Искам малко помощ!Незнам кой да слушам педиатъра или бебето?!

  • 2 409
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 978
И аз мога само да потвърдя думите на майчетата, изказали се до момента.

Не чети какво пише по кутиите и какво ти говорат, наистина най-добре се вслушай в детето си.

Дъщеря ми в края на 2-рия месец мина на 5 хранения х 150 мл и си спеше непробудно цяла нощ. Естествено, педката ми се скара, че я прехранвам и да намаля количеството, но аз не я послушах. Детенце само си каза, че иска толкова или по-малко. Сега 2 месеца по-късно сме на същото количество АМ, защото й стига. Е, трябва ли да се притеснявам, че за толкова време не е искала повече?! (Не)

# 16
  • Мнения: 5 370
И аз мога само да потвърдя думите на майчетата, изказали се до момента.

Не чети какво пише по кутиите и какво ти говорат, наистина най-добре се вслушай в детето си.

Дъщеря ми в края на 2-рия месец мина на 5 хранения х 150 мл и си спеше непробудно цяла нощ. Естествено, педката ми се скара, че я прехранвам и да намаля количеството, но аз не я послушах. Детенце само си каза, че иска толкова или по-малко. Сега 2 месеца по-късно сме на същото количество АМ, защото й стига. Е, трябва ли да се притеснявам, че за толкова време не е искала повече?! (Не)
Офф топик-иде ми на твоята сладка шомполка да и наям наям сладките бузиииииииииииии.... Heart Eyes Heart Eyes
Сори, Дея.  bouquet

# 17
  • Мнения: 239
Дея, ами сигурна ли си че наистина плаче от глад?На вашата възраст може да са колики, а според мен най - голямата грешка в този случай е да се успокоява бебето с шишето с мляко.При кърмените бебета въпроса стои другояче.Но АМ е по - тежко, по бавно се усвоява.
И моето бебе е на АМ от началото, но по 8 пъти не е ял.Ако е на кърма може и по 20 пътида си хапва по мъничко, но за АМ.....при положение че си му даваш дозировка според възрастта.Опитай през нощта с гушкане и биба да я приспиваш.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
Слушай детенцето,то най добре ще ти покайе от какво има нужда.
Може ако увеличиш количеството мляко храненето да стане на 4 часа а на на 3 и така оак нещата ще са наред:)
А за нощното хранене не бързай да го махаш,пак детето ще си покаже,аз и сега давам мляко на Светльо ако се събуди през нощтта и е гладен

# 19
  • Мнения: 2 936
но щом не плаче силно значи не е от глад-може да опита с вода или чай нощно време,а и като изпива само 50-60мл мляко,сигурно има леки колики.аз Алекс с вода я отучих от нощното хранене точно по този начин(с чай на Хип),но имаше много силни колики.на 1м.и няколко дни вече пиеше само по 20-30мл.вода нощем и започна да престава да се буди.
а за бебе на 20 дни не е нормално да се храни през 4 часа Rolling Eyesбило то и с АМ

# 20
  • Мнения: 4 362
Ало, сърожденичката, немой се шашка.
Определено педката ти е от старата генерация.

 Послушах мами от форума

Laughing Laughing Вече не се шашкам ,доволна съм че ми стана ясно  Laughing
Ама не е стара едва 70-72-ри набор е млада още,ама къде го е чела това незнам,интересно ми е нейният син преди години дали го е оставяла така да плаче от глад  Thinking

И аз смята да ви послушам,че имате опит  Grinning


Дея, ами сигурна ли си че наистина плаче от глад?На вашата възраст може да са колики

Колките са ни м/у 18 и 20 часа и засега изглежда не са силни и само мрънка,мисля,че ги различавам от това когато е гладна защото като я боли коремчето търка крачета и е невъзможно да я залъжеш със биберон  Rolling Eyes

Сега се събуди във 22,а последно яде във 18 часа (тоест днес имахме 7 хранения) ,направи 4 часа пауза,нахраних я и заспа ще видим тази вечер как ще стоят нещата  Wink послушах Калина и разредихме със + 10 мл добре и дойде щом и заспинка  Grinning  веднага


# 21
  • Мнения: 46 518
... а за бебе на 20 дни не е нормално да се храни през 4 часа Rolling Eyesбило то и с АМ


Бебетата огладняват през различен интервал, моето огладняваше през 2.5 часа  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 356
Малко е бебето за 4 часово хранене. И аз така след първия месец, четох др Спок и хоп на 4 часа, е, бебето издържаше, но в резултат се будеше през нощта. Когато започна да спи по-дълго към 3-4 месец се оказа, че трябва да свия интервала за да станат храненията повече и бебето да му стига.
За количеството моята педиатърка каза следното (и аз съм съгласна): правиш дозата твоя случай - 90мл вода + 3 л АМ предполагам. Когато почне да я изяжда цялата вдигаш с 30 мл и 1м.л. АМ, а бебето отначало няма да изяжда всичко, ще остава мъничко, но ще е нахранено, колкото му трябва на организъмчето. Едва ли ще яде без спиране, всяко бебенце си има свои нужди - според мен си го храни колкото то поиска.

Ало, сърожденичката, немой се шашка.
Определено педката ти е от старата генерация.

Laughing Laughing Вече не се шашкам ,доволна съм че ми стана ясно  Laughing
Ама не е стара едва 70-72-ри набор е млада още,ама къде го е чела това незнам,интересно ми е нейният син преди години дали го е оставяла така да плаче от глад  Thinking

Нищо чудно да го е оставяла да плаче, в първите ни дни бях срещнала 1 акушерка (е тя беше стара), обясни ми, че е оставяла сина си между 12 и 6 през нощта да плаче от глад и никакво хранене, защото трябвало да се научи на дисциплина  Rolling Eyes (бебето).

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
може да направите рахит, но единствено ако наддавате по-бързо отколко е предвидено за дозата  витамин Д в млякото. Тогава обаче може да додавате вигантол. Друга причина за ограничението е да не наддава много детето.
Но иначе/ пък и дори в тези случаи/ ти трябва да си решиш.

# 24
  • Мнения: 36
Ние бяхме на същия хал с храненето,и на нас доктора ни каза да не го прехранваме,че щял да затлъстее,обаче детето си бе6е гладно-не ни стигаше рева от коликите и безсънието,че и това.Така де,след първия месец му увеличих вечерното мляко с 10 мл и детето почна само да си прави 6 часа пауза през ноща,която после стана постепенно и 9 часа/в момента/,освен това увелич.их и сутрешното мляко с 10 мл.Сега яде 6 пъти дневно по 150,сутрин и ве4ер по 160 и не му стига,така че 6те увелича,а за протокола сами решете колко сме затлъстели-в момента сме дълги 61 см и тежим 5.500 кг.

# 25
  • варна
  • Мнения: 229
и аз се бях объркала като теб - слушай си детенцето  и всичко ще се оправи
аз ние ядем 6 пъти  като в 9 4аса давам  120 мл ам и 18 4аса пак толкова  през останалато време  изяжда по  100 мл . давам водичка след около  20 мин след хранене  .акаме си нормално по 3 пъти през деня  .вечер спим от 21.30 до 6 .не забравяме да се уригваме редовно -явно е доволна от режима си защото ме възнаграждава с очарователни усмивки а пък аз се разтапям
дано да съм ти  baby_neutralбила полезна

# 26
  • Мнения: 2 885
Слушай си детето. И нощем като се събуди си го храни.
Детето се е хранило от плацентата ти без режим и часовник!
Естествено, че се изисква време да се настрои цялостната
физиологичната система на бебето към живота навън.
Ей, като чуя за биби, гушкане и вода нощем и ми става зле.....
Вие си правите живота сложен, не някой друг! И аман от педки, дето не се информират!


# 27
  • Мнения: X
Виждам ,че повечето мами са те посъветвали да слушаш сигналите на детето,а не на педито...еи аз мисля,че това е така-не може да ги вкарваме всички деца в рамки и да ги храним под час и грамаж....
Аз съм кърмила,но въпреки наставленията и от родилното и на педито съм давала през ноща-по-добре да го нахраня и да спи,отколкото да го разнасям,наливам с вода и после пак същото и да гледам как детето ми страда....Резултата-на месец и нещо сам почна да си търси през 4часа манджата....а като спрях и нощното наливане с вода/без захар,щото здравия ми разум не го позволяваше/,определено и детето се кротна...А като поотрасна продължи да се буди 1път през нощта от глад и така докато се кърмехме...Но пък аз поне се научих да не се обяснявам много-готина ми е докторката ,но и тя си има обременено съзнание....Та така-накрая и агнето цяло и вълка....

# 28
  • Мнения: 79
Здрасти!Това за рахита и моя педиатър го казва,ако бебето наддава бързо има вероятност да го развие ,моя приятелка имаше такъв проблем -забелязъла,че бебенцето започнало много да се поти дори чаршафчетата били мокри и като извикала педиатъра се оказало че бебето започнало да го развива,но всичко се оправи Wink.моята симонка също отначало се будеше по 8 пъти-6,9,12,15,18,21,01,04 -аз и давах мляко до 01ч а в 04 чай и тя така спинкаше до 6 когато вече я хранех.постепенно започна да пропуска събуждането в 04ч а направо в 5.30-6.От 2 дена реших да направя опит да и спра и храненето в 01ч ,какво правя-като се събуди и давам биберона,без чай (вярно е че не е много приятно в продължение на 1 час да пъхаш постоянно падащия биберон в устата на бебето ),но тя наистина заспива и се събужда в 5.30-6 надявам се след седмица две да се откаже да се събужда в 1 ч Simple Smile така със съпругът ми ще можем да си поспиваме спокойно цялата нощ.Ако искаш да откажеш 8то хранене опитай така може пък и при теб да подейства а ако не става продължавай по същия начин и изчакай тя самичка да се откаже.   bouquet

# 29
  • Мнения: 600
абе давай му да детето колкото иска, като не му се яде, ще откаже. и моята винаги е ядяла повече от нормата, а на кг е ок.  това не е ризеншнауцер, за да яде до пръсване:)Simple Smile

относно нощното - и ние опитахме да я откажем в края на първия месец, но не стана. сама се отказа в края на втория, просто спря да се буди. така се убедих, че детето иска да яде, когато е гладно, а не за разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт