Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 56

  • 108 151
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 229
Може ли снимка или линк на такъв блякаут? Аз явно съм попадала на друг или съм останала с такова впечатление - плътна материя изглежда като сатенирана с блясък, едноцветна
Горе сложих снимка, в скрития текст, ама може да не си я видяла Simple Smile Такива открих е едно магазинче (Къщата мисля че беше) на Галичица, в един на Екзарх Йосиф и в Дом Хармония. Ще сложа още една снимка, на която се вижда как е тъкан плата, винаги едната страна (външната) е сатенирана, а отвътре прозира и черното втъкаване... За търсех да имитира едротъкан плат, но имаше и едни като плюшени, други бяха като велур... Има и лъскаво сатени Simple Smile
Скрит текст:
Снимки от моето търсене



и една от другата визия "велур"

# 61
  • Мнения: 5 066
Ако някой има познати или приятели в САЩ или пък му се поръчва с превозвач, Pottery Barn имат фантастични пердета от коприна, памук и лен с блекаут вложка, готови. Такива имам в спалнята и са прекрасни, наистина падат тежко и изолират светлина, звуци и температура.

Ето такива са моите: https://www.potterybarn.com/products/dupioni-silk-pole-pocket-dr … s&isx=0.0.200

Има също и памучни, и ленени.

Обръщам им внимание изрично, защото по време на зимните и летните намаления цената в сайта им и на място става буквално смешна (с блекаут 7, без блекаут - 5 долъра). В момента раклата у нас се пръска по шевовете основно от копринен плат с и без блекаут, макар че взех и по няколко ленени и памучни бройки, така че пердета имам за три жилища (мъжът ми каза, че съм плюшкин, но как да устои човек, предвид че за най-простите и сравнително евтини турски полиестерни платове от България дадохме 1500 лв за четирите стаи, тънки плюс плътни пердета, а тези са прекрасни естествени материи). Планирам да направя от тях покривки за маса, деко възглавници в тон с пердетата и завесите, салфетки, тишлайфери и въобще каквото ми хрумне.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 027
   Страхотно! Кога са тези намаления и няма ли начин за директна доставка до БГ? А не става ли до Англия и от там с превозвач?  bouquet

# 63
  • Мнения: 5 066
Съжалявам, не помня точно - при мен майка ми ми ги купи и ги пренасяше с куфари на няколко пъти. Laughing Помня, че на място бяха по-евтини от онлайн магазина и тя пообиколи всички магазини в района.

# 64
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Егати златните пердета! 1500лв? Моите DKNY ми струваха 80$ за едната стая...

# 65
  • Мнения: 5 066
Ами това са пердета за четири стаи, общо 9 големи прозореца, тънки и дебели, плюс ушиване, за спалните блекаут римски щори с механизъм. Всички платове освен тези за хола бяха под 20 лв линейния метър, но се натрупва - размерите са си сериозни.

# 66
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
И аз искам подов, ако някой ден сложим (не ги харесвам изобщо Simple Smile). Смятам, че най се доближава до конвектор. Но специалистите са казали на моя, че няма сми Sad

Защо няма смисъл, lorenca? Няма смисъл от подов или изобщо да слагате климатик?

Макарон, страхотни са тези завеси! Ще следя за намаленията, но те моля все пак да пишеш тук, ако видиш, че са започнали.  bouquet

# 67
  • Мнения: 5 066
Ще пиша, да! Аз искам още едно перде от светлосините и ще дебна така или иначе.  Laughing Предните два пъти писах иначе, обаче интересно никой не ме отрази. За мен си струват много.

# 68
  • Мнения: 3 984
Ох, аз също си харесах, но няма как да ги транспортирам Sad

# 69
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Аз може и да съм прочела, но ние и в момента сме далече от пердета, та тогава изобщо не ми е било до тях и сигурно затова не съм реагирала  Embarassed

# 70
  • Мнения: 5 160
Green_Eyed, не, не, изобщо да не се слага, а да се дадат едни безумни пари за подов.
Скоро гледах характеристиките им, на прима виста ми се стори, че за да се доближат до стенните, наистина ама доста скача цената.

# 71
  • Мнения: 8 229
Green_Eyed, не, не, изобщо да не се слага, а да се дадат едни безумни пари за подов.
Скоро гледах характеристиките им, на прима виста ми се стори, че за да се доближат до стенните, наистина ама доста скача цената.
Ами не е точно така... зависи какви характеристики гониш, има доста интересни оферти, а и като няма място... Спестяването от цена с +15% би ми довело до тръбен път от 5м (т.е. сваляне на КПД с 10%, т.е. язък че се купува енергоспестяващ) и пльосване на климатика на единствената истински свободна широка стена, повърхностно минаване на тръбите (не могат да се вкопаят заради бетонни греди и колони) и отиване по дяволите на цялата концепция за визията на хола...
В другите стаи винаги може да се намери къде горе до прозорец да се сложи и не си струва, но за хола...

# 72
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ами това са пердета за четири стаи, общо 9 големи прозореца, тънки и дебели, плюс ушиване, за спалните блекаут римски щори с механизъм. Всички платове освен тези за хола бяха под 20 лв линейния метър, но се натрупва - размерите са си сериозни.

Да взема да се захвана с шиене на пердета. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 664
Ами това са пердета за четири стаи, общо 9 големи прозореца, тънки и дебели, плюс ушиване, за спалните блекаут римски щори с механизъм. Всички платове освен тези за хола бяха под 20 лв линейния метър, но се натрупва - размерите са си сериозни.

Да взема да се захвана с шиене на пердета. Simple Smile

Наскоро и аз купувах пердета за новия ни дом, и с ММ това си мислехме. Бъзикаше ме ,че щял да ми купи шевна машина и да почвам. Цените са умопомрачителни. Накрая купихме пердета  от естествен лен  от Илиянци , на 11лв. метъра. Ушиха ми ги за 24 часа,супер съм доволна.

# 74
  • Мнения: 18 589
Нашите пердета ни излязоха 100 лв от Какаду на Сливница. Изчистени,лилави,материя не помня каква беше.Уши ми ги една жена за няма и 10 лв.Комшийка ни е.Хвана ме срам и й дадох повече. Остана много плат,ще правим декоративни възглавници по натам.😊Наистина са безбожно скъпи.Не харесвам щори,сложих само в кухнята.Много са красиви пердетата,обаче ние сме директно откъм..улицата и по цял ден ме гледат😁Та.ме е малко яд,че и в спалнята не сложих щори.В хола котарака съсипа старите пердета,направи ги на дупки.Сега искаме там да сложим щори,но е толкова див,че ме е страх да не ги съсипе и тях.

Общи условия

Активация на акаунт