Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! - 16

  • 46 651
  • 444
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 163
Много са трагични.
Всичко, каквото е написала Гърне, да се спазва стриктно.
Няма да стане бързо, нито лесно, иска се много строга дисциплина.
Всичко що е въглехидрат да се спре, без отлагане. Плюс Метформин, спорт/ много движение.
Тези резултати със Сиофор ли са?

Да, но ендокриноложката, при която отидох и която назначи изследванията беше категорична, че дозата е съвсем малка.

# 376
  • Мнения: 54 448
За твоя случай е малка дозата, но по принцип не е толкова малка.
Не знам без Сиофор как биха изглеждали резултатите?

# 377
  • Мнения: 163
За твоя случай е малка дозата, но по принцип не е толкова малка.
Не знам без Сиофор как биха изглеждали резултатите?

Засега няма да пробвам. Grinning

# 378
  • Мнения: 54 448
Не, няма.
Това не се прави често. След 6 месеца най-рано.
Питам се просто.

# 379
  • Мнения: 17
Здравейте,
ще съм ви много благодарна, ако коментирате резултатите ми от днес:
Инсулин на гласно - 6.85 - препорително под 10
Глюкоза - 4.83 (реф. 2.80 - 6.10)
Изследвах и щитовидна жлеза:


TSH   S        1.64       µIU/ml     0.27 - 4.20     ECLIA
Free Т4 (fT4)   S     13.14       ng/l     9.30 - 17     ECLIA
Free T3 (fT3)   S     2.51       ng/l     2 - 4.40     ECLIA
ТАТ (Tg Ат)   S     12.5       IU/ml     0 - 115     ECLIA
A-TPO (MAT)S     10.6       IU/ml     0 - 34     ECLIA

Проблемът ми е, че последните два месеца без никаква промяна в навиците качих 3 килограма и всичките са около ханш/корем.
Много ще ми помогнете с мнението си, защотот до Нова година не мисля, че ще стигна до лекар...
Благодаря!

# 380
  • Мнения: 28
Здравейте,
Преди около два месеца бях диагностицирана с хиперинсулинемия. Стигна се до въпросното изследване понеже от една година се правят опити за бебе, съответно завишените нива на инсулина са причина за липса на овулация 😓. В момента се лекувам с пизона комби по едно хапче вечер, витамин Д и фолиева киселина (последните две са по- скоро добавка). От деня на изследването не съм вкусвала захар, плод и мед(колкото и да ми е трудно), изключила съм бял хляб, консумирам минимално количество на варен картоф, теглото ми е 44кг... Има ли някой от вас, който е бил с проблемно забременяване поради завишен инсулин? Прилагам и резултатите ми.
Благодаря,

# 381
  • Мнения: 5 867
За какви завишени нива на инсулина става въпрос? Той дори е поднормен на гладно...

# 382
  • Мнения: 28
За какви завишени нива на инсулина става въпрос? Той дори е поднормен на гладно...

Ендокринолога ми каза, че след 120мин трябва да е около 10-12,а моят е почти 30. Каза да не консумирам никакви плодове, мед и захар разбира се. След три месеца пак да повторя изследването 🙄

# 383
  • Мнения: 5 867
Хм, не знам... Аз дълбоко се съмнявам, че точно инсулинът е виновникът да нямаш овулация, даже почти със сигурност не е това причината.
Което не пречи да продължаваш да водиш здравословен начин на живот - това е добре, но просто, според мен, ако действително има някакъв проблем със забременяването, той е от друго естество.

# 384
  • Мнения: 28
Всички хормони са ми в норма, микробиологкя и цитонамазка без забележка. Цикълът ми е между 30-31 дни, три месеца ходя на ехограф към 14ти ден от цикъла и не се вижда фоликул, който да расте. Сега ми предстои цветна снимка и ако там всично е наред предизвикване на овулация.


quote author=Гърне без похлупак link=topic=991642.msg42511875#msg42511875 date=1615974006]
Хм, не знам... Аз дълбоко се съмнявам, че точно инсулинът е виновникът да нямаш овулация, даже почти със сигурност не е това причината.
Което не пречи да продължаваш да водиш здравословен начин на живот - това е добре, но просто, според мен, ако действително има някакъв проблем със забременяването, той е от друго естество.
[/quote]

# 385
  • София
  • Мнения: 736
Гърне без похлупак, не мога да коментирам липсата на О, но ако ви карат да правите пак обременяване след 3м, това не е ок. Най-рано след 6м, най-добре след година. Или си проследете глюкоза и инсулин на гладно или се нахранете обилно вместо да пиете глюкоза.

# 386
  • Мнения: 1 659
Високият инсулин или кр.захар увреждат яйцеклетките. Овулация съм.имала, но я.резервне е добър. Аз съм с наднормено тегло, все на диета и както се казва "гладна и дебела" Joy
Случайно си открих сама инсулинова резистентност, дотолкова сама, че попитах ендокринолог какво да изследвам и хоп леко висок инсулин.
След диета+хапче за инсулина забременях и родих след 10г. борба и много опити инвитро.
Имах и др.проблем, но мисля, че и контрола.на инсулина помогна.

# 387
  • Мнения: 126
Здравейте може ли да коментирате тези резултати,хашимото е ясно,има ли Ир?
Благодаря

# 388
  • Мнения: 5 867
Да, има, но в по-лека степен.

# 389
  • Мнения: 271
Високият инсулин или кр.захар увреждат яйцеклетките. Овулация съм.имала, но я.резервне е добър. Аз съм с наднормено тегло, все на диета и както се казва "гладна и дебела" Joy
Случайно си открих сама инсулинова резистентност, дотолкова сама, че попитах ендокринолог какво да изследвам и хоп леко висок инсулин.
След диета+хапче за инсулина забременях и родих след 10г. борба и много опити инвитро.
Имах и др.проблем, но мисля, че и контрола.на инсулина помогна.

Здравей, какво хапче си пила? Вчера ми откриха високa инсулинова резистентност и ми предписаха метформин. Моля някой да изброи забранените и препоръчителните храни.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 18:30 от finеsse

Общи условия

Активация на акаунт