Хормонални изследвания - 7

  • 81 911
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 36 123
Денис, не са спирани витамините две седмици преди това. След колко време може да се направи изследване пак, за сега сме към два месеца прием, добре ли е следващия месец да ги изследва пак, та да сме поне на три месеца?
Da, може Peace


Здравей, Денис!
Скрит текст:
10-ти ден от цикъла съм, днес бях на преглед. Доктора видя фоликул 18 мм, който преди 2 дни беше 14 мм и в другия яйчник няколко по 12 мм. Ние сме на абсолютно ЕЦ. Дебелината на матката преди 2 дни беше 10 мм, днес е 12 мм.
Хормони
Естрадиол 143.8 -ж. фол.фаза 27,0-122,0; овул.фаза
95,0 - 433,0; лут.ф. 49,0--291,0;
постменопауза 0,00-40,00; м. 0,0-
470
ЛХ - 8.2 - ж. фол.фаза 2,12-10,89; овул.фаза
19,18 - 103,03; лут.ф. 1,20--12,86;
постменопауза 10,87-58,64; м.
1
Днес в 22 часа ми е предписан прегнил 5000 еденици, в събота в 7.15 пункция.
Как стоят нещата, според теб?
Притеснява ме пак да не се пукне фоликула преди пункцията, днес беше между 18 и 19 мм до съботя нз. Доверявам се на доктора. Ама и аз плюх Надежда, пък пак до нея стигнах след 10 г. и едно раждане. Разсърдих им се, че тогава Персенска закъсня с 2, 3 часа от планувания час след прегнила  и нищо не извади, фоликула се беше пукнал, е сега малко историята се повтаря. Доктора ми е Цветков, но пак ми се падна Персенска в събота на пункцията. Дано този път успее. Доверявам й се. Съдба, какво да се прави. Даже се чудя, дали да не си сложа прегнила 1 час по-късно като застраховка.
Здравей!  Hug
ЛХ е започнал да се повишава, което не е много добре и дано да не навреди на яйцеклетката.
Е2 е нисък за повече от един фоликул, но може да е изследван преди пика.
При 18мм фоликул, може да се постави Прегнил, но това лекаря го преценява - той гледа фоликула на УЗ.
Стискам палци да успеете и ще чакам новини.


Моля за помощ пуснах на 14 ден след трансфер Чхг 418.8 , тсх 2.38 (0.27-4) и прогестерон 18.52 ng ml . Прогестерона нисък ли ви се струва ? В деня на трансфера беше 34 ng ml.

ТСХ е висок - консултирай се с лекар - Ендокринолог.
Прогестеронът е нисък, следи го през 2-3 дни заедно с ЧХГ.
В коя клиника си?

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 07:58 от denis.

# 661
  • Мнения: 756
Денис благодаря! Нямам Хашимото и не пия елтироксин , тсх ми е било винаги 1.6 . Тук съм чела , че тсх трябва да е 0.5-1 през първия триместър, а как мойто да стане, като никога не е било толкова ниско. Вече взех инжекций Прогестан за да повиша прогестерона.
Аз съм в болница Лозенец.

# 662
  • София
  • Мнения: 36 123
Денис благодаря! Нямам Хашимото и не пия елтироксин , тсх ми е било винаги 1.6 . Тук съм чела , че тсх трябва да е 0.5-1 през първия триместър, а как мойто да стане, като никога не е било толкова ниско. Вече взех инжекций Прогестан за да повиша прогестерона.
Аз съм в болница Лозенец.
Няма значение, дали приемаш медикамент за ЩЖ - сега ТСХ се е повишил и може още да се повиши, а това е опасно за ембриона и бременността.
Постоянно напомняме, че ТСХ трябва да е под 2.0 преди зачеване и това се отнася, в по-голям процент, за тези, които са с Хипофункция на ЩЖ, защото, ако си с нормална функция, ТСХ може да е 1,5 и само трябва да се следи и ако след зачеване се повиши, да се вземат мерки - да се назначи медикамент, който да държи хормоните на ЩЖ в оптимални за бременността граници.
Който е с Хипофункция на ЩЖ, може да достигне идеалните граници, 0,5-1,0, преди зачеване, с помощта на медикамент и е добре да го направи, защото при него, вероятността след зачеване, ТСХ много да скочи, е най-голяма.
Не бързай да се притесняваш, но вземи мерки Peace

# 663
  • Мнения: 6 419
Здравей Денис. Малко не е по темата, но имаш ли представа за изследване на НК клетки дали има някакви по-специални изисквания. Имам уговорка да ги пусна в понеделник, ама сега си гледам календара че тогава трябва да ми дойде, и се притесних дали може да се повлияе резултата. newsm78

# 664
  • София
  • Мнения: 36 123
Здравей Денис. Малко не е по темата, но имаш ли представа за изследване на НК клетки дали има някакви по-специални изисквания. Имам уговорка да ги пусна в понеделник, ама сега си гледам календара че тогава трябва да ми дойде, и се притесних дали може да се повлияе резултата. newsm78
Сутрин, на гладно.
Добре е да не си вземала последните 10-на дни имуномодулатори и да се изследват в дните около О., за да хванеш най-високите им нива.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 40 928

Денис,това от вчера...3ти ден.

# 666
  • Мнения: 6 419
Благодаря ти Денис. А витамините могат ли да се приемат за имуномодулатори? Пия В9, Д и В12

# 667
  • София
  • Мнения: 36 123

Денис,това от вчера...3ти ден.
ФСХ е висок, показва, най-вероятно, НЯР.


Благодаря ти Денис. А витамините могат ли да се приемат за имуномодулатори? Пия В9, Д и В12
Не,  витамините не са проблем.
ПП.
В9 обаче е инхибитор на NK клетките / това ти го споменавам само като информация - както и омега 3, DHA,  естрогените, ацетилхолина  и т.н./

# 668
  • София
  • Мнения: 36 123
Скрит текст:

Денис,това от вчера...3ти ден.
ФСХ е висок, показва, най-вероятно, НЯР.


НЯР e нисък яйчников резерв,нали?
Ако да,начи ще се потвърди изсл. ми от края на март...
По принцип - да, но сега, стойностите са по-добре.
За оценка на ЯР по-показателни са АМХ и Инхибин В.

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 40 928
Скрит текст:

Денис,това от вчера...3ти ден.
ФСХ е висок, показва, най-вероятно, НЯР.


НЯР e нисък яйчников резерв,нали?
Ако да,начи ще се потвърди изсл. ми от края на март...
По принцип - да, но сега, стойностите са по-добре.
За оценка на ЯР по-показателни са АМХ и Инхибин В.

А има ли смисъл на следващия МЦ да пусна АМХ и инхибин?Нали Амх-то няма как да се покачи?

# 670
  • София
  • Мнения: 36 123
Скрит текст:

Денис,това от вчера...3ти ден.
ФСХ е висок, показва, най-вероятно, НЯР.


НЯР e нисък яйчников резерв,нали?
Ако да,начи ще се потвърди изсл. ми от края на март...
По принцип - да, но сега, стойностите са по-добре.
За оценка на ЯР по-показателни са АМХ и Инхибин В.

А има ли смисъл на следващия МЦ да пусна АМХ и инхибин?Нали Амх-то няма как да се покачи?

Ако приемаш нещо, за подпомагане на репр. с-ма, може и да се е повишил.
Добавките, които пият момичетата влияят на АМХ и Инхибин В - случайно го открихме, първо за АМХ преди 7-8 год., а последните 2-3г. и за Инхибин В / за който нямахме надежда и почти не следихме - нали си е константа/.
Не при всички се получава, но има шанс това да се случи, което дава голяма надежда. Дори и да не се повлиява ЯР, влияят добре на О., ЛФ, синтеза на прогестерон, МЛ и т.н.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 480
Денисче, Hug
може ли коментар на следните резултати
правени са на 3ти ден от МЦ (след 14дневно закъснение) на 35г. съм с 2 биохимични и 1 мисед.
LH -10.48IU/l  (фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут.1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH  - 22.81 IU/l (Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5,Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.Sunglasses
Estradiol -60.30 pmol/l (фол. 46-607 ; овул. 315-1828;лут. 161-774; мен. до 201)
Витамин D total (25-OH Vitamin D) - 71.65 nmol/l  (50 – 120)

бел. Вит.Д преди 2 месеца беше 28 и приемах 10к вигантол/дневно. Не съм го приемала от 20 дни.

# 672
  • София
  • Мнения: 36 123
Денисче, Hug
може ли коментар на следните резултати
правени са на 3ти ден от МЦ (след 14дневно закъснение) на 35г. съм с 2 биохимични и 1 мисед.
LH -10.48IU/l  (фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут.1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH  - 22.81 IU/l (Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5,Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.Sunglasses
Estradiol -60.30 pmol/l (фол. 46-607 ; овул. 315-1828;лут. 161-774; мен. до 201)
Витамин D total (25-OH Vitamin D) - 71.65 nmol/l  (50 – 120)

бел. Вит.Д преди 2 месеца беше 28 и приемах 10к вигантол/дневно. Не съм го приемала от 20 дни.

Kakва е причината за закъснението?
ЛХ и ФСХ са високи и ако причината не е проблем с функциятана яйчниците/НЯР/ - може да има киста/ЗФ.
Вит. Д  е добре - излагай се повече на слънце, за да попълниш още малко депата.

# 673
  • София
  • Мнения: 1 480
Благодаря ти Денис,
надявам се да е киста/ЗФ, че иначе ми звучат много страшно тези стойности. Не съм ходила на УЗ, най-рано в понеделник мога да отида, тогава ще е 6ти ден, дано не е късно за О.К.
Миналия месец проследихме нарастване на ДФ на УЗ и таймирахме с Хориомон 10000ед на размер 18,5мм, обаче явно не се е спукал Ф или не е имало Я в него и в последствие М настъпи с 14 дни закъснение.

За вит Д, ще приемам вигантол в по-малки дози, примерно 10капки/през ден-два и ще изследвам другия месец пак.

# 674
  • София
  • Мнения: 36 123
Благодаря ти Денис,
надявам се да е киста/ЗФ, че иначе ми звучат много страшно тези стойности. Не съм ходила на УЗ, най-рано в понеделник мога да отида, тогава ще е 6ти ден, дано не е късно за О.К.
Миналия месец проследихме нарастване на ДФ на УЗ и таймирахме с Хориомон 10000ед на размер 18,5мм, обаче явно не се е спукал Ф или не е имало Я в него и в последствие М настъпи с 14 дни закъснение.

За вит Д, ще приемам вигантол в по-малки дози, примерно 10капки/през ден-два и ще изследвам другия месец пак.
Hug
Ще чакам да пишеш какъв е проблема. Ако е късно за ОК, може да приемаш само прогестин Peace
За вит. Д - 1000 МЕ/дн. е поддържаща доза, ако искаш да задържиш нивата му, след възстановен дефицит.

Общи условия

Активация на акаунт