За Балчик! Или как си тръгнах от там!

  • 10 348
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36 493
Нямам представа какво се прави в такива ситуации. Предполагам, че двама души с мрежи или нещо подобно, биха могли да почистят плажа. По същия начин, по който общински служители косят тревата и подрязват дърветата, биха могли да се погрижат и за този проблем.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 548
Водорасли няма само във ваната вкъщи, евентуално. Те са нещо нормално за морето. Все едно да отидете на планина и да искате да няма трева. И да ги изчистят, ако им е такъв периодът на растеж, пак ще се появят. По-добре да ги има - значи морето е живо. Спомням си един период от няколко години, някъде от началото на 2000 г., когато във водата нямаше нито миди, нито рачета. Пълна пустош. По брега нямаше черупки. За мен това беше ненормалното.

# 17
  • Мнения: 1 753
Ако водораслите са на брега концесионерът трябва да ги почисти, но за морето това не важи, все пак там им е мястото.
Нормално е август да има повече водорасли, колкото по-топла е водата толкова повече се множат.

# 18
  • Мнения: 36 493
На друго място не съм виждала в такова количество - и това на централен плаж с много хора.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 006
Сега пък и водораслите пречели - ми ако искаш и мидичките да махнат, за да не пречат на изтънченте ти крачета, пясъка да се замени с меко покривало, че като духне вяръта или тича някой покрай теб, да не ти пречи пясъка, може и червен килим да ти сложи, за вятъра и градусите вече има предложение. Ама как може такова нещо, водорасли на плажа - ужасТ?! Mr. Green
 Те тези водорасли са част от една верига... ама няма смисъл да обяснявам. Предлагам да отидете на басейн - няма миди, няма рапани, водорасли и други "гадости". Mr. Green Mr. Green Laughing Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 1 267
Не ме интересува нито плажа, нито водораслите! Просто искам да не стоя като ученичка и да ми се карат, че ще пазарувам с карта!
А Балчик е страхотен град!

# 21
  • Мнения: X
Факт е че в Балчик няма хубав плаж, но Албена е на минути път с кола. Няма и хубави супермаркети, а лично аз не съм доволна и от ресторантите. Предлага се предимно посредствена италианска кухня. Но, иначе града е много приятен за разходки и има повече от прилични хотели и къщи за гости. Иначе случката с касиерката може да се случи навсякъде. Лично аз не бих купила нищо от там, при това положение, като същевременно щях да я накарам да съжалява, че си е отворила устата.

# 22
  • Мнения: 36 493
Сега пък и водораслите пречели - ми ако искаш и мидичките да махнат, за да не пречат на изтънченте ти крачета, пясъка да се замени с меко покривало, че като духне вяръта или тича някой покрай теб, да не ти пречи пясъка, може и червен килим да ти сложи, за вятъра и градусите вече има предложение. Ама как може такова нещо, водорасли на плажа - ужасТ?! Mr. Green
 Те тези водорасли са част от една верига... ама няма смисъл да обяснявам. Предлагам да отидете на басейн - няма миди, няма рапани, водорасли и други "гадости". Mr. Green Mr. Green Laughing Laughing Laughing

Нищо не ми пречи, защото повече няма и да стъпя там. Не искам да се караме и не виждам смисъл от агресивния ви тон. Simple Smile На другите плажове по нашето море няма толкова водорасли, както вече написах; хубаво е, че на хората от там си им харесва - тъкмо си е само за тях. А обраслите в растителност полу-нови къщички, така и ще се разпаднат, сигурна съм, че някой съжалява ужасно много за изгубените си пари.

# 23
  • Мнения: 5 903
Оооо, значи и водораслите идват в повече на летуващите?!🤣
Стойте си на село тогава, поне докато ние, морските хора не опасем водораслите.
А пясъка?
Ако е в повече и него да изядем?
Страшно забавна тема. Благодаря!

# 24
  • Мнения: 1 753
На другите плажове по нашето море няма толкова водорасли, както вече написах; хубаво е, че на хората от там си им харесва - тъкмо си е само за тях.
Разбирам, че за някои хора да отидат на море е един вид събитие в живота, но няма как природата да се нагажда спрямо нечии желания.
Как пък не се сетих да се оплача от липсата на сняг в Чепеларе, нищо че беше септември,все пак си плащам(любим рефрен на повечето летовници).

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 286
Водорасли има навсякъде ,но в определен период от лятото.Нормално е да има .
Релефът на морското дъно също се мени.Ако това лято на варненския плаж примерно е било плитко ,то следващото лято може и да е дълбоко.
Хората израснали край морето знаят тези елементарни неща.
Срещу природата не може да се рита.
Колкото до Балчик-и там има голям хубав плаж ,просто трябва да го намериш.
Обикновено туристите тръгват по алеята ,но плажа е в обратната посока.
Всъщност добре е тази част от северното Черноморие да си остане такова чисто и спокойно място и да не се пренаселват плажовете.

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 08:42 от -veni-

# 26
  • Мнения: X
Интересно къде е този хубав голям плаж в Балчик?

# 27
  • Мнения: 12 666
Интересно къде е този хубав голям плаж в Балчик?

Крият си го. Но да прибират парите на туристите не се свенят.

# 28
  • Мнения: 36 493
На другите плажове по нашето море няма толкова водорасли, както вече написах; хубаво е, че на хората от там си им харесва - тъкмо си е само за тях.
Разбирам, че за някои хора да отидат на море е един вид събитие в живота, но няма как природата да се нагажда спрямо нечии желания.
Как пък не се сетих да се оплача от липсата на сняг в Чепеларе, нищо че беше септември,все пак си плащам(любим рефрен на повечето летовници).
Ходя веднъж годишно, като повечето хора. Не разбрах иронията, нито с какво точно се хвалиш - в смисъл, живееш там и това ти е повод за гордост, или?

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 286
Интересно къде е този хубав голям плаж в Балчик?

Крият си го. Но да прибират парите на туристите не се свенят.


Ето го градския плаж.
https://opoznai.bg/view/tzentralen-plaj-balchik

Има и още няколко плажа.

Общи условия

Активация на акаунт