За боя?!

  • 5 694
  • 138
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 917
Какво ни кара да удряме децата си? Нали и в работата,на улицата та дори и ако щете и съпругат ви се случва да ви изкара извън нерви.Така ли пошляпваме хората покрай нас?Защо се здържаме,а при съществата които съвсем не са ни равностойни и уж много обичаме не можем? smile3515

Още едно доказателство за това каква глупост е да се удрят децата - не вярвам всеки един от писалите "колко нормално е да пошляпваш детето си с възпитателна цел" да пошляпва всеки, който го нервира. Или детото ви нервира най-много??? Не вярвам Thinking
Мда де, ама мъжът ми и големите хоа разбират от дума, не се налага да ги пошляпвам.  Laughing А с детето не е така...
Е, сигурно се случва понякога и да не чуват и все пак да те нервят неимоверно много, но все пак не се стига да нашляпване, нали? Wink Peace

# 121
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Такова сравнение не може да се прави. Ние не сме отговорни за възпитанието на хората около нас. Не можем да се бием с всеки, който има различно мнение от нашето. А децата ни сега откриват света, сега научават кое е забранено и кое- позволено - с наша помощ. Наша отговорност е да сложим рамки на поведението им, граници, отвъд които не могат да преминават.
Искам да кажа, че е неуместно е да сравняваме възрастните с децата, е не защитавам боя като метод на възпитание.

# 122
  • Мнения: 8 917
Такова сравнение не може да се прави.
Peace Съгласна съм с това, че не може, но и тази статия с това "как и кога трябва да бием децата си" едва ли не, ми заприлича на инструкция за обучаване на домашни любимци. Не искам да обидя никой, нито пък да водя безмислени спорове и то в интернет, където не можеш да напишеш всичко и винаги има нещо недоразбрано и криворазбрано Thinking Затова си казвам мнението и спирам, иначе има шанс да се оплета в излишни спорове - твърдо ПРОТИВ БОЯ като възпитание Peace

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 13:54 от The Sun

# 123
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Д-р Фицхю Додсън (1923-1993), световноизвестен американски психолог, преподавател и писател, започва кариерата си като свещеник преди да се отдаде изцяло и до края на живота си на децата, тяхното отглеждане, възпитание и лечение.

Момичета, не знам коя година е написана тази книга, но метода пошляпване е твърдо отречен в западното общество, а този автор като гледам е американец newsm78 Причината да се отрече я споменах малко по-горе. Не са редки случаите в реалния живот на родители отпуснали си ръката в момент на афектираност и пребили децата си, без да го осъзнаят.
Съвременните методи на възпитание са time out и ignore. А когато детето изпадне в неконтролируема истерия (tantrum), се хваща здраво докато отмине, за да не се самонарани.

# 124
  • Мнения: 3 367
.
Съвременните методи на възпитание са time out и ignore. А когато детето изпадне в неконтролируема истерия (tantrum), се хваща здраво докато отмине, за да не се самонарани.

абсолютно правилно,това казва модерния свят които базира обобщенията си на данни и изследвания (работя с хора които имат психол.проблеми и няма да ви кажа колко много от тях споделят че са "поплясквани" и с думи обиждани ор родителите си,т.е помни се и е травма,дори да не оставя физически белег)
аз бих добавила и time out за родителя ако много е побеснял,аз това го практикувам както казах по-горе и работи

# 125
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Time out какво ще рече? Оставено само в стаята си ли? newsm78

# 126
  • Мнения: 2 274
   Time out e нещо като почивка! Много е полезно  Laughing! И аз като се вбеся прекалено, за да не се разкрещя отивам в другата стая, дишам дълбоко, за да се успокоя и после се връщам вече за да говоря спокойно! Много помага, ако си на прага да си изтървеш нервите!

# 127
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А как учите детето да реагира, когато го удрят други деца?

# 128
  • Мнения: 8 917
А как учите детето да реагира, когато го удрят други деца?
Отбраната е едно, нападение от страна на родителя - друго Naughty Естествено, че ще я уча да се отбранява /но не и да напада/ като са й посегнали, но аз да я шляпвам - не виждам нищо общо между двете действия Shocked Shocked Shocked Peace

# 129
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не бе, не казвам, че има нещо общо. Само питам учите ли ги да се защитават или ненасилието да е тотално?

# 130
  • Мнения: 2 274
   За това мъж ми и дума не дава да кажа! Винаги го е учил да се отбранява, ако го нападнат! Аз обаче му казвам, че като види, че едно дете е побойник - изобщо да не се занимава с него!
  
   Синът ми е много тих и добричък и обикновено като го ударят отива да се оплаче на госпожата  Mr. Green / на това са го учили в градината /! Слава Богу това се случва рядко, защото той смята всички деца, които се бият за лоши и невъзпитани и изобщо не им обръща внимание! Това води до нулево внимание и от страна на самите побойници към него!

# 131
  • Мнения: 8 917
Не бе, не казвам, че има нещо общо. Само питам учите ли ги да се защитават или ненасилието да е тотално?
Да бе,  Joy Joy Joy тотално - културата и склонноста към ненасилие не се простира до глупостта да те бият, а ти да си траЙш Mr. Green

# 132
  • Мнения: 8 917
 той смята всички деца, които се бият за лоши и невъзпитани и изобщо не им обръща внимание! Това води до нулево внимание и от страна на самите побойници към него!

  smile3501 smile3525

# 133
  • Мнения: 3 367
А как учите детето да реагира, когато го удрят други деца?
много интересен ?..аз лично съм абсол. против агресията във всякакъв вид и не бих учила детето си да се бие, дори за защита..мисля че бих си тръгнала от мястото и обяснила че това не е правилно поведение..факт че не се е случвало досега..Ния понякога посяга или се бута тя като е ред на друго дете на пързалка примерно...тогава отивам до нея,обяснявам,карам я да се извини на детето и да го гушка и да си изчака реда..същото правим и след тайм аут-гушкаме се,повтаряме защо е имало тайм аут и правим заедно това което не е искала и е провокирало тайм аут-а..
охххххххх много търпение се иска,лесно майка се не  става казва майка ми:)
Анна
тайм аут-може да е навсякъде,трае в мин колкото е възрастта на детето(2мин за моито),идеята е да няма забавления,най-добре в стая само,но не в неговата дето е пълна с играчки..обикновено аз предупреждавам до 3 пъти че ще дам тайм аут и ако продължава-давам;много е важно да разбере за какво е и това поведение всеки пьт да води до такава реакция-т.е ако бие-всеки път като бие и не спира има тайм аут,а не само понякога..и друго-трябва да му се даде шанс да спре като знае какво следва-аз иьбрах да предупреждавам до 3 пъти,може и по-малко..да не се злоупотребява също с т.аута-аз давам само за много големи бели и мрънканици,не повече от 1-2/седмица,иначе свикват и не им пука

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 19:10 от anette1104

# 134
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
А как учите детето да реагира, когато го удрят други деца?
Този въпрос е направо за нова тема. Със сигурност ще има доста спорове и по него  Peace
Наложи ми се да си променя мирогледа и го уча да избягва ситуациите с агресия. Не полагам много усилия в тази насока, защото политиката им в училище не стимулира боя, даже и да е при самозащита. На практика е разбрал, че за да му е добре не трябва да се бие  Laughing В противен случай независимо кой е виновен или невинен, участвал ли си в мелето, те наказват.

Общи условия

Активация на акаунт