Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 7

  • 65 242
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 056
Аз не бих я пипала при това положение. Видяхте снимките на нашата баня, а се отдаде без никакъв негативен коментар. Не прави инвестиции, които после няма да се изплатят - това е бизнес, в който перфекционизмът не се отплаща (говоря все едно съм хазайн от 20 години  Laughing, обаче с такова впечатление съм останала от темите, четейки ги от немалко време).

# 76
  • Мнения: 14 455
Супер си е банята!Не се терзайте!Успех!

# 77
  • Мнения: 6 349
Усетих аз, че си представихте представихте страхотии. Отлюспено е по малко на 3-4 плочки от повърхностния слой и се е образувала кафява дупчица. ММ каза, че с фуга ще стане ако се запълни, ама мен все ме гложди...
Така ще я оставя.
Макарон, уж бързат ама доста работа си има  Confused
Мишелин, скоро се изнесохме от там. Аз захабено не търпя. А този апартамент е прокълнат... Всяка Нова година там с ремонт сме посрещали без майтап ако щете вярвайте, вече 9 г. Добре, че се изнесохме и тая нова година дай боже да ми е първата без ремонти. То аз си ги самоизмислям, ама за мен все са нужни Joy

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 22:13 от drago_2008

# 78
  • Мнения: 61
Здравейте, съвсем скоро ще отдаваме под наем един двустаен апартамент. Имаше нужда от основен ремонт и уж щяхме само да ремонтираме, но перфекционизма ме гони и се почна " как така ще го отдадем гол, дай поне кухня да направим, уреди да купим,ама да не са нискобюджетни,за да нямаме проблеми после...и от кухнята, айде и шкафове в банята, ама да са хубави да не се раздуят"...и те така обзаведохме всичко с чисто нови мебели, вчера взех пердетата, днес търсих килими и пътеки,прибрах се с дъска за гладене, сушилник за чинии и дъска за рязане....Сега като ви чета и сериозно ме хвана страх даже обява да пусна....🙈 Живели сме под наем и винаги супер много съм пазила и съм чистила основно като сме се нанасяли и като сме се изнасяли. Не съм си и помисляла, че някой може да остави кочина след себе си...а се оказва от разказите ви,че мръсотията е най-малкият проблем...някъде назад в темите сте обсъждали за договорите за наем.Има ли място,където информацията е синтезирана ( най-важните точки в един договор)? Също така, можете ли да ми дадете съвети как се избира свестен наемател. Някой беше писал,че им иска CV с информация за заплатата даже, лично на мен ще ми е неудобно да искам такава информация, освен ако не е практика вече на пазара...Предварително ви благодаря за помощта

# 79
  • Мнения: 25 844
Дъска за гладене, сушилник за чинии, дъска за рязане... да не забравиш да им приготвиш и вечеря на наемателите. Laughing
Шегата на страна, трудно се избират наематели. Не можеш с една среща да зададеш 100 въпроса, общо взето е до усещане. Или ти харесват хората, или не. СВ не съм искала, но за професията питам, те сами си казват по принцип. Щом сте нови, сигурно ще ви трябва брокер.
За договорите е писано в темата доста.

# 80
  • Мнения: 14 759
И качествено шампанско,не пенливо вино! NaughtyАз като препатила,нямам усет.Имах и с препоръка от точни наематели,пък познатите им не излязоха читави.Скоро и аз ще търся.Нагледах се на разкошните ви жилища,заслужавате свестни наематели.Дано!Аз нямам желание да купувам нищо.Пускам частично обзаведено с най-необходимото.Даже ако искат и това бих махнала.Само ъгловият диван няма къде да прибера,но ако трябва и него ще спася.Предишният беше изхвърлен,също готварска печка заради щети от наематели.

# 81
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
So Lucky* споменах, че жилището е обзавеждано за нас с мебели по поръчка във връзка с това, че не мога да си изнеса мебелите, защото повечето са правени по размери на това жилище и дори са прикрепени за стените. И не съм съгласна, че е все едно как е обзаведен апартамента за наемателите. Сестра ми живее в жилище, правено за под наем и повярвайте ми всичко е за отбиване на номера - в моето антре има огромен гардероб до тавана, който пасва от стена до стена и има място за всичко, вкл. ниша за прахосмукачката. При тях в единия ъгъл се мъдри закачалка с огледало и това е. И едното е обзаведено и другото. Спалнята им, вероятно купена от Виденов, се клати и скърца, мини гардеробчето също. Кухнята е 1,5 м., купена на модули, като са сложили мивката и сушилника за чинии, няма къде един домат да нарежеш. В старите теми четох са хлопащи кухненски плотове и горни шкафове, което вече е и опасно.....Така, че не знам какво ги интересува квартирантите по принцип, но ако си говорим реално, тези неща са важни и би трябвало да бъдат оценени.

# 82
  • Мнения: 54 795
drago2008, ти наистина си самоизмисляш ремонти. Simple Smile
Какво ѝ е на тази баня?

И въобще съм на мнение, че правите нещата като за себе си, което за мен е грешка. Изобщо не знаете какви ще са хората.
Някой писа, че колкото е по-изпипана наемателката, толкова банята ще е зле. Sad
Това съм го виждала с очите си, дори не става дума за наематели, а за жена, която живее в жилището на гаджето си.

# 83
  • Мнения: 845
So Lucky* споменах, че жилището е обзавеждано за нас с мебели по поръчка във връзка с това, че не мога да си изнеса мебелите, защото повечето са правени по размери на това жилище и дори са прикрепени за стените. И не съм съгласна, че е все едно как е обзаведен апартамента за наемателите. Сестра ми живее в жилище, правено за под наем и повярвайте ми всичко е за отбиване на номера - в моето антре има огромен гардероб до тавана, който пасва от стена до стена и има място за всичко, вкл. ниша за прахосмукачката. При тях в единия ъгъл се мъдри закачалка с огледало и това е. И едното е обзаведено и другото. Спалнята им, вероятно купена от Виденов, се клати и скърца, мини гардеробчето също. Кухнята е 1,5 м., купена на модули, като са сложили мивката и сушилника за чинии, няма къде един домат да нарежеш. В старите теми четох са хлопащи кухненски плотове и горни шкафове, което вече е и опасно.....Така, че не знам какво ги интересува квартирантите по принцип, но ако си говорим реално, тези неща са важни и би трябвало да бъдат оценени.

Една дума - Възвращаемост. Ако вложа допълнително 10хиляди, ще мога ли да взема 100 лева наем отгоре. Ако отговора е НЕ, не влагам нищо. Да, би трябвало да бъдат оценени тези неща, но финансово. За съжаление това май успява да се случва само в София, навсякъде другаде пазара е много свит.

# 84
  • Мнения: 25 844
So Lucky* споменах, че жилището е обзавеждано за нас с мебели по поръчка във връзка с това, че не мога да си изнеса мебелите, защото повечето са правени по размери на това жилище и дори са прикрепени за стените.
Скрит текст:
И не съм съгласна, че е все едно как е обзаведен апартамента за наемателите. Сестра ми живее в жилище, правено за под наем и повярвайте ми всичко е за отбиване на номера - в моето антре има огромен гардероб до тавана, който пасва от стена до стена и има място за всичко, вкл. ниша за прахосмукачката. При тях в единия ъгъл се мъдри закачалка с огледало и това е. И едното е обзаведено и другото. Спалнята им, вероятно купена от Виденов, се клати и скърца, мини гардеробчето също. Кухнята е 1,5 м., купена на модули, като са сложили мивката и сушилника за чинии, няма къде един домат да нарежеш. В старите теми четох са хлопащи кухненски плотове и горни шкафове, което вече е и опасно.....Така, че не знам какво ги интересува квартирантите по принцип, но ако си говорим реално, тези неща са важни и би трябвало да бъдат оценени.
Разбрах, че е по поръчка правен. Но.
Ако за този апартамент наема е 500 лева, с гардероби до горе и т.н., за същия апартамент с порт манто на Виденов пак ще е 500 лв. Локация, квадратура, цена са по водещи.
колорадски бръмбър е обяснила защо...Приличен за живеене, съответна цена, това че вие сте вложили емоция и пари, няма да трогне наемателя, повярвай.

# 85
  • София
  • Мнения: 16 159
Така, че не знам какво ги интересува квартирантите по принцип, но ако си говорим реално, тези неща са важни и би трябвало да бъдат оценени.
На теория би трябвало. На практика не винаги е така.
Не само за баните - за всичко съм забелязала, че колкото са по накифлени и натруфени по-бързо оставят батак. Наясно съм - обзаведено е за вас, хубаво е. Но щом си решила да го даваш под наем - прежали всичко. Имота става бизнес, случват се и загуби. Приеми го, за да  не страдаш. Ако не можеш - заключи си имота и си го пази. Бъди готова като напуснат в супер удобния  гардероб да намериш - напр. изгнили тикви. Пък може и нещо друго, но пак неочаквано и развалило мебелите.
С колкото условия да са съгласни - пак ще си правят каквото си искат.
Имаше и такава тема - за оставените от наемателите свинщини. Скоро никой не се е разписвал в нея.
В друга тема днес потебителка се жалваше, че котето на квартирантите ... ясно е. Ама какво прави това коте там, защо не го е забранила в доовора и  после да ги изхвърли - отговор нямаше.

# 86
  • Мнения: 61
Дъска за гладене, сушилник за чинии, дъска за рязане... да не забравиш да им приготвиш и вечеря на наемателите. Laughing
Шегата на страна, трудно се избират наематели. Не можеш с една среща да зададеш 100 въпроса, общо взето е до усещане. Или ти харесват хората, или не. СВ не съм искала, но за професията питам, те сами си казват по принцип. Щом сте нови, сигурно ще ви трябва брокер.
За договорите е писано в темата доста.
Ще търсим уж млада двойка.Та ми се искаше с грижа да подходя. За мен обзаведеното жилище би трябвало да ги има тези неща ( вчера и ютия замъкнах), но явно греша....Дано попаднем на някой, който ще ги оцени

# 87
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
В жилището което ще отдавам под наем има парно. Какви са вашите наблюдения -плащат ли си парното? Как да съм по-спокойна?

# 88
  • Мнения: 4 275
Чувала съм и съм чела за много потърпевши с неплатени сметки за парно... По-добре плащайте сметките вие и ви дават парите заедно с наема...

# 89
  • Мнения: 1 058
 Като Вие плащате сметките за всички консумативи /ток, вода, такси за вход и  парно/, изпращате информацията на квартирантите ден, два преди наема и при получаването му си плащат и сметките. Мишелин  - писали сме като под индиго

Общи условия

Активация на акаунт