Фотография - 85 тема

  • 65 234
  • 767
  •   1
Отговори
# 150
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
Имам едно питане- когато искам да използвам маска , но тя да е черна , а не бяла, какво да направя?
ctrl+i - за да я направиш черна


# 151
  • Madrid
  • Мнения: 514
Уж и аз това пробвах , но явно бъркам бутона control при i mac...
Благодаря ти !

# 152
  • Мнения: 2 836
От тези 4 чуденки - Д3400 като най-нов и наточен модел, но по принцип е по-важно с какви обективи ще се работи. При наличие на много обективи или желание за разширяване на асортимента им, не бих купил тяло без възможност за донастройка на фокуса.  





Благодаря, а бихте ли написали кой модел е без донастройка на фокус, за да внимавам  newsm78
И ако имате друго предложение до 1000 лв, ще се радвам да споделите : ))

# 153
  • Мнения: 389
ilindi4ka, боядисай я.








# 154
  • Мнения: 5 366
При Мак контрол е под името команд.

# 155
  • Madrid
  • Мнения: 514
Plm 79, много красиви снимки!

# 156
  • Мнения: 389
Мерси!Една, като за тапет , например.

# 157
  • София
  • Мнения: 505
Bla  bla,  не е ли на живо?

Не, запис е и можеш да го гледаш колкото пъти искаш. Дори не се налага да го сваляш, а гледаш от нейния сайт.

# 158
  • Мнения: 4 009
Три квадрата от мен

 
Скрит текст:



# 159
  • Madrid
  • Мнения: 514
Здравейте,

имам въпрос, с новата версия на Фотошоп , за която се абонирах, не ми отваря снимките в jpg.
Някой сблъсквал ли се е и дали бихте могли да ме насочите как да конфигурирам някои настройки. Лайтрум ги отваря и когато реша да продължа обработката във Фотошоп , остава в черно... и няма образ на снимката
Когато файла е в рау, отваря cámara raw и няма проблем.

# 160
  • Madrid
  • Мнения: 514
Питам си дали пак стои като петна по лицето опита за сняг , който може, ще се радвам да изкоментира

# 161
  • Мнения: X
Питам си дали пак стои като петна по лицето опита за сняг , който може, ще се радвам да изкоментира
Според моето мнение -да, стои като петна по лицето, но не и като сняг. Особено на шията много си личи текстурата и стои много неестествено. Някой по-напред беше писал, че рядко такива текстури стоят добре на снимки, които не са навън, а и трябва доста да се изпипат нещата, за да изглежда донякъде естествено. Отделно ми се струва, че лицето е много обработено или поне си личи.  Peace
Ето тук на пръв поглед с търсачката във Фликр намерих няколко, при които не знам използвани ли са текстури..., но ги виж. Peace

# 162
  • Мнения: 4 009
Пак аз, че ми е болна тема това на мен Grinning
Използваш "неправилни" текстури за ефекта, който искаш да получиш. Ако искаш да стои естествено - трябват ти различни текстури, с различни големини и форми на снега - демек текстури на истински сняг, а не изкуствено рисувани петънца. Сега е точно времето да си направиш такива сама - като започне да вали сняг, излизаш вечер на терасата и пляскаш в тъмното с вградената светкавицата пред теб. Буквално. Правиш 50 кадъра с различни настройки и после избираш най-сполучливите.

Ето примерен вариант, взех (дано не възразяваш) твоя снимка от фликр, по-зимна и външна и и сложих няколко различни текстури. От лицето изтрих съвсем символично няколко по-големи "петна", защото иначе стои прекалено неестествено - чисто гладко лице, и само отстрани вали сняг... В зависимост от изходната снимка и желанието - снегът може да е по-малко или повече - тук съм сложила много Simple Smile
Скрит текст:

И още една - само с една текстура е тук


Последна редакция: пн, 04 дек 2017, 18:37 от Нервен_Хамстер

# 163
  • Madrid
  • Мнения: 514
Аз не съм ползвала текстура, а с шум съм ги правила различни слоеве, уж точно това целях, да са различни, и тази втората снимка е навън.
Няма тука сняяяг, ама и да имаше, като направя снимките , докато вали, после как да ги сложа върху моята?
Може би отворя снимката, която обработвам и после “place”  втората със снега и да сложа слоя  на “screen”...
Много ми харесва как си ми го направила , хамстерче!!
Ти какво ползва, твои снимки или готови текстури?

Последна редакция: вт, 05 дек 2017, 19:45 от ilindi4ka

# 164
  • Мнения: 4 009
И двете - имам и мои текстури и няколко сваляни от нета. Иначе да - копираш снимката, слагаш я върху другата снимка и слоя на screen или lighten/lighten color.
Ако ще нагласяш по няколко текстури едно върху друго - може предварително да изтриеш черното до колкото може (със селектиране на цвят или с магическата гума) за да не се изсветлява и замъглява много изходната снимка.

Общи условия

Активация на акаунт