Кюретаж и забременяване след това - тема 74

  • 47 572
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 847
Момичета вече наистина мисля че изперквам.Преди малко както си бях легнала по гръб и съм се заровила в телефона и изведнъж в областта около пъпа корема започна да ми пулсира ама видимо точно както беше като бях бременна и бебето мърдаше.Гледах си пулсиращия корем като втрещена...Продължи няколко секунди но се чудя какво по дяволите беше това?На някоя случвала ли се е такова нещо?

# 706
  • Мнения: 5 134
Да, това ми се случваше около 6-7 месеца след раждането. Лекарят ми каза, че са нормални мускулни спазми от свиването на матката.

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета, видях си сега резултатите в нета - тсх 0, 76 и хламидия- прекарана и прясна negative 😃Доволна съм , с бавни крачки съм малко по напред към мечтата си 😃

# 708
  • Мнения: 1 770
Момичета, възхищавам се на всяка една от вас! Дори след поредни загуби, не губите надежда! Вярвате и се борите за мечтата си до край! 🍀 Предтсвям си свитите ви сърчица и болезнения страх всеки път...нещо, което никой не желае да изпита отново..Знайте, че вие сте герои! 😇 Желая много здраве на всички! Бъдете добри и позитовни и нека мечтата за живо и здраво бебче се сбъдне на всяка от нас! ❤❤❤

# 709
  • Мнения: 1 019
Рано или късно идва този момент, но докато дойде може да се погубим. Докато минавах през този ад, от който все още треперя.. се сдърпвах с моя мъж на моменти, защото той не можеше да приеме, че толкова тежко го изживявам.. не спираше да повтаря... на края ще се получи бебока, а ще трябва да лекуваме теб от тези нерви и стрес.. казваше "искам здрава жена преди всичко".....
Някои са по-силни и по-лесно го преживяват, други рухваме и ни променя целия свят...

# 710
  • Мнения: 1 770
Това имах и аз предвид..Колкото и всичко да е наред и изчисленията да са правилни, има и дни, перфектни за бебеправене, но аз съм толкова изнервена, че накрая се скараме с мм и аз заспивам фръцната с гръб към него! 😏 Сигурно и на тях не им е лесно да изживяват не само загубите и тревигите, но и да търпят нас сърдити и изнервени! 😵 Поне аз съм нетърпима като изкукам! 😖 Хайде стиснати палчета на всички! 🍀Аз си пожелавам тизи месец да ми е бил последния Ц! Даже вече си представям срещата с доктира и как отговарям" Последния ми ц беше на 3ти окт! 😌🌟 Ха дано! Пу-пу да ни е на късмет този месец! ❤

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 857
Mom of 3, от сърце ти желая 03.10 да е последният ц 😃, а на теб слънчице безпроблемна бременност до края ! Някои по- слаби ,  други  по - силни,  всички се борим за една едничка мечта ,,рожба" Аз понякога се огъвам доста , на другия ден, заредена със сили и вярвам , че  след толкова болка следва щастие, това ме крепи!

# 712
  • София
  • Мнения: 8 707
И свиване на матката, и някакви газове в стомаха може да изхлеждат като помръдване.А и като лежиш започва да ти пулсира корема от пулса ти.
Иначе, след загуба на бебе или дори след успешно раждане, може да има фантомни усещания за движение на бебе.При предишната ми бременност не стигнах до мърдане на бебе, но след загубата имах усещания, вероятно защото имам вече една успешна бременност и знам какво е.
При загубите преди нея не съм имала усещане за движения на бебе.
След раждане също понякога има, не само от смъкването и наместването на органите.Просто често майките изпитват следородилна тъга и малко съзнанието си играе игри Grinning

# 713
  • София
  • Мнения: 1 323
Момичета,  решила съм ако този месец всичко е наред , да започна с опитите  ( бях писала , че мм ще отсъства 5 месеца 😢) и вреве няма 😃ако стане, стане . Кюретажа беше на 24 . 08,  знам че е скоро но АГ още преди месец ме увери чу матката се е възстановила.  Пуснал днес тсх, хламидия, за тромбофилия имам ,  ще пусна тези дни и микробиология и цитонамазка,  пия доста витамини, мисля и Д да проверя!  Чакам само след 5 дни кариотипа, за да знам мога ли да пробвам . Дайте съвет , какво още?😯знам че е божа работа но все пак....

Suzanka,  не е ли раничко за опити? Извини ме, не помня в каква седмица ти е загубата ? Моя К беше на 15 ти август , но в края на 20 та седмица, та на мен си ми е раничко за опити .... Мисля да почнем от януари - нова година, нов късмет 😉😉😉

# 714
  • Мнения: 847
Момичвта някой знае ли как се диагностицира тазово възпалителна болест и от какъв специалист? Вчера започна парене при уриниране, но не ходя често до тоалетна, а просто когато ми се допишка не мога въобще да стискам и почва силно парене.Имам съмнение за цистит...Микробиологията беше чиста, но не знам дали въобще с микробиология може да се хване цистита?Слагам от вагиналните капсули цикатридина и положението малко се поуспокои, но на моменти пак имам силно парене.Сутринта преди да се раздвижа страшно много ме болеше таза и в обастта на яйчниците все едно някакъв колан в тази област и някаква тежест...Ще съм ви много благодарна ако ми препоръчате добър АГ в София, който да работи със здравната каса и фондове...И знаете ли практикува ли се физиотерапия на тръбите някъде в София и кой лекар би ми назначил такава процедура?Много съм объркана и вече нито инам нерви нито финанси да обикалям по лекари.Надявам се да намеря някой Аг който да ми обърне внимание защото наистина не се чувствам ок...Отдавна си мисля, че една физиотерапия би ми се отразила добре (ако не физически то поне психически може би)...

# 715
  • София
  • Мнения: 8 707
Цистит се хваща с изследване на урина, не на вагинален секрет.
Но понякога гъбички от там са причина за цистит.
Наскоро четох за физотерапия на гърди(при мастит, чести запушвания), та предполагам, че все някъде ще правят к на тръби.Просто трябва да звъниш и да питаш.

# 716
  • Благоевград
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, сега пък ново двайсет, в изследването на мъжа ми, се откри „трихономас вагиналис”. Някоя борила ли се е с това чудо, защото предполагам, че щом той има нещо и аз ще имам / нищо, че моята микробиология не показа някакви проблеми/. И може ли това да е причина за мисета ми. Благодаря предварително!

# 717
  • София
  • Мнения: 8 707
Сестра ми имаше, беше го хванала май от басейн.Пи лекарства и се оправи.

# 718
  • Мнения: 852
Задължително се лекуват и двамата партньори.
Доколкото знам изследване за трихомонас се пуска отделно от МБ.Той е паразит ,не е бактерия.
Със съответния АБ(метронидазол) сте ОК.
Отивай при АГ и да ви назначи терапия.

# 719
  • София
  • Мнения: 7 534
Слънце, отиди на уролог, да изследвате урина. Колкото по-бързо се хване цистита, толкова по-добре. Ако искаш - потърси Серафимова в 4 градска, добра е, работи с направление, ходила съм при бъбречни проблеми при нея. Иначе в самата 4 градска си е мизерно.

Бебулия, както ти е казала Естела - отиваш на АГ да ви назначи лечение и на двамата.

Общи условия

Активация на акаунт