Фотография - 85 тема

  • 65 189
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 451

Поживяло си е, това колело!
Yellow Heart

# 721
  • София
  • Мнения: 790
Вейда, къде ги намираш тия колела толкова често? Grinning Много ли обикаляш, или просто си има доста при вас?

Влизам с една семейна, понеже напоследък почти нищо не снимам.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Продадох си тялото (хахаха, как звучи!) и сега ми е тъжно някак... и странно, имам обективи, а няма къде да ги закача. Внезапно много ми се приснима Simple Smile

# 723
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ох, Чоколина, не можах да се стърпя, така забавно си го написала!  Joy Hug

# 724
  • Мнения: 451

Мъхче, има много, да Smiley
Чокс, JoyJoyJoy

# 725
  • Мнения: 161
@chockolina Поне за кауза ли го продаде? Simple Smile

Венеция от преди няколко дни:




# 726
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кауза Сони Wink

Ох, как обичам Венеция по това време на годината!

# 727
  • Мнения: 161
Какво Сони, ако не е тайна Simple Smile
Ти с какво беше? Канон?

# 728
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Бях с Никон, Вили, D750. Сонито ще е a7iii.
Основната причина за смяната е тежестта, почти не го вземах със себе си и направо спрях да снимам напоследък. Да живеят смарт телефоните и инвестициите в развитието на техните камери!

# 729
  • Мнения: 161
Бях с Никон, Вили, D750. Сонито ще е a7iii.
Основната причина за смяната е тежестта, почти не го вземах със себе си и направо спрях да снимам напоследък. Да живеят смарт телефоните и инвестициите в развитието на техните камери!

То и Сонито не е много леко Simple Smile  Хайде чакам да се похвалиш скоро Wink

Едни венециански пилета:

# 730
  • Мнения: 451
Чоки, а защо точно Сони? Нали наскоро избирах и аз, още са ми интересни чуждите критерии, нищо че ми бръмна главата от сравнения, видеа, статии и прочие 🤪. При мен също имаше голямо значение тежестта (смъкнах около 30% от това, което носех преди), но Сони a7iii е само 100гр по-лек от Никона ти + примерен обектив 100 2.8 макро - пак си с над 1кг на рамо. Аз и преди смяната не носех толкова! Scream

Улични превъзходни находки:


Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 23:47 от Вейда

# 731
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вейдичка, не е 100, 200 гр. е разликата, т. е. 22-23% по-леко е само тялото. Ти защо избра Фуджи?

Голямо чудене му дръпнах и аз, като се колебаех между Фуджи и Сони.  В крайна сметка, везните се наклониха в полза на Сонито заради това, че е ФФ (не ми се искаше да се връщам назад към кропка), батерията му е два пъти по-издържлива (и наполовина на Никона, за мое съжаление...), има повече фокусни точки и, бях го споменала по-напред, несработване на Лайтрум с Фуджи (може и да не е така, но срещнах доста подобни коментари), а аз ползвам само Лайтрум за суровата обработка.
Два са минусите на Сони, цената и относително по-голямото тегло на високия клас обективи.

Много се чудя дали да не си взема един преходник и да си запазя 105-цата от Никона, много си го обичам този обектив...

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 11:21 от chockolina

# 732
  • Мнения: 451
Първата ми идея беше да се върна към 4/3, съответно или пак Панасоник (който ме познава знае колко обичах моя GX7), или Олимпус. После в уравнението влезе Фуджи и след няколко седмици четене и мислене се наложи Smiley. Донякъде заради 60 макро (това ми е най-удобната дължина, мн рядко закачам нещо друго от много време насам, даже бях разпродала всичко и бях оставила само него и 85 още преди да реша да сменям системата). Фуджинонът ми допадна най-много от тези, които срaвнявах, с тази и близка дължина макро. Заради качеството на картината, батерията... стандартните неща. Компромиси с теглото не ми се правеха, камерата е всеки ден в чантата ми. До последно се чудех по-нисък, или по-висок клас да взема. Накрая взех по-ниския (без да губя качество в картината, поне според ревюта и сравнения из нета), но ако снимах стрийт например, или спортни събития, вероятно нямаше да е точно той. Не съжалявам за избора си, истинско бижу е Yellow Heart.
Много се чудя дали да не си взема един преходник и да си запазя 105-цата от Никона, много си го обичам този обектив...
Ако не губиш качество и бързина - защо не. Не съм ползвала никога преходник, въобще не знам как се държи обектив закачен на такова нещо. Simple Smile

# 733
  • Мнения: 771
Както писах и преди това фуджито няма абсолютно никакви проблеми с Лайтрума, може да е имало преди 4-5 години но отдавна не е така.

# 734
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Честит празник!



Общи условия

Активация на акаунт