Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 65

  • 86 975
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 7 225
Някой може ли да ми каже на втори ден ембрионите как трябва да са разделени? Имам два на две клетки и един на три клетки с малко фрагментации. Досега не са ми давали такива подробности и не знам дали нещата са ок...

# 481
  • София
  • Мнения: 23 175
на 4 трябва да са разделени

# 482
  • Мнения: 7 225
Оф, значи пак не са ми добре ембрионите Confused

# 483
  • Мнения: 15
Момичета , може ли малко разяснение ... трябва да отида в Надежда на 2-ри ден от М. По какъв протокол ще съм , защо толкова бързо започваме стимулации ??? На вас така ли беше

# 484
  • София
  • Мнения: 23 175
къс протокол.
в какъв смисъл бързо започвате?

# 485
  • Мнения: 15
На 3 ми беше часът , прегледа ме ,назначи ми 4-5 изследвания и каза че започваме на 2-ри ден от М. След това какво следва?

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 14:40 от lola334

# 486
  • София
  • Мнения: 7 512
На 2-3 ден трябва да ти премерят хормони и да се види брой антрални фоликули, за да се прецени дали и как да действате. При мен първия цикъл следяхме само хормони и овулация. След това вече правихме МБ и хламидия (и двамата) и почнахме процедура. По време на процедурата пускахме и серология, пак и двамата.
Успех!

# 487
  • София
  • Мнения: 4 884
Някой може ли да ми каже на втори ден ембрионите как трябва да са разделени? Имам два на две клетки и един на три клетки с малко фрагментации. Досега не са ми давали такива подробности и не знам дали нещата са ок...

На 2ри ден ембритата трябва да са разделени на 2 до 4 клетки. Утре ще имаш по-ясна представа дали изостават. Стискам палци Simple Smile

# 488
  • Мнения: 7 225
Благодаря ти, Буена! Успех желая и на теб! Hearts

# 489
  • София
  • Мнения: 4 884
Мерси, Стелче!

Аз пък искам да питам някоя имала ли зацапване по време на прием на ОК преди процедура? Вече ми се случава за нти път да зацапам, в последсврие и да прокървя по време на прием на ОК, преди беше Регулон, сега съм ан Ясмин. Днес ми е 18то хапче и си имам кръв Sad Писна ми вече. Как ще определя кой ден ми е първи, не е ясно...

# 490
  • Мнения: 3 902
Буена, аз прокървих докато бях на ОК, но прокървих на дълъг протокол. Бях на регулон и от 15тия ден включихме декапептил, на 3тия ден от него прокървих. При мен се оказа фоликулярна киста и ме канселираха. После продължих на регулон и реално не спрях да кървя по мъничко близо два месеца. Някъде на 15-17 ти ден от втория прием получих брутален кръвоизлив, кистата се изчисти. Бях на преглед на 22 ден от приема им и стартирахме отново дълъг протокол. Като продължих да кървя още 10 дни + цикъл, но този път всичко беше наред. Специално за регулона всички казаха, че винаги прави така в началото да се кърви. Пила съм Ясмин преди години, имах само веднъж пробивно кървене за 3 дни, точно около 15ти ден.

Този път доктора ми каза, че щом съм на ОК се водя по тях и по техните дни и всичко, което се случва докато ги приемам не е цикъл. Независимо какво брутално кървене имах с кистата, твърдях, че съм в цикъл, Докторът каза - не.

# 491
  • София
  • Мнения: 4 884
Благодаря ти, Сънлайт, за подробния разказ, успокои ме! Аз също мисля, че това кървене по време на ОК няма как да е цикъл, просто се притеснявам че няма да мога да определя кой ми е първи ден от цикъла,з а да стартираме. По принцип, при нормални условия, цикъла идва 2-3 дни след последното хапче, аз имам още 3 хапчета и ако всеки ден ми кърви не знам как ще преценя кога кървенето вече е цикъл Sad Иначе при мен не е от ЗФ, защото това ми се случва за трети път последната година и не съм имала киста никога, просто някъде по средата на опковката почвам да зацапвам кафяво и постепенно се усилва до кръв. Този път мислех,ч е няма да стане така, защото ми зацапва още от 11то хаче, но оскъдно и кафяво, днес изведнъж по-силно.

# 492
  • Мнения: 3 902
Аз лично звънях всеки божи ден да информирам акушерките и Док. При нас е такава схемата. И всеки ден ме питаха какво е, казваха ми, че няма как да е Ц, да съм спокойна и да се обадя утре. Та... Най-много да звъннеш на твоя лекар, за да си спокойна, но явно просто не ти понасят. При мен обаче беше доста лесно да различа пробивно кървене от Ц, защото имам безобразно болезнен и обилен и дълъг и когато прокървих с кистата вече ми беше преломна точка в психикатаSimple Smile Но слава богу - накрая нещата бяха добреSimple Smile

Късмет със старта! Дано е успешният ви опитSimple Smile

# 493
  • София
  • Мнения: 521
Момичета, ще умра от притеснение:
- 7.11. - 13 ден след пункция и 8 ден след ЕТ на 1 ембр.на 5 дни - ЧХГ 35;
- 10.11. - 16 ден след пункция и 11 ден след ЕТ - ЧХГ 83;
- днес 15.11 - 21 ден след пункция и 16 ден след ЕТ - ЧХГ 211 - струва ми се ниско...
Какво мислите?

# 494
  • София
  • Мнения: 23 175
не расте добре последното, пусни пак след два дни  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт