Поддържане на температура и кашлица

  • 3 651
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте! Реших да пиша във форума, за  да чуя вашето мнение. Детето ми(9 год.) от една седмица е болно. В петък, на 18.08 вдигна 39.5 С. Бяхме последен ден на море в Гърция, вечерта в 19.00. Намерих частен лекар, който обаче не беше сигурен точно какво е.Предписа кортизон, защото според него може да е ларингит и за t C панадол и нурофен. В събота сутринта детето нямаше температура само леко кашляше и реших да тръгнем за България. Събота и неделя не е вдигала температура, само продължаваше да кашля. Вечерта вдигна почти 40 С и цяла нощ борба. В понеделник- педиатър и уши нос гърло(не взеха кръв и урина). Диагноза - остър ларинготрахеит, вирусна инфекция, заден ринит. Предписаха зинат, изопринозин, ериус, пробиотик. Оттогава детето  кашля много, почти непрекъснато и поддържа 37.5-37.8 С.Притеснена съм, защото вече 4-ти ден с тези лекарства не се повлиява кашлицата и температурата. Детето има апетит, пие много течности, но не  минава.
Ще съм благодарна, ако някой изрази мнение.

# 1
  • Мнения: 1 565
Ние за кашлица пием бронхексим ,който помага и за зачервено гърло ,витамин ц и свещички ефералган ,за 40 градуса температура за толкова голямо дете може да давате една лъжица кафяна хексалгин  20 капки веднага ще смъкне температура. Ако изброеното не помага повече от 3 дни плус изопринозин и продължава да дига температура ,без антибиотик няма да стане ,на нас ни изписват обикновенно панцеф .

# 2
  • Мнения: 1 565
На нас Зинат не ни помага ,ако до 4 дена от приема на антибиотик не се повлиява ,може би трябва да се смени антибиотика,аз съм доволна и от прахчета ацц .

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 21:01 от Ани Иванова_429091

# 3
  • Мнения: 12 068
Един съвет от мен - идете на преглед при педиатър, който работи в детско отделение. Пуснете и кръвна картина, и без направление може и не е скъпа 5-8лв.

 За кашлица на моите давам "Амбрекс", от антибиотиците най-често ни предписват Суметролим/Бисептол или инжекции Цефтриаксон (по преценка на ЛЛ, че те най-добре действат на моите деца). - само и единствено по преценка на лекарката!!!

За гърлото можете да давате и Тонзилик (не е популярен, и по аптеките често не са го чували и го доставят по заявка, но действително действа добре на гърлото и сливиците и се дава продължително време профилактично)- комбинация от витамини е и се отпуска свободно, а е и ефикасно в дългосрочен план.

# 4
  • Мнения: X
Потърсете друг лекар за второ мнение. Комбинацията зинат, изопринозин, ериус е брутална, и възрастен може да смаже. А явно от нито едно от трите не се повлиява. Според мен трябва да изпишат нещо по-бързо действащо от Ериус за намаляване на отока, което да пие 3-4 дни, и капки за задната хрема. Евентуално за кашлица - подтискащо или отхрачващо според слушалките по преценка на лекаря. При дете без съпътстващи и с нормален имунитет за седмица ще мине, само остатъчна кашлица може да продължи по-дълго. Ако е чак толкова зле - да изберат антибиотик ли ще пие, противовирусно ли, или антимикробно от типа на Суметролима, но не подобен миш-маш.

# 5
  • Мнения: 1 565
И аз съм на това мнение ,че толкова лекарства на куп е много за дете .Всякаш повечето детски лекари не знаят какво точно да изписват ,а като се има предвид ,че някой от тях не правят и необходимите изследвания . Дано да мине по бързо и ние отново сме с температура и повръщане много от вчера  .

# 6
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз бях с ларинготрахеит в края на месец май.Не спах няколко дена от кашлицата въпреки,че приемах лекарства.Накрая смесих мед и джинджифил изядох една лъжица и през нощта спах спокойно,на следващия ден настъргах в чая си джинджифил и сложих мед за да ми е по-вкусно. За 2-3 дни кашлицата спря напълно.

# 7
  • Мнения: 11 362
След седмица упорита кашлица сте си за пулмолог и снимка на бял дроб
Върлува вирусна пневмония. Утре е петък и не изпускайте възможността да идете на преглед и обезателно снимка на бял дроб!

Ако кашлицата продължи, въпреки изследванията, антибиотика, противоалергичното и т.н. се прави проба за туберколоза. Не искам да ви плаша, но не пропускайте и това изследване ако кашлицата не се повлиява от лечение.

# 8
  • Мнения: 104
Благодаря на всички за мненията. Решила съм утре да я заведа за снимка. Притеснявам се най-вече от поддържането на температурата. За лекарката обаче е нормално- много бил силен вируса, трябвало време.За пръв път давам изопринозин, защото не го одобрявам. Много пъти са ми го предлагали, но съм отказвала.

# 9
  • Мнения: X
orka, за вирусни от Изопринозина съм виждала буквално моментален ефект при моето дете - за ден значително подобрение. И за тежка вирусна е оправдано да се пробва. Но съм забелязала след няколко дни прием и детето, и аз, а и мъжът ми много зле започваме да се чувстваме от Изопринозина, та вече директно си казваме, че не ни понася и го започваме само при тежък грип. Неоправдано е за мен да се комбинира противовирусно от този тип с АБ, без да е сигурно, че наистина има и вирусна, и бактериална инфекция - много товарят. Намери някой читав педиатър за консултация, наясно са с върлуващото в момента и знаят какво действа, а не са склонни като повечето УНГ-та директно да изпишат Зинат. Студен инхалатор ако имате на 2-3 часа с физиологичен може да облекчи. Моето при ларингит много засилваше кашлицата когато му замирише на готвено, препарат, прах за пране. Вятър с прахоляк навън и климатик също не действаха добре. Повече от месец след оздравяването прокашляше и го дразнеха такива неща.

# 10
  • Мнения: 11 362
Благодаря на всички за мненията. Решила съм утре да я заведа за снимка. Притеснявам се най-вече от поддържането на температурата. За лекарката обаче е нормално- много бил силен вируса, трябвало време.За пръв път давам изопринозин, защото не го одобрявам. Много пъти са ми го предлагали, но съм отказвала.

Стискам палци.  Peace

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 933
Здравей,като микробиолог мога да ти дам насоки.
Най- напред за лекарствата.Никъде не казваш пие ли детето сироп за кашлица.Относно приема на антибиотик като медицинско лице се чудя,защо масово се смята,че антибиотикът трябва да влияе веднага, като с магическа пръчка.Първите 3 дни от приема се получава насищане и постепенно овладяване на инфекцията.След това(след 4-5 ден)започва видим ефект.Относно Зинат има една гадна истина,с която хората масово не са запознати.До преди 3 години имаше все още действащ "Контрол за действието на лекарствените препарати",който сега го няма.В резултат на това аптечната мрежа се напълни с някакво побългарено подобие на Зинат,което хората взимат,защото е много по- евтино от истинския,хубав Зинат.Няма да коментирам лекарствената комбинация,но мога да я обясня.Антибиотикът предотвратява развитието на бактериална инфекция,Изопринозин действа на вируса,освен това е имуностимулант,Ериус действа бронхо-и трахеоразширяващо за по лесно отделяне на секрета.
Както са казали и други момичета преди мен посетете пулмолог и направете снимка.Може да правите инхалации(много помагат за отхрачването).
И последно,като човек прекарал трахеит,бронхотрахеит,вирусна и бактериална пневмония,ще ти кажа(няма да те успокоя,но според мен истината е по-важна)кашлицата ще мине последна.

# 12
  • Мнения: 1 565
Съгласна съм и ние последния път когсто пихме антибиотик чак след 5 ден спря да подържа температура ,не става някой път за 3 дена и да мине .Трябва време и все пак снимка няма да навреди .Търпение се иска ,няма друг начин.

# 13
  • Мнения: 104
Отначало не й дадоха сироп за кашлица, но от вчера след контролен преглед добавиха "димекс", за задната хрема - нищо. Аз й слагам физиологичен разтвор. Педиатърката пак слуша гърдите и каза че няма нищо. От това, което чета по форумите, разбирам че понякога има бронхит или пневмония, което обаче не се долавя със слушалката. В нашия случай, тя беше категорична, че не е слязло надолу. Сега се опитвам да се свържа с наш познат лекар, който прави рентгенови снимки, за да отидем. при него. Педиатърката не е на работа, а не ми се иска да я водя по клиники и болници и да чакаме понякога с часове.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Какъв е тоя побългарен Зинат, никога не съм срещала такова нещо. Когато на мен ми е бил изписван зинат съм си купувала точно това, никой не ми е предлагал имитации. На малкия не съм давала, защото е отвратителен на вкус и консистенция детският вариант.
По въпроса на Орка - бих пуснала кръвни задължително, още в понеделник, преди да почна целия набор от лекарства. И сега не е късно да се пуснат, де, в комплект със снимката.

Общи условия

Активация на акаунт