътища не мога да повярвам, че 90% от трафика е бил с над 120 км/ч на сняг. По-скоро очите на страха са големи.
А защото съм "гъзарче"...
Скрит текст:

# 220
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Съпругът ми караше с 60 км. и така успяхме навреме да видим някакви силуети на обърнати автомобили и спряхме без да ударим лекия автомобил пред нас.
А съпругът ти караше ли на аварийни?  Щото то по закон и правилник за прилагането му има изискване за минимална скорост с която да се кара по магистрала ако няма наложено ограничение на скорост. Въпроса е риторичен, знам, че не е! Между другото превозно средство което пъпли с 40 км/ч при намалена видимост е също толкова опасно колкото гъзар със 130 при същите условия
Личен опит. Ако падне малко дъжд или недай боже придружен с мъгла всичкото шофер започва да кара на ръчна спирачка ( дето има една приказка - малко дъжд да падне и охлювите изпълзяват на пътя ). Затова от позицията на опита и над 800к грубо километра по знайни и незнайни пътища не мога да повярвам, че 90% от трафика е бил с над 120 км/ч на сняг. По-скоро очите на страха са големи.
А защото съм "гъзарче"...
Скрит текст:

Виж сега колега - както го е казал народа "Страх-лозе пази" и затова е по добре да караш малко по-бавничко, но да стигнеш здрав и читав. Друг е въпросът че повечето аутобани в Европа имат допустима минимална скорост.

# 221
  • Мнения: 4 741
Аха то много лесно било акъл да даваш след като дори не знаеш за какво става дума. Кви аварийни кви пет лева. Ама ти явно си супед- дупер як шофер. Как би изпреварил някой като пътя е покрит със сняг, насреща само ТИРове и гадни завои? Никой не посмя да изпревари Поршето, не само ние страхливците.
Ако теб и твоето семейство станете жертва на катастрофа ще те видя колко ще си смел.

# 222
  • Мнения: 2 143
Ама ти явно си супед- дупер як шофер. Как би изпреварил някой като пътя е покрит със сняг, насреща само ТИРове и гадни завои? Никой не посмя да изпревари Поршето, не само ние страхливците.
Ако някой охлюв пъпли с 40 ми трябва само 50 м видимост и 5 до 10 сек за да го изпреваря. Въпрос на преценка и възможности.
И не - не съм супед- дупер. Животно съм!

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
До сега изглеждаше компетентен, сега вече изглеждаш  Sick . От високото много боли...Заради такива с "възможности" сума ти и народ си е отишъл без време.

# 224
  • Мнения: 47 987
Аз вече отказвам да се возя с някои шофьори- колеги, роднини... самоуверени и рискуващи живота на другите. За съжаление те си летят по пътищата и пак нямам гаранция че няма да се натресат в нас- дали като пътуваме в кола или като пешеходци. Не ме интересува вече комплекси ли избиват, просто са си прости ли...но ме е страх.

Общи условия

Активация на акаунт