Извънбрачни отношения

  • 10 055
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 905
Моят съвет е:
Първо: за себе си да изясниш чувствата си, какво и кое не ти харесва, кое те прави нещастна или щастлива в отношенията с мъжа ти.

После, второ:  да помислиш как се виждаш без партньора си, сама с дете, как ще се грижиш за него, ще успяваш ли, как виждаш бъдещето на детето и твоето. А може би детето ще остане при съпруга ти? Пак: как виждаш ситуацията и твоята роля в нея.

На трето място: преди да предприемеш каквито и да е срещи на живо с виртуалния си ухажор, изчисти ситуацията с постоянния си партньор (съпруга) – говори с него, ако си взела категорично решение за себе си, сподели какво мислиш и чувстваш с него. Ако не го обичаш вече – кажи му го. Да съжаляваш или лъжеш един човек е неуважително и ниско най-малкото заради годините, които сте били заедно. Едва тогава се посвети на виртуалните си заигравки.

Четвърто: не се поддавай на твърде големи фантазии и очаквания за виртуалния човек. Неговият образ е преди всичко плод на собствените ти липси – често тези срещи се оказват тотално разочарование.

Пето: не си организирайте подобни удължавания на агонията "да се разделим за малко". Това са само замитания под килима на реалния проблем. В една двойка изчерпа ли се доверието и влезе ли студенина, дистанцията няма да помогне, напротив. Ще затвърди проблема.

Шесто: опитай да погледнеш на собствената си ситуация от птичи поглед. С очите на чужд човек, отстрани. Това ще ти помогне да си по-безпристрастна и да видиш картинката в цялост без да се фокусираш над дребните неща.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 992
Отношенията между двама не можеш да оправиш, намесиш ли и трети, ще стане качамак.

# 17
  • Мнения: X
Недей да се хващаш с друг преди да си приключила със съпруга си. Недостойно е някак си поводът за раздяла да бъде друг мъж. Ако искаш да изживееш просто авантюра- спести на виртуалния всякакви подробности относно личният си живот и се вижте без никой да разбира и без да се впускате в дългосрочни афери. Няма смисъл, защото след като отрезвееш ще страдаш повече и ще се чувстваш опозорена от собствената си глупост.

# 18
  • Мнения: 1 121
... малко като удавник за сламка се хващаш.

Да-а-а-а, и на мен така ми се струва.
Типично.
Не казвам, че е лошо, кой съм аз, че да давам определения. Но ще се наложи да вземеш решение, решения по-скоро. Да не стане като с Буридановото магаре.

# 19
  • Мнения: X
Здравейте,

Намирам се на кръстопът и за това се регистрирах и искам да чуя едно странично мнение. Имам връзка от близо 9 г., а сме бракувани от близо 4 г.
В последните 6 - 10 месеца отношенията ни рязко се влошиха. Постоянно сме на нож, за всяко нещо се караме. Имаме дете и за него дори се караме. Напоследък усещам, че доста изстудях към него и дори нямам желание за интимности.
Постоянно ме обвинява за всичко, тъпче ме и усещам как малко по малко се озлобявам. Доста неща за тези 9 г. сме преживяли, но сякаш като се появи детето и той коренно се промени. Не е човека който беше преди.

От около месец си пиша с друг човек, който доста повече се държи с мен галантно, прави ми комплименти и ми върна самочувствието. Усещам се щастлива, когато си помисля за него. Все още не сме се виждали, но той знае, че само съм обвързана, не знае че имам и дете. Много ми е тъпо така, но не знам как да подходя. Дали въобще да му казвам за това, защото първо не знам какво би станало ако се видим въобще и дали ще се видим.
А ако се видим и харесаме, ако поискаме да бъдем заедно.....това означа, че ще трябва да се разделя и да пристъпя към развод.
Доста преди и да срещна този човек съм си мислела, че е по добре да се разделим от колкото да живеем така и да се мъчим взаимно, защото поне за мен това е мъчение.

На доста голям кръстопът съм. Не съм изневерявала, но съм била лъгана и са ми изневерявали.
Ами, най-вероятно и той ти изневерява.....иначе не си обяснявам подобно долно поведение към съпругата и майката на детето му.
Ясно, че с брака ви е свършено, ти вече си го зачеркнала, и в сърцето, и в ума си.....
Дали ще е този, с който си пишеш, или друг, въпрос на време е.
Поне бъди честна и почтена, разведи се и после хуквай по мъже.

# 20
  • Мнения: 7
Както казах всичко беше добре, докато не се появи детето и започнаха бъркания в отглеждането на детето.
Скрит текст:
....................................

Последна редакция: вт, 22 авг 2017, 10:09 от Lady.confused

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Извинявай, че съм толкова директна ама ще попитам - при така описните неща защо още не си си тръгнала? Не го питам като съвет да го направиш, или като някакъв укор към теб и решенията ти. Просто въпрос.

# 22
  • Мнения: X
Странна работа, свекървата излиза по-голям проблем от това, че те удря.

Щом има насилие, другото няма значение. Не бих се разделяла пробно, консултация с адвокат и сбогом. Peace

# 23
  • Мнения: 7
Извинявай, че съм толкова директна ама ще попитам - при така описните неща защо още не си си тръгнала? Не го питам като съвет да го направиш, или като някакъв укор към теб и решенията ти. Просто въпрос.

Няколко пъти съм си го мислела, но определено страха да остана сама и дали бих се справила сама с детето. Но определено от преди да си пиша с въпросния човек съм си го мислела и премисляла сериозно, че е добре да се разделим, а не да се мъча да оправям нещо, което е непоправимо.

# 24
  • Мнения: X
Странна работа, свекървата излиза по-голям проблем от това, че те удря.

Щом има насилие, другото няма значение. Не бих се разделяла пробно, консултация с адвокат и сбогом. Peace
Свекървата не е проблем...Муньото е проблемен, че се е наврял под полата на маман и не ще да излезе....    Laughing
Само дето той едва ли е станал мамин златен в последно време...такъв си е бил от ден първи.
Та, защо една жена се жени за подобен, пък после реве от него?    newsm78

То затова се гледа ПРЕДИ да се бракуваш, не след това....

А този, онлайнния, нищо чудно да е женен чичак, търсещ си нещо за "бодване".    Laughing
Дори не знам с какъв акъл някой се връзва на "галантни приказки" от нета....    newsm78

# 25
  • Мнения: 7
Странна работа, свекървата излиза по-голям проблем от това, че те удря.

Щом има насилие, другото няма значение. Не бих се разделяла пробно, консултация с адвокат и сбогом. Peace
Свекървата не е проблем...Муньото е проблемен, че се е наврял под полата на маман и не ще да излезе....    Laughing
Само дето той едва ли е станал мамин златен в последно време...такъв си е бил от ден първи.
Та, защо една жена се жени за подобен, пък после реве от него?    newsm78

То затова се гледа ПРЕДИ да се бракуваш, не след това....

А този, онлайнния, нищо чудно да е женен чичак, търсещ си нещо за "бодване".    Laughing
Дори не знам с какъв акъл някой се връзва на "галантни приказки" от нета....    newsm78


Ами не знам....преди сякаш не личеше толкова или аз не обръщах толкова внимание, но след като се появи детето започнах да го забелязвам толкова очевадно.
А за другия оставям нещата на никъде и мисля първо как да оправя нещата за себе си. Пък после каквото стане или не стане Simple Smile

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 611
Подреждаш си приоритетите и действаш по тях.

# 27
  • Мнения: 690
Щом самата ти мислиш за брака си като за нещо непоправим, то наистина е дошъл края му. Казваш, че те е било страх да не останеш сама и как ще се грижиш сама за детето-сега не те ли е страх. Наистина си помисли хубаво и добре си подготви нещата преди да предприемеш нещо.
Наистина въпросния интернет господин може да те е развълнувал, но не разчитай за момента той да ти помогне. Според мен остави го настрана и си подреди живота, а след това се впускай в нова връзка.

# 28
  • Мнения: 1 765
 Ако ти не си се опълчила на обвинения на съпруга ти и си се оставила да те кара да се чувстваш виновна, вие сте влезли вече в определен коловоз на отношения. Не мисля, че такива отношения могат да се променят. От друга страна и отношенията със семейството на съпруга ти са проблемни.
Аз не те упреквам за виртуалния флирт. Просто човек има нужда от добра дума, след като в семейството не я получава. Това е някакъв отдушник от реалността. Но я си представи как би живяла със съпруга ти да речем след 25 години? Би ли издържала в същата схема на отношения?

# 29
  • Мнения: 7
Ако ти не си се опълчила на обвинения на съпруга ти и си се оставила да те кара да се чувстваш виновна, вие сте влезли вече в определен коловоз на отношения. Не мисля, че такива отношения могат да се променят. От друга страна и отношенията със семейството на съпруга ти са проблемни.
Аз не те упреквам за виртуалния флирт. Просто човек има нужда от добра дума, след като в семейството не я получава. Това е някакъв отдушник от реалността. Но я си представи как би живяла със съпруга ти да речем след 25 години? Би ли издържала в същата схема на отношения?

Определено не. Просто страшно много се подтискам и се чувствам постоянно изнервена като съм си вкъщи. Не се чувствам този човек, който бях преди. Искам да съм спокойна и да живея в нормални отношения. Да разбира се че няма как да няма скандали и проблеми, но това не е живот, а мъчение.

Много Ви благодаря на всички за всичките мнения, идеи, упреци и подкрепа. Бяха ми нужни, а защо не писах всичко, просто нямах смелост и от страх, но реших все пак да обясня от къде е тръгнал проблема и защо се е стигнало до тук. Определено бях доста объркана, но сега доста ми се изясниха нещата с Ваша помощ.

Общи условия

Активация на акаунт