Агитациите за развод в бг-мама

  • 48 871
  • 754
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 10 610
... много пъти се чудя, как са успели мамчетата, които по принцип си агитират на тази вълна, да се сдобият с втори мъж, и то все много бързо след първия, на късмет, все обичащ децата на първия... Като на сериал, бе. Simple Smile

Ами много ясно- ако жената наистина усеща, че може да вземе повече от живота, а бракът я задушава, то винаги може да се опита да докаже това си усещане. А понякога и успява. Не е гарантирано, но ако не се пробва, със сигурност няма да стане.

За съжаление заплатите още са четирицифрени.

Моята е трицифрена - не ми се ще да рискувам с развод, белким нямам толкоз късмет и попадна от трън на глог. Grinning

# 346
  • Мнения: 18 536
Да, много е смешно, като не си минавал през това Simple Smile

# 347
  • Мнения: 30 802
Схемата обаче е следната.

Всички знаем, че стандартната неомъжена c.a. AD 2017 иска Идеалния, когато е точно на 29.5 години, да роди първото дете точно на 31, второто на 34.

Да кажем, че преди нея по-неразумни и юродиви девойки са се изпоженили в диапазона 22-25 и дори са родили едно дете. Обаче се оказва, че са се натресли на селски бек/депресар/фантазьор/батка и други неприятни типажи.

Номерът е, че опарените рано девойки могат да намерят все още заблуден неженен, поради повишаване на възрастта на първия брак. И тъй като пИрфектните девойки много се кумят, искат много съжителство и доказателства и се държат bitchy, опитните вече разведени знаят какво търсят и- докато умните се наумуват, лудите се налудуват.

Ако горното упражнение се извърши сред контингента на програмисти, айтита и други хора, които живеят във виртуален свят, но по отношение на връзки и семейства си падат малко заблудени овчици, номерът минава и още как...и все пак, понеже сме разведени, си заслужаваме наказанието да живеем с програмист, все пак за да изпълним изискванията на законите на Кармата.

# 348
  • София
  • Мнения: 24 839
Сирено, изкефи ме този ти пост.
Права си и който има акъл, ще се замисли. Peace

# 349
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Ако горното упражнение се извърши сред контингента на програмисти, айтита и други хора, които живеят във виртуален свят, но по отношение на връзки и семейства си падат малко заблудени овчици, номерът минава и още как...и все пак, понеже сме разведени, си заслужаваме наказанието да живеем с програмист, все пак за да изпълним изискванията на законите на Кармата.

Хитруша си тиии Joy

# 350
  • Мнения: X

Ако горното упражнение се извърши сред контингента на програмисти, айтита и други хора, които живеят във виртуален свят, но по отношение на връзки и семейства си падат малко заблудени овчици, номерът минава и още как...и все пак, понеже сме разведени, си заслужаваме наказанието да живеем с програмист, все пак за да изпълним изискванията на законите на Кармата.

Хитруша си тиии Joy
Надали точно всички в този контингент са еднакви.
Познавам няколко, които не се вписват въобще в този профил, освен в частта на професията.

# 351
  • Мнения: 54 467
Аз се чудя тя как попадна в този контингент?  Thinking Thinking Нали уж философ беше? Нерде философия, нерде ИТ?
Иначе нейният опит винаги е правилният, дума да няма! Mr. Green Mr. Green

# 352
  • София
  • Мнения: 62 595
Можем да разиграем всякакви варианти, така че сценарият на Мамасита е възможен, но не е единствен, нито е еднственото валидно обяснение кой как и защо постъпва.

# 353
  • Мнения: 30 802
Аз се чудя тя как попадна в този контингент?  Thinking Thinking Нали уж философ беше? Нерде философия, нерде ИТ?
Философията е майка на програмирането. А Дейкстра е бащата. Ако не бях философ, как си мислиш, че щях да живея с програмист:)

Да, ясно е, че има частни случаи, но оная част за бързото действие си важи. В крайна сметка жената си преценява какво може да предложи. Оглеждаш се критично и ако ставаш, нещата ще се наредят, дори след развод. Ако е неуверена или наистина няма качества...тогава вече по-скоро съветвам да си стои, освен ако няма заплаха за живота.

# 354
  • Мнения: 54 467
Аз въобще не споря, че който търси - намира.
Интересно ми беше къде се запознахте? С първия беше във влака. Wink
С втория вероятно в нета, като по-актуален вариант.

# 355
  • Мнения: 30 802
С втория беше във влака. Поправи си екселската таблица:)

# 356
  • Мнения: 12 473
Сирен , жесток пост!  Peace
Cheers!  Joy

# 357
  • Мнения: 1 782
Цитат
Ако те нападне и ухапе ротвайлер - ще се почувстваш като жертва, страха, който ще изпиташ би бил огромен.
Ако те нападне или ухапе дакел - няма да се почувстваш като жертва, защото с един ритник ще отстраниш псето.

Нещата обаче стават различни, ако дакелите имат претенции за еманципация, равно отношение и разправят наляво и надясно колко са силни и независими.

Иначе става двоен стандарт. Когато им изнася се присещат че са слаб пол
А на теб какво ти пречи, жените и мъжете да получават равно отношение въпреки разликата във физическата си сила ?
Според теб еманципацията и равното отношение към жените са "претенции" ли?
Според мен така се полага - мъже и жени да са равностойни, въпреки различията им .

# 358
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Според теб еманципацията и равното отношение към жените са "претенции" ли?
В голяма част от моя опит еманципацията секваше в момента на идването на сметката. Тогава еманципираната жена обикновено се сеща, че е дама. Изключения има (и сега ще се впуснат да се бият в гърдите), но това са само изключения, потвърждаващи правилото.

Жената била силна и равностойна, но мъжът трябвало да доказва, че е способен да носи сам тежестта на семейството.

Законите за насилие в семейството са равни и за двата пола, но са писани с ясната мисъл, че мъжете почти никога няма да се признават за жертви на физическо насилие.

Законите за равно заплащане имат почва от гледна точка на работещите жени, но всяко нещо, което влиза в разрез със свободния пазар започва да намирисва за хората, които са виждали социализъм. Едно е да се бориш със стереотипи, съвсем друго е да си затваряш очите за съществуващи разлики във физическата сила. Типичен случай са канадските полицайки, които са бледи сенки на стероидните си колеги. Пожарникарки почти няма, защото средния пожарникар е атлет над 190 см и жена трудно ще прескочи летвата за да влезе в академията.

Изобщо еманципацията е много хубаво нещо, но както всяка политика има нахалници, които не признават граници и от равенство драпат към извличане на макс ползи.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2017, 23:57 от zemonti

# 359
  • Мнения: 54 467
Значи България е по-напред от Канада. Simple Smile Simple Smile
В едното ми жилище наемателката е пожарникарка и е с доста фина фигура. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт