Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 56

  • 107 107
  • 742
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Вратите са на Порта дорс, красота, но имахме проблем с монтажниците.
Ох, познато до болка. Такива проблеми съм имала с монтажниците, направо ме втриса като се сетя. Аз съм се оплаквала на дълго вече в друга тема. Иначе са им красиви вратите. Моите за момента не се оказват много качествени, дано твоите са по-добри.

# 391
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
Здравейте Simple Smile

Дойде време да ви покажа проекта на детската и да ви помоля за идеи и съвети. Стаята е за момче на 4,5 г., със западно изложение. Частта зад вратата мислим да преградим с плъзгащи врати и вътре постепенно да сложим рафтове, скрин с чекмеджета и т.н.

Паркетът е купен - естествен дъб, много светъл, жълтее. Леглото вече е купено - Stuva от Икеа, като за момента бюрото мисля да е отделно от леглото (пред прозореца най-вероятно), а под леглото да има възглавници/матрак, завеси, за да се "крие" малчо и да си играе Smile

Колоната всъщност е куфар, с който скрихме водосточна тръба на бивш балкон. В нишата между куфара и стеничката ще направим от гипсокартон рафтове (а може и да поръчаме мини секцийка), а над рафтовете има извод за климатик. Срещу леглото е предвидено място за телевизор, който ще сложим някой ден (не искам от сега детето да има ТВ в стаята си).

Иска ми се стената с леглото да е тъмно синя, за да се откроява бялото легло и... съм дотук. Малчо иска да има голям фототапет с Колите и явно ще трябва да го сложим на стената с телевизора. Също така иска и оранжева стена.

Ще се радвам на всякакви предложения за цветове на стените, разположение на мебелите, изобщо всичко, което бихте направили вие в тази стая.

https://planner5d.com/view/?key=ff4de3625145256227d57034b0a4271a

# 392
  • Мнения: 6 296
Green_Eyed, на първо четене цветен фототапет на стена с ТВ не е удачно хич, освен ако не ремонтирате пак. Два цвята и фототапет пак ми идват много поне на мен. Защо не пробвате с нещо от този тип. Голям стикер на тъмно син фон над леглото


Също и този вариант може да се нарисува


И най-лесно за демонтиране и изработка

# 393
  • Мнения: 8 082
...Колоната всъщност е куфар, с който скрихме водосточна тръба на бивш балкон. В нишата между куфара и стеничката ще направим от гипсокартон рафтове (а може и да поръчаме мини секцийка), а над рафтовете има извод за климатик.
Рафтчета от гипсокартон не бях сложила в детска стая, там няма да се ползват за декоративна ваза в ниша... За редене на книги (след 2 години ще е ученик), а дотогава ще си реди коли и какви ли не играчки. С каква боя трябва да е покрит този гипсокартон, че да издържи Rolling Eyes

# 394
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
drago_2008, фототапет само над леглото ми звучи чудесно!  Hug
Вариантът с тапет на отсрещната стена е само докато няма ТВ (поне още 2-3 години). Но много по-удачен е твоят вариант. В темата за детските стаи ми предложиха и тапетът да е върху гардероба, което също много ми допада и ще го обсъдим с ММ. МИслила съм и за рисувана стена, имам позната, която се занимава(ше) с това и пак ще мисля. Сякаш ми се иска рисуваната стена да не е сега, а по-натам, когато вече детето не е на тема играчки и колички, за да остане рисуваното по-дълго време, преди да му омръзне.

peneva_a, напълно си права, не се бях замисляла за това. Отпадат рафтовете от картон, ще поръчаме от МДФ. Благодаря и на теб!  bouquet

Допълвам: и след шпакловка на гипсокартона ли няма да е устойчив?

# 395
  • Мнения: 6 296
Не могат да се забърсват от прах добре и изработката е по-скъпа отколкото да сложите дори дървени полици. Шпакловката се наранява лесно от чукване, също и ръбохранителите, които се слагат. Аз не бих и нямам такива рафтове от картон из къщи, а не е като да няма кой да ми ги направи.

Имам един перваз от гипсокартон под прозореца и от там ми е опита с трудното забърсване. Имаше дъска, която махнахме и докато поръчаме камък седя на шпакловка и боядисан 1.5 г. не си е работа.

# 396
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
У дома нишата ни от гипсокартон е шпаклована, боядисана с обикновен латекс и мината две ръце с безцветен лак мат. По този начин нямам никакъв проблем с почистването на праха и подредените натурии отгоре. Трябва да се има предвид обаче, че цялата конструкция на една такава ниша изяжда не малко от празното място. Т.е. като резултат може да имате доста по-малко пространство за редене на играчки/книги, отколкото ако го направите само с плоскости или като цял шкаф с полици, който да се изработи по размер и да пасва точно. От друга страна, чрез гипсокартона ще се получи приобщаване на колоната и тя няма да се набива на очи визуално.
Трябва да прецените кое на вас ще ви свърши работа.
По отношение на фототапета, по-малък стикер е наистина по-добрият вариант. Разположете го така, че да не е постоянно в полезрението на погледа. Не слагайте неизтриваемо изображение или да поръчвате вратите на гардероба с готово такова, защото шансът да омръзне е много голям, още повече, че на 4 и половина харесват едни неща, на 6 и половина - съвсем други, пък като наближат 8-9 години даже и аз не знам какво им се върти в главата.
Гледам сега схемата на стаята. След като преградите за вграден гардероб, ще се получи пространство от горе долу 5 на 3 метра, нали? Не е никак малко това, позволява и да се сложи тъмен цвят на стената с леглото. Ако все пак правите гиспокартонена ниша, оставете нея и сливащата се колона в бяло (или съответния светъл цвят при прозоръчната стена), а тъмносиньото да свършва до колоната. Предложи на момчето си оранжевото да бъде акцент - възглавнички в къта под леглото, шалте, оранжеви рамки за картини, кош за играчки....
Последно, бих центрирала бюрото в средата на прозореца и бих помислила за мястото срещу вратата, което в момента седи малко празно.

# 397
  • Мнения: 8 082
peneva_a, напълно си права, не се бях замисляла за това. Отпадат рафтовете от картон, ще поръчаме от МДФ. Благодаря и на теб!  bouquet
Допълвам: и след шпакловка на гипсокартона ли няма да е устойчив?
Колкото е устойчива стена след шпакловка, толкова и картона! Цапа се, надрасква се, при удар с метална количка  - вдлъбва се или се издрасква...
И това с плъзгащите врати в детска стая ужасно го недолюбвам... вратите са тежички и все си мисля за смазани пръсти... а зад тях да оформиш гардеробно, някак пак ми идва като за спалня.
Идеята ми е стената да се оформи като секция със скринове/шкафове в ниската част, нагоре полици, вратички... встрани огледално ъглови или изправени на страната зад врата и отсреща гардероби. Олеле как го обясних... нещо като две слепени огледални такива http://www.perfektmebel.com/products_photos/1802/20169_big.jpg , такива http://neosbg.com/products_photos/8697_big.jpg в съответния размер, разбира се...
Нещо такова, но вместо бюро - скринове/шкафове... http://www.mebelibanko.com/image/cache/data/product/4513_big-500x500.jpg

# 398
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
ММ сега ми се скара, че не го слушам, когато ми говори Grinning Бил ми казал, че няма да направи рафтове от гипсокартон, защото ще са с дебелина 10 см. и изяждат доста място, точно както и Pyjamka каза. Значи единият въпрос е решен.

Pyjamka, той и сега си мени мнението всеки ден #Crazy Отиваме на гости на кумовете - иска легло като на техните деца. Отива в съседчето - "Искам такова легло, отказах се от другото". Не сме му казали, че вече сме му купили икейското, което хареса на снимки в интернет, но като си види готовата стая, мисля, че ще забрави какво точно е искал и ще й се радва такава, каквато е.

И аз правех планове да заградим 1 м. за гардероба, но ММ иска максимум 70, за да имал място за игра, за хамак (висящ от стената), та даже и дървена къща искал да му прави. За къщата съм категорична, че искам да е на терасата, а не вътре, че веднъж сглоби ли я, няма изкарване навън.
На стената с леглото обмислям да сложим по-големите му игри (като един плот с инструменти, висок около метър) и една такава система за съхранение http://www.ikea.bg/childrens-ikea/Toy-storage/trofast-48470/89857541/ или равна http://www.ikea.bg/childrens-ikea/Toy-storage/trofast-47858/29871291/. Или пък да са срещу леглото? Много ми е трудна като цяло стаята за наместване на мебели, защото е дъгла и тясна и все не ми изглежда добре на проект.
Бюрото ще го центрирам, но какво да измисля за ъгъла между него и колоната? Там ще се получи нещо като глухите кухненски шкафове.
Относно цветовете - тъмно синята стена е сигурна на 99%, но какви да са отсрещната и под прозореца? Искам да е бледо, ненатрапчиво, но да не е бял цвят, и в същото време да си подхождат с ярко оранжевите акценти в стаята, които изброи Pyjamka? Синята стена и белите легло и гардероб са студени, за топъл цвят ли да мисля?
Сетих се, че вратите на гардероба ще са плъзгащи и няма да се получи добре да залепим голям стикер върху тях, така че най-вероятно ще реализираме предложението на drago_2008 за стикер само над леглото. Пък на гардероба може да лепнем няколко малки коли само, колкото да не е съвсем изчистен бял.

# 399
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Според мен даже спално бельо с колите е достатъчно. Подкрепям мненията за рафтове или етажерки не от гипскартон. Много окончателно ми изглежда, а при една стая, която се променя с растежа на дете по-добре подвижни мебели. В момента може би и бюрото е излишно, по-добре масичка съобразена с неговия ръст и столчета за да може да си рисува, реди пъзели, легота, формова пластелини..
Ако много настоява за колите, постерите са идеално решение, а може лесно да се сменят и с нови любими.

# 400
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
peneva_a,да стане П-образно, правилно ли те разбирам? Не е ли по-добре да е скрито всичкото това зад плъзгащи врати? Аз от там тръгнах, да е прибрано, подредено, пък зад вратите може и да нахвърлям набързо всичко при изненадващи гости Grinning
Към леглото Stuva има едно мини гардеробче, в което мисля да слагам дрехите, които носи в момента детето, за да няма работа в големия гардероб, в който може би ще прибираме не само дрехи, а и прахосмукачка, дъска за гладене и други подобни обемни неща.

Doris, ако зависеше от мен, само в текстил и картини/постери щяха да са колите Simple Smile
Малка масичка със столче ще има, един приятел направи на сина си масичка със светещ плот и ще го питам дали може и за нас да направи. Бюрото е в комплект с леглото, затова го сложих на проекта, даже не сме му купили чекмеджетата, но ще го сглобим, защото няма къде да го съхраняваме, а в стаята има достатъчно място и за него.
Стаята от снимката е страхотна! В една детска стая цветовете идват от играчки, книжки, текстил, няма нужда от цветни мебели, затова и ние се насочихме към бели мебели Simple Smile Дано крайният резултат е добър и да видя голямата усмивка на малчо Praynig

# 401
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
У дома нишата ни от гипсокартон е шпаклована, боядисана с обикновен латекс и мината две ръце с безцветен лак мат. По този начин нямам никакъв проблем с почистването на праха и подредените натурии отгоре.
Може ли да споделите какъв е този лак? Имм един куфар в кухнята, който има нужда от подобно решение.

# 402
  • Мнения: 8 082
...И аз правех планове да заградим 1 м. за гардероба, но ММ иска максимум 70, за да имал място за игра, за хамак (висящ от стената), та даже и дървена къща искал да му прави. ...
Продължавам да се чудя кому е нужно заграждане... секция дълбока 35-45 см, встрани един (или два) гардероба дълбоки 60см (може един точно зад вратата 90см двукрилен или 135 трикрилен като едното крило може да не е цяло а с чекмеджета долу и няколко рафтчета после пак вратичка...). Така хем има пространство за съхранение и сега и след 2-3... 10 години хем не изяждаш излишно зад  плъзгането (нали не искаш гардероб в детска стая 2.90х2.60?)

# 403
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Може ли да споделите какъв е този лак? Имм един куфар в кухнята, който има нужда от подобно решение.
Ще проверя довечера у дома и ще пиша с точност.

# 404
  • MUC
  • Мнения: 297
Green_Eyed, за цвета на другите стени аз бих се спряла на сиво – неутрално, само сиво, без оттенъци, светло към средно наситено (да не е почти бяло). Ще си отива и с комбинацията тъмносиньо и оранжево, а ако не е много светло, белите мебели ще изпъкват хубаво и няма да се сливат с него.

Общи условия

Активация на акаунт