Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 65

  • 86 912
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 519
Аз имах 4 симулации в опит за второ дете, от които на едната не стигнах до трансфер даже, а на последната се хванаха 3 от 3. За мен разковничето беше лекарствата за стимулация, но и ударната доза видД, която пия и до днес. При стимулациите, от които вадех малко и с лошо качество, нивото на витамина ми беше около 20-30, като го вдигнах на почти 90 получих страхотен резултат и вярвам, че това е голяма част от успеха ми. Иначе и със сина ми и сега съм бременна след къс протокол с Елонва и няколко инжекции Мерионал (Меногон, коеото е същото) и свеж трансфер на 3ти ден, просто явно при мен това работи.
Така че вит Д е много важен! Три месрца преди стимулацията взимах по 10000 на ден, след трасфера намалих на 8000. Никога не съм пила вит К като допълнение.


Какъв Вит.Д приемаш? Аз вече пия 3то шише вигантол,но не мърда особенно много стойността...

# 721
  • Мнения: 955
И аз започнах Вит Д, но натуралния на Jamiesson. Някой да има впечатления от него?
Моя Ц взе да се скъсява напоследък и незнам на какво се дължи. От 26дни стана на 22-23, което си е критично малко ! Чакаме фонда и сме с МФ, не искам изненади от моя страна. Та си мисля, че Вит Д ще помогне и за хубави Я и лигавица.

# 722
  • София
  • Мнения: 521
Усмивка, случайно скоро да си била на ОК. Питам защото при мен след ОК, антралните са силно намалели. Например сега на прегледа на 2ри ден видяхме 7 антрални в ляво и 1 (!!!!) антрален в дясно. Аз си го знам, че десния ми е пред пенсия и никога не сме виждали в него повече от 2-3 макс 4 антрални. Но след началото на стимулацията сякаш се посъбуди. Сега на 9ти ден в него има 4 едри фоликула + още 4 по-дребнички. За сравнение в ляво където имаше 7 антрални сега има 3 едри и 4 дребосъка. Така, че видяното на 2-3ти ден не винаги е окончателна бройка.

ПП: Също така АМХ , може да варира в зависимост от резултатите за вит Д ... Дефицит на вит Д води до занижен АМХ.

Solace, какво беше ОК - май не съм го мяркала съкратено Simple Smile

Буена, мерси за инфото - и аз пия вит.Д, но май на Допел Херц по 1 от 400 на ден, което явно не е много. Иначе ми е 66 резултата за витамин Д, което е в норма, леко към долна граница. Явно ще трябва да го засиля.

Другите ми хормони са ок май (на 3ти ден от МЦ):
Пролактин - 228,50 (от 125 до 635)
ЛХ - 8,16 (фол. фаза 2,4 - 12,6)
ФСХ - 7,72 (фол. 3,5 - 12,5)
Е2 - 59,36 (46 - 607)

АМХ - 1,026
Вит. Д - 66 (50 - 120)

# 723
  • Мнения: 3 902
За вит. Д - при мен имаше същото развитие като Буена, пропуснах да напиша - е без бременността де Simple Smile Но близо 6м всеки ден взимах по 5000 ЕД гел капсули, вече около 6 съм поддържаща доза от 5000 през ден и държа на горна граница стойността. АМХ не ми се промени като стойносст, даже падна още Grinning

# 724
  • София
  • Мнения: 4 884
Взимам гел капсули и аз, на Doctors Best от 2000 единици едната. На Допел Херц недей те да взимате, те са от синтетичната форма на витамина! Усмивка, нисък ти е витамина.
Беловед съмър, скъсяването на цикъла не е добър знак, провери АМХ и прогестерон 7 дни след доказана О. Или е намалял резерва или има проблме с жълтото тяло.
ОК значи орални контрацептиви.

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 1 196

Solace, какво беше ОК - май не съм го мяркала съкратено Simple Smile


Орални контрацептиви

# 726
  • София
  • Мнения: 521
Ох да, мерси..ами бях, но декември след мисед...Януари не - беше чист.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 361
Здравейте, предстои ми инвитро. Въпреки, че рядко пиша, много често ви чета.
Пусках си няколко пъти хормони:
13.09.2017 - тсх 3.07
07.10.2017 - ФТ3 - 5.13, фт 4 - 19.3, тсх 2.32, а-ТПО  27.36.
След консулт с ендокринилог и ехогрфия - нормалнална щитожидна железа. Не трябвало да пия Л-ториксин или дори да пия да е три пъти в седмицата по 12.5мг. Л-тироксин

10.01.2018 - тсх 2.51, вит Д 14.14

След като доктора, при който ще правя инвирто, ги видя ми изписа 25мг Л-тироксин и по 10 капки Вигантол.
Вигантола го започнах преди 10 дни (сега ми се видя висока дозата и се чудя дали да не си пусна и калции)

А за Л-тирокина в аптеката ми казаха, че започвал от 50 мг. Дали да се доверя на ендокринолага и да пия през ден по 12,5 Л-Тирокс (неговата опаковза започва от 25мг.) или да пия по 25 мг. Л-тироксин както ми каза гениколга? Има ли разлика между Л-тирокс и Л-тироксин?

Преди 6 години пих 6 месеца Л-тироксин по 25мг. всяка сутрин, но после след контролен преглед друга ендокриноложка каза, че дозата била прекалено малка ама и нямало нужда да го пия щото всичко било наред Simple Smile Вече не знам на кого да вярва.....
Знам, че трябва да е между 1 и 2 ама при здрава щитовидна нужно ли е? Гениколога най - вероятно няма да иска да зпачне стимулация ако не съм пила преди това.

# 728
  • София
  • Мнения: 7 496
Витамин Д ти е адски нисък. Пий си предписаната доза и докато не го вкарваш в нормални граници, не започвай опит.

ТСХ трябва да е под 2 преди забременяване. Макс 2,5. При стимулация е много вероятно да се вдигне.

# 729
  • София
  • Мнения: 521
Еу-тирокс е лекарството, другото е Л-тироксин. Щом ендокринолога казва, че тряба да се пие - пий го в дозата, в която той казва - 1/4 хапче Л-тироксин от 50 или 1/2 Еу-тирокс от 25.
И при здрави щитовидни жлези ТСХ се качва неколкократно по време на стимулация, така че трябва да е нисичко в началото.
Успех!

# 730
  • София
  • Мнения: 4 884
Витамин Д ти е критично нисък. Фозата от 10капки Вигантол на ден е нищожна за твоя случай. Тряжва да взимаш по 10-12 хиляди единици на ден. Както ти е казала и Дели, никакво стартиране докато не го вфигнеш и не го задържиш на високи стойности поне три месеца, колкото е фоликулогенезата.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 361
Благодаря Ви момичета. Чак се чудя как може да е толкова нисък. 3 години съм бродила по площадките с дъщеря ми под слънцето. От две години се застопорих в офиса, после в колата и на дивана, но пак си излизам. Чак толкова да падне... ? Странна работа. Но и аз самата гледам да се скрия под сенките заради бенки от година насам. Има и случаи да бъркат в самите лаборатории (аз самата съм имала 3-4 случая).

# 732
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета! Ще правя инвитро и щях да започвам стимулация на втори ден от цикъла, който трябваше да дойде на 09.02 , но все още го няма. Много ми е притеснено, правих тест в понеделник отрицателен. Утре ще звъня за час при доктора. Иначе за мен станах на 38 преди една седмица имам син на 11 години и много искам още едно детенце. Имам една инсеменация която завърши декември месец с прокървяване и ниско чхг , но казаха ,че все пак е имало инплантация. Стигнахме до решението за инвитро след лоша морфология на мм.

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 22:43 от Simo80

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Дано да нямаш нужда от ин витрото Heart

# 734
  • Мнения: 33
И аз тайно се надявах, но след отрицателния тест. Може ли да ми закъснява от стрес , не знам вече какво да мисля? Иначе мц винаги ми е бил точен даже подранява с 1-2 дни. А сега когато го чакам ....😞

Общи условия

Активация на акаунт