Инвитро / Икси на 40(и) години + Инвитро / Икси с ИЯР

  • 79 785
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 685
Здравейте! И аз се нареждам сред вас. На 37 год. съм. Единия ми яйчник е опериран и рядко има от него фоликул. С Антимюлеров хормон 0,53. Само веднъж стигнах до трансфер на два бластоциста, които не бяха много добри. В Турция от 4 извадени яйцеклетки не стигнах до трансфер. Сега мисля да пробвам на ЕЦ, може би с много лека стимулация, колкото да може да се слага Цитротид, защото яйцеклетките ми често са презрели. Бихте ли споделили колко ви е АМХ?

# 31
  • Мнения: 199
немога точно да се сетя колко беше но знам че беше в норми понеже изследванията ги оставих в турция като ходих сега

# 32
  • Мнения: 685
Хубаво е че е в норма. В такъв случай може би месеца не е бил твоят. Значи ще има и качествени яйцеклетки. Не губи надежда. Нещата ще се случат.

# 33
  • Мнения: 516
Здравейте. Моят спонтанен аборт приключи в петък вечер и сега набирам нови емоционални и физически сили за нов опит и нов късмет. Така или иначе ще   отнеме доста време докато ми дойде първият цикъл и т.н. затова и аз се замислих за разни добавки и промени в храненето. Смятам да опитам с ниско- въглехидратен режим, инозитол, витамин Д и омега 3 мазнини. Нямам добър опит с билковите препарати, така че тях ще ги пропусна.

Съжалявам за станолото.Аз редовно взимам вит Д,омега-3,фолиева киселина,селен,но не ми помогна.Сега почнах да пия женшен с пчелно млечице,вечерна иглика и мисля да купя турта да пия чай.За диета не мога да спазвам на мен все ми се хапва.За да ти се изчисти добре организма е хубаво да пиеш чай от коприва и после вит Е .Ако някой се сеща за нещо друго което пропускам да каже.Принципно трябваше да вливам октагам но аз така и не го направих,може би това е грешка,следващият опит може и да го почна все още се чудя за него.Аз се водя хипотиреоидизъм.

# 34
  • Мнения: 5 134
Елена, хубаво е принципно да се изследват витамините Д3 и Б12, преди да се приемат добавки. Но като си помисля в Америка колко струва всеки един показател за изследване да му мине мерака на човек.

Да, определено е добре да се изследват. На мен досега винаги витамин Д ми е излизал доста нисък, дори с добавки, затова нямам притеснения никакви за предозиране. Май е характерно това за заболяването  синдром на Хашимото, което аз имам.

# 35
  • Мнения: 199
И аз също съм със хашимото тсх ми беше 6,35 но сега е вече 2,19

# 36
  • София
  • Мнения: 7 462
Аз съм с нормално ТСХ, TAT MAT също са ми в норма, пък витамин Д ми беше нисък - няма общо едното с другото.

# 37
  • Мнения: 199
Имам предвид че в турция държат тсх да е до 2 при по високо не започнат нищо

# 38
  • София
  • Мнения: 7 462
По принцип преди забременяване ТСХ трябва да е под 2, защото при имплантация може да се вдигне над 4 пъти и да попречи на бременността. Турция не са го измислили това.

# 39
  • Мнения: 412
Пия инозитол, убиквинол, омега-3, масло от вечерна иглика, Nac, аргинин, астаксантин, вит. В-12, вит. Д /един месец/, трансресвератрол и отскоро мелатонин. Не знам дали ми помагат, но поне не вредят.

# 40
  • Мнения: 516
Пия инозитол, убиквинол, омега-3, масло от вечерна иглика, Nac, аргинин, астаксантин, вит. В-12, вит. Д /един месец/, трансресвератрол и отскоро мелатонин. Не знам дали ми помагат, но поне не вредят.
Аз да попитам това ти сама ли си го предписа,кое за какво помага? от колко време ги пиеш?

# 41
  • София
  • Мнения: 23 162
Сигурно ли е, че не вредят?

# 42
  • Мнения: 412
Всички са препоръчани в темата за добавките. Докторката каза да ги пия, не вредели. Разбира се, всичко е в определени дози, не ей така.

# 43
  • Мнения: 1 433
С пчелното млечице трябва да се внимава. "Чопли" естрогена. Като цяло не лягайте на кълка, че добавките са безвредни. Я прочетете за желязото примерно... страх да те хване да го почнеш.

# 44
  • Мнения: 5 134
Аз съм с нормално ТСХ, TAT MAT също са ми в норма, пък витамин Д ми беше нисък - няма общо едното с другото.
Разбира се, че човек може да има нисък вит Д и с нормална щитовидна жлеза... Но огромен процент от хората със щитовидно заболяване имат клиничен недостиг на вит Д. Така че имат доста общо когато връзката е в тази посока.

Общи условия

Активация на акаунт