Песен за огън и лед 27 - The man who passes the sentence should swing the sword.

  • 39 642
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 130
този пасаж, не показва, че ще се ожени за джон. Невясто на огън, тук е метафора, в смисъл, че е неизгорима изброени са владетелите  от войната на Петимата крале - Бейлон, Роб Старк  и Станис,, показан е Джон. накрая е показана дани в смисъл, че тя, майката на дракони е истинската владетелка
ето част от виденята на Дани в Карт
Пропускам първот, забравил съм какво показваше то:
Скрит текст:
По-нататък се натъкна на мъртвешко пиршество. Жестоко изпосечени, пируващите лежаха по преобърнати столове и груби дървени маси сред локви съсирваща се кръв. Някои бяха изгубили крайници, дори глави. Отсечени ръце стискаха окървавени чаши, дървени лъжици, печена леш, комати хляб. В един трон над тях седеше мъртвец с вълча глава. Носеше желязна корона и държеше агнешки бут в едната си ръка като кралски скиптър. Очите му проследиха Дани с безмълвна похот
- Червената сватба и Роб Старк

Скрит текст:
. Отвъд прага им се извиси огромна сводеста зала, най-голямата от всички, които беше виждала. Черепи на мъртви дракони гледаха от стените й. На един висок трон с железни шипове седеше старец в богати роби, старец с тъмни очи и сребристосива коса.
— Остави го да бъде крал на овъглени кости и на печено месо — каза той на някакъв мъж под себе си. — Нека да бъде кралят на пепелищата. — Дрогон изврещя, заби нокти в коприна и кожа, но кралят на трона не го чу и Дани продължи напред.
„Визерис“ — беше първата й мисъл, когато спря отново, но пак го погледна и премисли. Мъжът имаше косата на брат й, но беше по-висок, а очите му не бяха люлякови, а като черно индиго.
— Егон — каза той на една жена, която кърмеше бебе в голямо легло. — Какво по-добро име за един крал?
— Ще изпееш ли песен за него? — попита жената.
— Той има песен — отвърна мъжът. — Той е предреченият принц и той е песента за лед и огън. — Когато го каза, вдигна очи, очите му срещнаха тези на Дани и като че ли я видя, застанала зад прага. — Трябва да има още един — каза той, макар че тя не разбра на нея ли говори, или на жената в леглото. — Драконът има три глави. —
- Регар и ЕЛия

Скрит текст:
Блеснал като залез, червен меч се надигна в ръката на синеок крал, който не хвърляше сянка
Станис.

Скрит текст:
Един труп стоеше на носа на кораб, сини очи блестяха на мъртвото лице, сиви устни се усмихваха тъжно.
Виктарион

Скрит текст:
Синьо цвете разцъфна в издутината наметена от лед и изпълни въздуха със сладост
Джон Сняг
Скрит текст:
Момиченце затича босо към голяма къща с червена врата.
Аря пред къщата на Черното и бялото???

Скрит текст:
Бял лъв затича през тревата, по-висок от човек -
вероятно това е Тирион, копеле, на Ерис

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 16:25 от Джон Сняг

# 46
  • Мнения: 1 401
Последното пророчество - ако той е песента за огън и лед, не е ли по-скоро Регар и Лиана?
Но отново проблемът с името, защо са му две деца с едно и също име?
И отново кои са трите глави на дракона - Джон, Дани.... И дали накрая Егон няма да излезе истински и да се окаже, че скритите неща са на друго място?
Естествено може и да е Тирион, което много ще ми хареса...

# 47
  • Варна
  • Мнения: 17 956
този пасаж, не показва, че ще се ожени за джон. Невясто на огън, тук е метафора, в смисъл, че е неизгорима изброени са владетелите  от войната на Петимата крале - Бейлон, Роб Старк  и Станис,, показан е Джон. накрая е показана дани в смисъл, че тя, майката на дракони е истинската владетелка
ето част от виденята на Дани в Карт
Пропускам първот, забравил съм какво показваше то:
Скрит текст:
По-нататък се натъкна на мъртвешко пиршество. Жестоко изпосечени, пируващите лежаха по преобърнати столове и груби дървени маси сред локви съсирваща се кръв. Някои бяха изгубили крайници, дори глави. Отсечени ръце стискаха окървавени чаши, дървени лъжици, печена леш, комати хляб. В един трон над тях седеше мъртвец с вълча глава. Носеше желязна корона и държеше агнешки бут в едната си ръка като кралски скиптър. Очите му проследиха Дани с безмълвна похот
- Червената сватба и Роб Старк

Скрит текст:
. Отвъд прага им се извиси огромна сводеста зала, най-голямата от всички, които беше виждала. Черепи на мъртви дракони гледаха от стените й. На един висок трон с железни шипове седеше старец в богати роби, старец с тъмни очи и сребристосива коса.
— Остави го да бъде крал на овъглени кости и на печено месо — каза той на някакъв мъж под себе си. — Нека да бъде кралят на пепелищата. — Дрогон изврещя, заби нокти в коприна и кожа, но кралят на трона не го чу и Дани продължи напред.
„Визерис“ — беше първата й мисъл, когато спря отново, но пак го погледна и премисли. Мъжът имаше косата на брат й, но беше по-висок, а очите му не бяха люлякови, а като черно индиго.
— Егон — каза той на една жена, която кърмеше бебе в голямо легло. — Какво по-добро име за един крал?
— Ще изпееш ли песен за него? — попита жената.
— Той има песен — отвърна мъжът. — Той е предреченият принц и той е песента за лед и огън. — Когато го каза, вдигна очи, очите му срещнаха тези на Дани и като че ли я видя, застанала зад прага. — Трябва да има още един — каза той, макар че тя не разбра на нея ли говори, или на жената в леглото. — Драконът има три глави. —
- Регар и ЕЛия  Регар и Лияна  smile3534

Скрит текст:
Блеснал като залез, червен меч се надигна в ръката на синеок крал, който не хвърляше сянка
Станис.

Скрит текст:
Един труп стоеше на носа на кораб, сини очи блестяха на мъртвото лице, сиви устни се усмихваха тъжно.
Виктарион Трупът е Ерон, корабът на Юрон

# 48
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Последното пророчество - ако той е песента за огън и лед, не е ли по-скоро Регар и Лиана?
Но отново проблемът с името, защо са му две деца с едно и също име?
И отново кои са трите глави на дракона - Джон, Дани.... И дали накрая Егон няма да излезе истински и да се окаже, че скритите неща са на друго място?
Естествено може и да е Тирион, което много ще ми хареса...
Трите глави на дракона - Дани , Джон и КнН. Laughing
Дори Егон да не се окаже истински пак може да е глава на дракона, все пак е Блекфир.

# 49
  • Мнения: 18 130
Последното пророчество - ако той е песента за огън и лед, не е ли по-скоро Регар и Лиана?
Но отново проблемът с името, защо са му две деца с едно и също име?
И отново кои са трите глави на дракона - Джон, Дани.... И дали накрая Егон няма да излезе истински и да се окаже, че скритите неща са на друго място?
Естествено може и да е Тирион, което много ще ми хареса...

Ако са Регар и Лияна- защо казва трябва да има още един?
по-логично е да Елия.  Има две деца от нея, трябва да има още едно дете, което да яхне дракон. ОСвен това Регар разговоря с баща си за наследника си, нелогично е да е зарязал Елия, и да е домъкнал Лияна пред него.
Ерон на идва за Денерис. Виктарион бе съживен от Мокоро. ОСвен това Ерон се намира на сал, а не на кораб. докато бе на кораб, бе в трюма. не се връзва.


ако приемем, че във видението на Дани е Лиана и трябва да има още един...значи, че трябав да има още един син, излиза че Регар не включва дъщеря си сред трите глави на дракона...това не мога да го повярвам.
във виденията й имаше и някаква жена, която прави секс, но съм забравил, коя беше тя? може би някаква горска вещица.

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 16:43 от Джон Сняг

# 50
  • Мнения: 927
Пасажът сочи към Дрого, Юрон и Джон, обединени под определението "невясто на огън". В същия абзац имаме още два пасажа, първият обединява Визерис, Рего и Регар под определението "дъще на смърт" (и тримата са мъртви), а вторият е за Станис, Егон и вероятно Конингтън, завършващ с "убийце на лъжи" (лъжливият Азор Ахай и лъжливият дракон). Целият абзац, погледнат отделно от другите предсказания, си има собствена логика и смисъл.

Скрит текст:
Цитат
И тогава сумракът затрептя в тъмносини видения. Визерис изкрещя и разтопеното злато потече по бузите и напълни устата му. Висок лорд с бронзова кожа и сребърно-златна коса стоеше под знамето на яростен жребец, а зад него гореше град. Рубини полетяха като кървави капки от гръдта на умиращ принц и той се смъкна на колене във водата, и с последния си дъх промълви женско име …майко на дракони, дъще на смърт… Блеснал като залез, червен меч се надигна в ръката на синеок крал, който не хвърляше сянка. Извезан на платно дракон се люшна и заплющя на пилон над възторжено множество. От една димяща кула полетя огромен каменен звяр и блъвна черен огън …майко на дракони, убийце на лъжи… Среброто й тичаше през тревата към тъмнеещ поток под море от звезди. Един труп стоеше на носа на кораб, сини очи блестяха на мъртвото лице, сиви устни се усмихваха тъжно. Синьо цвете разцъфна в издутината наметена от лед и изпълни въздуха със сладост …майко на дракони, невясто на огън…

# 51
  • Мнения: 1 401
😂
Супер ако има такава развръзка, ще бъде наистина - уау!

П.п. Много бързо пишете, имам предвид КнН - третата глава на дракона😀

# 52
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
момиченцето пред червената врата не е ли Дани? Аря трябва да е пред бяла и черна.

# 53
  • Мнения: 18 130
момиченцето пред червената врата не е ли Дани? Аря трябва да е пред бяла и черна.
Дани не би ли познала себе си кат малка? и не е ли ходила навсякъде заедно с Визерис?

# 54
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Каква друга червена врата се споменава в книгите?

# 55
  • Мнения: 1 469
Скрит текст:
Момиченце затича босо към голяма къща с червена врата.

Аря пред къщата на Черното и бялото???
Това си е Денерис, нали асоциира дома със къщата с червената варта където е живяла като дете.

# 56
  • Мнения: 18 130
може и да е тя, ама ми е много странно, че не се разпознава?
с какъв цвят са вратите на Храмовете на Р'хлор?
може ли момичето да е Мелани?

# 57
  • Мнения: 1 401
Ако не бъркам, за Дани червената врата е нейн спомен от детството, нали първоначално са ги приемали и са се грижели за тях. Тя си спомня за тази врата като за дом, който е изгубила. Не знам дали някъде в предишни теми не коментирахме пак за тази врата и нещо ми се върти, че тя всъщност е при Иларио...

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 19:29 от gigi-gagi

# 58
  • Мнения: 18 130
Ако не бъркам за Дани червената врата е е нейн спомен от сетството, нали първоначално са ги приемали и са се грижели за тях. Тя си спомня за тази врата като за дом, който е изгубила. Не знам дали някъде в предишни теми не коментирахме пак за тази врата и нещо ми се върти, че тя всъщност е при Иларион....
мммм, чак от детството й не е, Червената врата е домът на ИЛирио, а Дани и Визерис живят там последната година., В този смисъл ми е трудно да приема първо как вижда себе си като малко момиченце, второ че във видението й до за червената врата го няма Визерис, трето че сама не са разпознава. Иначе Дани на няколко пъти мисли за тази прословута червена врата, като за Дом, но това са ми съображенията.

Не знам храмът на Червения бог какви врати има? и може ли това да е Мелани? не сме виждали Мелисандра без рубина.

# 59
  • Мнения: 1 401
Може би си прав, вече доста съм забравила, но винаги съм си мислела, че зад тази врата се крие домът, където Дани се е чувствала добре.
А при Илирио ми се струва, че не изкараха много време. Той уреди сватбата и после хайде в пакатката на Дрого....

Общи условия

Активация на акаунт