Дневникът тема 84 - Да отслабнем всички заедно!

  • 49 023
  • 751
  •   1
Отговори
# 330
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
За днес отчитам плуване отново, планирала съм и утре да плувам, или на фитнеса да ида. С хрната също се разбираме. Забелязвам, че ако един ьен се храня с повече калории, на другия ден калориите са доста по-малко. Това без аз да го правя насила. Естествено му е на организма ми.
Имах и малко негативен сблъсък с особено "възпитана" сънародничка, която ми обясни, че съм "дебела свиня", тъй като без да искам с колелото щях да се блъсна в нейната пресичащо тичаща през средата на улицата личност. В началото много се напрегнах, но с плуването ми мина. Осъзнах, че тя женицата това целеше с грубите думи и не заслужава особено внимание. След това си поплувах спокойно и така. Никога преди не ми се беше случвало такова нещо и не мислех, че подобни думи могат да ме жегнат, но уви.

Днес ми е ден за хранене на душата и смятам да му се отдам пълноценно. Довечера сме на гости и съм приготвила питка и торта, тъй че ще си хапна.

# 331
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Силвър - много грозна обида 😤. Това в България ли се случва?

Разхлабих дисциплината от лятото...🙄Бях много заета изминалата седмица и храненето ( освен закуската) беше от време на време и много хаотично.
Намерих си много вкусна и засищаща закуска - овесена каша, приготвя се на котлона, с бадемово мляко и накрая слагам малини и малко настъргани бадеми. Омръзнаха ми сандвичите, а омлети, яйца и други подобни, които много обичам, не са ми вкусни сутрин.
Многа и да не закусвам, но есента се стремя да хапна нещо все пак.
А косата ми не прилича на нищо след морето. Трябва да засиля храните с витамин Б( В1, В2, В....).
Вие взимате ли някакви допълнителни хранителни добавки, витамини, пробиотици или други?( през есента или през цялата година)
Поне днес си купих зимна парка и едни боти 😍

# 332
  • Мнения: 10 024
Nuclear, засрами ме. Благодаря ти.  Blush Hug
Галче, прекрасна си! Браво! bouquet

Храната днес:
7.00 з- овес 50гр с топла вода, банан
11:30 о- тофу с босилек, домати
13.00 снак ядки 200гр микс (вчера ми беше дългото бягане, днес е зареждащ ден)
15.00 ябълка с 2.ч.л. фъстъчено масло (бях на гости и ме черпиха, можех да се размина и без)
19:00 сьомга 150гр, зелен фасул задушен с кокосово масло, 100гр. кимчи)

Тренировка:
Регенериращо бягане 6км сутринта, след малко хващам гирите. Гостито ми оплеска времето за тренировка с тежести, но и на приятелите си човек трябва да обърне внимание.  Heart Eyes

Добвката ми е магнезий- велико нещо се оказа.


# 333
  • Мнения: 1 566
Дези, с какво ти помага магнезия?

# 334
  • Мнения: 3 743
Luna, и аз така 4 кг свалях 2 години след лутане и скачане, сега задържам и темата с храненето продължава да ме вълнува, затова стоя в темата и защото компанията на всички списващи ми е много приятна Heart Eyes

Днес, времето е прекрасно при нас и направихме 8 км преход с децата, те с колелата, аз пеша с бърз ход. Храната: ленено семе с воден кефир за закуска, моркови сурови с 100% шоколад и фъстъчено масло смесено с кокосово олио и захар за обяд; вечерята мисля да е тиква с кайма, лук, целина и чушка и голяма салата, но ще видим

За добавките: И аз много ценя магнезия, понякога добавям и витамин Ц, витамин К2 и витамин Д и Б комплекс или биотин. Пробиотици не вземам, но си правя кефир: воден и млечен и сега с есенния сезон пак започвам да имам нужда от ферментирали зеленчуци, тях ги правя или със суроватка от млечния кефир или с мисо, но от светлото, тъмното го ползвам само за мариноване на меса. И много поници си правя, те са истинска съкровищница от витамини, минерали и фибри, ако може да се вярва на написаното в интернет Wink

Силвър, не си струва да удостояваш такива хора с реакция. Нали знаеш: "Господи, прости им, те не знаят какво вършат". А твоят режим също си има име: alternate day fasting: някои държат калориите на 0 в деня за фаст, но не е задължително, балансът за седмицата е по-важен Wink

За магнезия: https://www.bb-team.org/articles/4680_magnezii-vidove-i-polzi
На мен и при ПМС ми помага, още не съм го комбинирала с Б6, но като ми свърши Б комплекса и това мисля да пробвам

# 335
  • Мнения: 10 024
Дези, с какво ти помага магнезия?

Започнах да го пия заради крампи, но ми помогна и с нещо което не очаквах. Преди година някъде започнах обилно да се потя нощем, и то толкова обилно, че трябваше да се преобличам, дори да сменям чаршафите. Перименопауза- какво да правиш. Мисля, че вдигнах магнезия заради тичането, и нали забравям сутрин да го пия, започнах да го взимам вечер преди лягане. И от тогава не се потя нощем. Изобщо! Локвите свършиха, спя като бебе- родих се.
Гинекологът ми го потвърди- точно магнезия помагал, не съм си измисляла. И добре се абсорбира от тялото. Доста мнения има в нета, че добавките били бизнес, че организма не ги възприемал. За магнезия знам, че не е вярно. Възприема, и още как! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Любима добавка ми е. Моят е с Б6 заедно.
Статията от линка много ми хареса- ще започна и цинк да приемам. Купих си, но не знам защо не го пия.

Галче, този микс моркови с шоколад и фъстъчено масло с кокос много ми харесва като идея. Ще се пробва.  chef

HelloJ, честита ти парка и боти!

# 336
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Дези, благодаря ти за информацията  bouquet  От полза ще ми е и на мен сигурно.

# 337
  • София
  • Мнения: 3 715
Добро утро и от мен!
Галче, да не си модел на бански? Изглеждаш страхотно! Heart Eyes
Силвър, пускай си ги покрай ушите такива!

Тичнах 7 км. сутринта, но по лошо стечение на обстоятелствата имах единствено Сам Смит на телефона. На третата песен се позачудих да тичам ли или да си извадя пакет семки hahaha Следобяд малко гира за ръчица и така.

Аз много обичам добавки, всякакви пия Laughing Най-редовна съм с биотина, 5К единици, за коса основно Heart Eyes В момента вземам само него, малко карнитин и бцаа; нямам наличност на друго и чакам да се приберем в Сф. Имаче с най-голям кеф пия DHA или нещо друго от Nordic Naturals; коензим Q10, сега мисля няккъв колаген да захвана, поради потенциална фамилна обремененост от страна на ставни и хрущялни проблеми.

Дези, с двете бременности толкова магнезий изпих, че вероятно още ме държи Grinning Определено прави хубав сън, действа и на нервите да свалиш едно ниво надолу Simple Smile Имах много редовен стомах, докато го пиех.

Пълноценен ден на всички!

# 338
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Beeps, предполагам си пила цитрат щом те е разхлабвал.  Той май не се усвоява много добре. Знам, че в БГ Магнерот е хубав суплемент за магнезий.

Аз пия рибено масло, Магнерот, понякога куркума, Вит Д+К2 и скоро си взех Б12. Аз нощем крампи нямах, но имах някаква тъпа болка, напрежение по-скоро, че краката ми имат нужда от разтягане. Много странно. Може и да е съвпадение, но откакто пия Б12 сякаш това чувство изчезна.

Сега закусих и след около час отивам да правя следващата тренировка от UFC. Много ми е приятна тази програма.

# 339
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Момичета, благодаря за окуражаващите думи.

Върнах се на работа и както предположих режима ми тотално се обърка, нямами време да ви чета и да пиша. Добре че поне тренировките гледам да са по-редовни. И храната да е ок. Днес още се чудя какво да е, фитнес или плуване.

За добавките да споделя, че преди вреюе пиех л-карнитин и след тренировката не спирах да се потя с часове + пулса ми беше много ускорен. Спрях го и започнах да пия Бцаа, от които се чувствах добре, но свършиха. Сега ще трябва да презаредя.  Други добавки не приемам, освен магнезий след много много тежки тренировки.

# 340
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
А по колко мг магнезий пиете? Моят е 375, но се чудя дали не е малко. Двете бременности бях на ударни дози магнезий от 4-я месец. После по болници що литри ми наливаха ... Та съм в чуденка дали не съм с по-голям недостиг и не би трябвало да увелича дозата.

# 341
  • Мнения: 133
Силвър, и на мен ми се случи подобно нещо, аз се изхилих на господина, който реши да ми се прави на естет. Жалки хорица, чието тесногръдие трудно би ги отвело далеч.

Ти ще отслабнеш, но такава жена не знам как би могла да стане по-възпитана и интелигентна...

Галче, страхотни снимки. Пускай по-често Simple Smile

Май огледалата в h&m са криви...Всичко там изглежда супер, пък като се прибера с покупките съм си същата пухкавелка

# 342
  • Мнения: 7 767
Привет Simple Smile
морето свърши, между 66 и 67 кг съм, но дисциплината беше лоша
Свикнах да не ям вечер, но май влизам в режим на компенсация и си похапвам повечко на обяд, щото нали да не се мина
Прогеин вечер не пия, ще правя понеделника шейково- протеинов
Дойдоха ми зеления чай, който Блеки препоръча и форсколина, пия и магнезий и вит. Д
Септември дойде и Кайсия да си идва Simple Smile

с дрехи започвам да се харесвам, по бански няма да ви плаша, всичко е около кръста, обиколката на екватора не спада

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 12:01 от Herzen

# 343
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Галче - виждам, че всички говорят за снимките ти и сега се върнах назад, вчера не съм ги видяла!
Хубав бански и фигура 😊!

Herzen - добре изглеждаж в пола 😊.
Мерси на всички, които споделихте за витамините, трябва да си избера нещо с магнезий и В комплекс ( кофти коса + косопад).
Това лято една нощ се събудих със страхотна крампа на единия крак, после няколко дни куцах 😦, даже спрях да влизам на дълбоко в морето заради това.
Днес готвя за семейството и ще ям същото - пуешки гърди и отделно зелен боб с домати, голяма салата с домати, краставици, маслини и т.н.
Вечерта - нещо леко и вкусно.
Хубава седмица на всички!

# 344
  • София
  • Мнения: 3 715
Херци, трябва да се снимаш до метър, за да ме убедиш, че си 1.60. Няма начин просто! Изглеждаш много по-малко от 66 кила Peace
В сила.бг има голямо намаление на фитнес клинове, ако някой се интересува.

Общи условия

Активация на акаунт