Генитален херпес

  • 19 458
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 318
Бившият ми мъж е бил  мен 9 години и така и не го заразих с херпеса. Сегашният също знае и като излезе нищо не правим. Така, че наистина няма от къде да се появи от нищото. Висок имунитет му е майката. Сега пия котешки нокът и удържам флонта с месеци.

# 16
  • Мнения: 47 990
Мисля че е трудно да се определи кой кога го е лепнал, важното е да се вкара в ремисия, покой или как да го нарека- просто да спре да се провокира. Може пък опитен кожен лекар да помогне, щом смятате че откъм скрити инфекции, гъбички, имунитет сте окей?

# 17
  • София
  • Мнения: 38 521
Още един глас за Котешки нокът.
Биозин пробвали ли сте?

# 18
  • Мнения: 5 820
Бившият ми мъж е бил  мен 9 години и така и не го заразих с херпеса. Сегашният също знае и като излезе нищо не правим. Така, че наистина няма от къде да се появи от нищото. Висок имунитет му е майката. Сега пия котешки нокът и удържам флонта с месеци.

   Уауу и не сте го заразили! Удивително!

   А относно Биозин - не съм доволна от него. Нито за херпеса ми помогна да не се появява и да не се развива, нито пък от страна на разболяванията към настинки и грипове.

# 19
  • Мнения: 47 990
А аз почти 20 години. Вероятно съм го заразила, но никога не е имал активен херпес. Вероятно силен имунитет.

# 20
  • Мнения: 39 318
Защо да е удивително  newsm78 Имаше години в които херпеса си беше заспал, после се появяваше. Човек трябва да е отговорен не само за своето здраве, но и за околните.
Сега като имам и малко дете, си мия ръцете по сто пъти на ден преди да я пипам като е пишкала или другото, за да я избърша.

# 21
  • Мнения: 5 820
Защо да е удивително  newsm78 Имаше години в които херпеса си беше заспал, после се появяваше. Човек трябва да е отговорен не само за своето здраве, но и за околните.
Сега като имам и малко дете, си мия ръцете по сто пъти на ден преди да я пипам като е пишкала или другото, за да я избърша.

   Явно сте имали силен имунитет. Моят имунитет се скапва много бързо и трябва винаги да го поддържам с някакви имунностимуланти, природни билки и т.н, консумирането на плодове... имунитета си. Доста слаба съм физически. Преди да бъда заразена с Херпес, въобще не ми се налагаше да пия имунностимуланти, витамини, природни билки...

   Напълно права сте, че не само сме отговорни за своето здраве, но и за околните. Жалко, че някои хора не го разбират!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 521
Ние сме 14 години заедно, не съм заразила съпруга ми.
Имам и две нормални раждания, между другото. Като две седмици преди второто ми беше излязъл херпеса. Сега, като се замисля, не ми е излизал от години.

# 23
  • Мнения: 5 820
   Явно някои хора имат много силна имунна система и потискат херпесната инфекция.

# 24
  • Мнения: 17
А да знаете дали в София в "Национален център по заразни и паразитни болести" могат да ми забъркат ваксина ?

# 25
  • Мнения: 39 318
Не. Ваксината е италианска.
Но ако откриеш нещо, моля те да споделиш.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 521
До никъде не са я докарали с ваксината:
https://www.acsh.org/news/2017/05/26/genoceas-herpes-vaccine-upd … p-clark-ceo-11325

# 27
  • Мнения: 17
До колкото разбрах проблема в БГ е финансирането. Ваксината е спряна от доста време поради липса на финанси.

# 28
  • Мнения: 121
На мен ми се появи изведнъж в период, в който от няколко месеца нямах партньор и каквито и да било контакти. Винаги ще си остане мистерия откъде и как се появи. Първият път беше много болезнен, след което последваха многобройни избивания, по няколко пъти в месеца месеци наред. Ацикловир, витамин Ц, хомеопатия - нищо не даваше резултат. И така може би година. Не съм се изследвала, само доктор по кожни и венерически болести го снима и потвърди, че е херпес, на снимката се виждаха мехурчетата, аз сама не можех да ги видя дори с огледалце. И така както се появи, така изведнъж разреди и спря да се появява. След това имах две безпроблемни бременности, сега имам две деца, родени секцио. Не се е появявал по време на бременностите и изобщо след това вече 5 години. Преди да се появи всеки път изпитвах болка в кожата на бедрата ми отзад, така знаех, че ще се появи отново. И до днес ми е странно. Съпругът ми явно е със силен имунитет и или не съм го заразила или не му се е появявал.

# 29
  • Мнения: X
Той е заразен докато имаш блистери, през останалота време - не. Спи си кротко загнезден в нервите в основата на гръбнака.

Общи условия

Активация на акаунт