Повторна телефонна измама

  • 6 891
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 219
Мои познати възрастни хора пострадаха от телефонна измама. Подадоха сигнал в полицията и малко след това пак телефонни измамници са се опитали да им вземат пари с уговорката, че са полицаи и искат да заловят престъпниците. На някой друг случвало ли се е след подаден сигнал в МВР да му се обадят отново измамници? Подозирам, че има връзка между сигнала и повторното обаждане, но естествено това са само мои лични мисли...

Без сигнал към МВР на баба ми се обаждаха около 20:30 вечерта. Представили са се, че са от МВР и са я рязпитвали за някакви неща, а тя изобщо не е включила, че са измамници. Не са и искали нищо, но аз хубаво и се накарах, че е разговаряла надълго и широко с тях. Кой знае какво са я разпитали и тя е забравила. Изтръпнах, когато ми го разказа. Предупредете близките си, че това се случва. Може да е част от схема. Не ми се вярва МВР да звънят след работно време без причина!

# 16
  • Мнения: 10 264
Лоша работа с родители и баби. На наще (70г) съм им казала никакво вдигане и обесняване с никой по телефоните, обаче не чуват. Баща ми даже решил ако му звъннели да се уговорел и да отидел без парите на уреченото място да ги бил видел кои са тези. Друг вариянт да се обадел в полицията и да отидел с полицай на мястото. Викам му съвсем е откачил, ще вземат да го пребият, че и окото им няма да мигне. А полицай пък абсурд да се помъкне с него. Че не живея и в БГ и съвсем не мога да се разправям с тях. Бог да ги пази се моля само.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 466
В нашия вход на един съсед бяха звънели, той казал да дойде пред блока, ще му даде парите, защото уж зет му катастрофирал, за операция трябвало.В това време идва зет му, разбират,че е измама , викат полиция и арестуваха един таксиметров шофьор.След два часа го върнаха, взе си таксито и си тръгна.Много е страшно като чуеш някой да реве и вика майко, майко.На мен два пъти ми го правиха, и двата пъти ме блъсна в главата, въпреки,че знаех, че са измамници.До вечерта треперех от стреса.Втория път се усетих веднага, та му казах:Добре маме, ще ти ги пратя до Брюксел по уестър юнион.Напсува ме и затвори.

# 18
  • Мнения: 4 518
На майка ми бяха звъняли преди години. Уж кака ми катастрофирала и искала пари, защото убила дете на пътя. Мама знае, че кака никога не би ѝ звъннала преди да е оправила нещата (освен това тя е много внимателен шофьор). Та мама се усетила и казала на "дъщеря си" да се оправя и че не я интересува. Тези били шокирани и започнали едва ли не да я обвиняват каква майка е...
И на мен ми звъняха в 3 сутринта, защото съм свидетел по дело. Абсурдни са, аз съм свидетел, но те ми искат личните данни. Заплашиха ще с арест, поканих ги и те ми затвориха.
Жалки са!

# 19
  • Мнения: 1 504
заплашват ги, обиждат и ги изпращат да си изтеглят парите от сметката, ако нямат вкъщи
Казала съм и иска ли някой пари, да знае,че е измама и на никой да не дава.Поредната измама е да се представят от НОИ и,че можели да увеличат пенсията, но трябвало да покажат всички пари и ценности,които имат, нещо като застраховка.И влизат по домовете и обират хората.

На това последното, има ли кой да се върже??. Shocked

Да преди няколко дни,тази схема е проработила (Добрич).

# 20
  • Мнения: 4 239
             Разследването за ало-измамниците - https://nova.bg/news/view/2017/07/16/187901/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D … 1%8F%D1%82%D0%B0/

# 21
  • Мнения: 22 036
Преди 10-15 години ми звъннаха и в интерес на истината явно имаха някаква информация, защото историята се наместваше с роднините, за които говореха. Представи се за "чичо ти, еди кой си" и че били му откраднали парите и трябвало спешно да плати някакво капаро.
Аз се усетих, но явно твърде бързо реагирах, като казах, че веднага ще изтегля и да дойде до офиса да ги вземе. Бях решила да си уговорим среща и да извикам полиция, но се усети и затвори.

Аз не знам как се хващат още и на Нигерийските принцове и принцеси, ама е факт, че на година има измами за над 50 милиона в Австралия.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 466
Това им е бизнеса,от това живеят, тунизийските любовни плъхове също.И нашите измамници също.Я какви палати имат.И най интересното е, е няма нищо ново под слънцето, същите измами ги правят и в Япония, и в Русия, и по целия свят и то отдавна.А японците колко са изобретателни....Колкото по-отдавна е капитализъм в държавата, толкова и стари са измамите.

А от Нигерия непрекъснато наследявам милиони долари, ту от тоя, ту от оня.Трия веднага.

# 23
  • София
  • Мнения: 19 249
Интересно ми е , след като хванат измамниците, колко от тях реално получават присъда...
Обикновено хващат куриерите, които в повечето случаи, не знаят даже за какво става дума.А те контактуват с измамниците само по телефона, дори не знаят как изглежда "шефа"!
Да бе, не знаят...
Пращат човек да вземе едни пари в плик и той грам не се замисля... Ами щом е толкова прост - ще си отнесе боя някъде

# 24
  • Мнения: 2 600
Всъщност вероятно по-голямата част от тези хора не са толкова глупави или шокирани от ужасните сценарии, колкото тръгнали по пътя на сенилноста, само че не става внезапно загубата на мозъчни функции и околните не забелязват дълго време. В края на краищата животът е изкуствено удължен с всякакви лекарства, болестите и увреждамнията си вървят, но при нас и профилактиката, и медицината не са кой знае какви. Високо кръвно, диабет и т.н. увреждат И мозъка, но бавно. И са масови в България. Редовно пускат статистики от сорта на Еди колко си са диагностицирани с Еди какво си и още толкова и толкова имат същото, но не знаят.
За мен това е обяснението за повечето подобни безумни отстъпки - не глупост, а увреден мозък.

# 25
  • Мнения: 3
На мен са ми звъняли телефонни измамници аз съм още дете но ги игнорирах...

# 26
  • Мнения: 1 756
За мен това е обяснението за повечето подобни безумни отстъпки - не глупост, а увреден мозък.
Баба ми, Бог да я прости, беше с деменция, когато й взеха 2000 лв. Дори не можахме да разберем по телефона или на вратата й бяха цъфнали тея гадове. Това беше първата ми клетва, която изрекох. Беше преди 2-3 години. Относно по-горен коментар защо не си ги е държала в банка - ами защото ги е събирала да ги даде на децара и внуците си, както цял живот е правела. А и преди с разните му фондове за до 18 години да не се барат много пари бяха си отишли безвъзвратно и това беше нейният начин. Тези хора, които крадат от болни възрастни пенсионери заслужават това, което ги ороклех всичките до един.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 219
те и да си държат парите в банка като заплашат децата със смърт или телесни повреди... изумявам се от някои коментари.

# 28
  • Мнения: 7 743
сега ги водят до банката да си изтеглят парите
то е лесно да си смел, ама да не си сама баба на село и да те заплашат, че ще ти отрежат краката, ръцете, пребият децата... и като се завъртят двама страшни, грозни ма***ла около оградата....
нови са вече сценариите и от страх дават, не защото вярват на измишльотини

# 29

Общи условия

Активация на акаунт